Košice a Martin sa stretli aj v playoff minulej sezóny Extraligy.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vs Martimex 3:4

Mišo Hudák

Rozkorčuľovanie pred zápasom sezóny proti Slovanu zabezpečil Martin. Veď čo iné by mohlo byť udalosťou roka, ako športové zápolenie, na ktoré sa zídu tisícky obetí, aby za svoje ekonomické, sociálne, osobné aj intímne problémy verejne obvinili vládny hokejový klub z hlavného mesta.


Toronto Maple Leafs a New York Rangers sú v alternatívnej histórii v jednej divízii.  (photo: SITA/AP PHOTO/CP, Frank Gunn)

Letný tábor NHL: Alternatívne dejiny

Mišo Hudák

Finále Stanleyho pohára, odovzdávanie individuálnych cien, draft, otvorenie hráčskeho trhu, NHL počas úmorného tepla vyčerpala všetky tromfy. S ohľadom na skutočne letný čas, v ktorom hokej nemá miesto, som vytvoril paralelnú históriu organizácií zúčastňujúcich sa bojov o Stanleyho pohár. 


Stanleyho pohár na hasičskom aute nad hlavou Mariána Gáboríka. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Deväť príhod Stanley Cupu

Peter Vretenička

Stanley Cup má za sebou pozoruhodný život. Rybárčil v severnom Ontáriu, slúžil ako golfová jamka a tiež sa prebúdzal vedľa manželiek hokejistov. Hokeju neznalým ľuďom poslúžil na všetko možné – používali ho ako kvetináč, misku pre psa, pivný pohár, dokonca z neho jedli kone ovos. Okukovalo tucet naháčov v saune na malom ostrove pri fínskom pobreží a strávil aj pár nocí vo väzení. Napríklad v Rusku mal celu len pre seba. Predchádzajúce riadky vás teda dozaista presvedčili, že si jeho dobrodružstvá zaslúžia vlastný článok.


Nájdu Chárovci náhradu za Iginlu? (photo: SITA/AP Photo/Winslow Townson)

Chárov Boston je silný, ale nemá strelca

Štefan Cebro

„My, Los Angeles a určite k treba pripočítať aj Boston, čo sa týka sily v posledných rokoch,“ odpovedal v jednom z rozhovorov na otázku, kto je najsilnejší v súčasnej NHL, krídelník Chicaga Marián Hossa.


Mike Milbury, expert trejdov, ktoré by sa robiť nemali. (photo: SITA/AP Photo/Henny Ray Abrams)

Milburyho tragikomická kariéra

Peter Vretenička

Ak si chcete vybudovať povesť chodiacej pohromy, potrebujete okrem neschopnosti aj veľkú dávku nešťastia. Svoje o tom vie Mike Milbury, ktorý sa ,,preslávil“ ako najhorší manažér v dejinách NHL. Ako to dokázal?


Stan Mikita je slávny dodnes. (photo: SITA/AP Photo/Daily Herald, Bob Chwedyk)

Papierové predpoklady: Forever a Blackhawk

Mišo Hudák

Stanislav Guoth alebo Stanislav Gvoth. Rodné meno budúceho najlepšieho centra NHL v šesťdesiatych rokoch ste si mohli spájať aj s iným chicagským klubom, White Sox. To keby si, z vtedajšieho Československa prinesený a blízkou rodinou adoptovaný chlapec vybral baseball namiesto ľadového hokeja. Priazni klubu, ktorý ho po všetkých službách, ktoré mu odviedol, najprv odvrhol, aby ho po troch desaťročiach prijal späť, je venovaná životopisná kniha Stana Mikitu.


Sú už všetky fotografie Tomáša Tatara v detroitskom drese nafotené? (photo: SITA/AP Photo/Tony Ding)

Letný tábor NHL: Čas na zánik

Mišo Hudák

V prípade zimného športu niet príhodnejšieho času na nenápadné vytratenie sa do minulosti ako je júl a august. Ľad sa používa výhradne v súvislosti s nápojmi, čas hokeja nastáva až v septembri a októbri. Na súčasnom trhu existuje niekoľko mien, ktoré by v záujme zachovania vlastnej budúcnosti, vlastnej dôstojnosti a vlastnej existencie mohli prehodnotiť svoje pôsobenie v NHL v súčasnom meste.


 (photo: )

Tatarák na dne Stanley Cupu

B.J. Texo

V piatok chceli ľudia v Trenčíne spoznať odpovede na dve otázky: či zaprší na Pohode a čo naloží Marián Gáborík do Stanley Cupu? Krátko popoludní bolo všetko okrem oblohy nad Trenčínom jasné. Samozrejme, redakcia prvého neobjektívneho športového portálu mala na mieste svojho vyslaného redaktora.


Pohár Lorda Stanleyho na Pohode. (photo: Bohumil Stejskal)

Gáboríkov hosť

Peter Vretenička

Včera Slovensko navštívil prominentný hosť zo Severnej Ameriky. Síce meria len 89,54 cm a váži 15,5 kg, no aj tak sa stal okamžite stredobodom pozornosti. Zrejme sa u nás cíti ako doma, keďže od roku 2008 nedovolenkoval na Slovensku iba jedno leto. Tentoraz bol jeho hostiteľom Marián Gáborík. Keďže vám ho Majo bližšie nepredstavil, dovoľte mi prosím, aby som to urobil za neho a napravil túto poburujúcu skutočnosť.


Niektorí hokejisti ani v lete nepustia hokejky z ruky. (photo: SITA/Ján Slovák)

Poradňa zmäteného fanúšika: Letné plány hokejových hviezd

Peter Vretenička

"Dobrý deň. Vieme, aký má na tento týždeň plán Marián Gáborík. Zdvihne v Trenčíne nad hlavu Pohár Lorda Stanleyho ako rocková hviezda na Pohode. Zaujímalo by ma ale, aké plány majú  ostatné hokejové hviezdy. Nemáte v redakcii investigatívca, ktorý by to pre mňa a ostatných hokejových fanúšikov mohol zistiť? Ďakujem, Jojo z Belej."