Stan Mikita je slávny dodnes. (photo: SITA/AP Photo/Daily Herald, Bob Chwedyk)

Papierové predpoklady: Forever a Blackhawk

Mišo Hudák

Stanislav Guoth alebo Stanislav Gvoth. Rodné meno budúceho najlepšieho centra NHL v šesťdesiatych rokoch ste si mohli spájať aj s iným chicagským klubom, White Sox. To keby si, z vtedajšieho Československa prinesený a blízkou rodinou adoptovaný chlapec vybral baseball namiesto ľadového hokeja. Priazni klubu, ktorý ho po všetkých službách, ktoré mu odviedol, najprv odvrhol, aby ho po troch desaťročiach prijal späť, je venovaná životopisná kniha Stana Mikitu.


Sú už všetky fotografie Tomáša Tatara v detroitskom drese nafotené? (photo: SITA/AP Photo/Tony Ding)

Letný tábor NHL: Čas na zánik

Mišo Hudák

V prípade zimného športu niet príhodnejšieho času na nenápadné vytratenie sa do minulosti ako je júl a august. Ľad sa používa výhradne v súvislosti s nápojmi, čas hokeja nastáva až v septembri a októbri. Na súčasnom trhu existuje niekoľko mien, ktoré by v záujme zachovania vlastnej budúcnosti, vlastnej dôstojnosti a vlastnej existencie mohli prehodnotiť svoje pôsobenie v NHL v súčasnom meste.


 (photo: )

Tatarák na dne Stanley Cupu

B.J. Texo

V piatok chceli ľudia v Trenčíne spoznať odpovede na dve otázky: či zaprší na Pohode a čo naloží Marián Gáborík do Stanley Cupu? Krátko popoludní bolo všetko okrem oblohy nad Trenčínom jasné. Samozrejme, redakcia prvého neobjektívneho športového portálu mala na mieste svojho vyslaného redaktora.


Pohár Lorda Stanleyho na Pohode. (photo: Bohumil Stejskal)

Gáboríkov hosť

Peter Vretenička

Včera Slovensko navštívil prominentný hosť zo Severnej Ameriky. Síce meria len 89,54 cm a váži 15,5 kg, no aj tak sa stal okamžite stredobodom pozornosti. Zrejme sa u nás cíti ako doma, keďže od roku 2008 nedovolenkoval na Slovensku iba jedno leto. Tentoraz bol jeho hostiteľom Marián Gáborík. Keďže vám ho Majo bližšie nepredstavil, dovoľte mi prosím, aby som to urobil za neho a napravil túto poburujúcu skutočnosť.


Niektorí hokejisti ani v lete nepustia hokejky z ruky. (photo: SITA/Ján Slovák)

Poradňa zmäteného fanúšika: Letné plány hokejových hviezd

Peter Vretenička

"Dobrý deň. Vieme, aký má na tento týždeň plán Marián Gáborík. Zdvihne v Trenčíne nad hlavu Pohár Lorda Stanleyho ako rocková hviezda na Pohode. Zaujímalo by ma ale, aké plány majú  ostatné hokejové hviezdy. Nemáte v redakcii investigatívca, ktorý by to pre mňa a ostatných hokejových fanúšikov mohol zistiť? Ďakujem, Jojo z Belej."


Olympiáda, alebo vydarené playoff s Bruins pomohli Andrejovi Meszárosovi k bohatej zmluve s Buffalom. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Letný tábor NHL: Zoznam odsúdených

Mišo Hudák

NHL dravo pracuje na obraze svojej súťaže aj cez leto. Ocenenia pre najlepších hráčov uplynulej sezóny, vstupný draft, podpisy neobmedzene voľných hráčov pod zmluvami za nezmyselne veľa peňazí. 


Lev sa doradoval, fotografie z ich účinkovania v KHL sú už len archívne. (photo:  SITA/Jozef Jakubčo)

Lev skončil tak, ako sa to v ruskej súťaži čakalo

Štefan Cebro

Pred troma rokmi to mala byť veľká pomoc pre náš hokej. Klub hrajúci v kvalitnej súťaži s viacerými slovenskými hráčmi bolo niečo, čo sme dovtedy nepoznali. Síce názov Lev pod Tatry veľmi nepasoval, ale fanúšikovia chodili do Popradu na KHL radi. Bublina však vydržala len rok.


O vtipné mená nebola núdza ani v drafte NHL. Na obrázku Julius Honka, okrem neho boli v prvom kole draftovaní napríklad Sonny Milano, Jakub Vrána, Pastrnak či Scherbak. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Pajpach zachránil našu hokejovú česť

Peter Vretenička

Včera sa v NHL konal každoročný vstupný draft, ktorému dal brankár Maximilián Pajpach slovenský pach. Stal sa tak našou tohtoročnou jednotkou a vďaka nemu sme mali viac draftovaných hráčov ako Keňa, Egypt či Džibutsko. Keď zalovíme v histórii zistíme, že naposledy bol slovenský brankár draftovaný v roku 2009, keď si Tampa Bay vybrala Jaroslava Janusa.


 (photo: Olivier Jean)

Ocenenia, na ktoré v NHL zabudli

Peter Vretenička

Vedenie ligy len dostalo túžbu obdarovať hráčov, keďže nato cez Vianoce úplne zabudli. Aj my dodatočne hráčom prajeme šťastné a veselé, a preto sme sa ich taktiež rozhodli obdarovať. Nakoľko vedenie NHL počas štedrého galavečera v Las Vegas na pár výročných ocenení zabudlo, rozhodli sme sa ich udeliť aspoň my.


Stanley Cup ukazujú aj po Kalifornii. Nie tak často, ako v Trenčíne, ale predsa. (photo: SITA/AP Photo/Jae C. Hong)

California Uber Alles

Mišo Hudák

Ešte včera tu bola vzmáhajúca sa dynastia z Chicaga, dnes je to už kráľovský dvor z Kalifornie. Štát, ktorý by aj po osamostatnení patril medzi desať najbohatších svetových ekonomík, vygeneroval troch víťazov Stanley Cupu za posledných osem rokov. California Über Alles.