Subban vs Marchand, jedna z mnohých kapitol otĺkacej histórie (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Paul Chiasson)

Bruins vs Habs

Mišo Hudák

"You know you just naturally learn to hate the Montreal Canadiens, and the battles that we've had with them over the last couple years, it's definitely made you hate them." Milan Lucic, Boston Bruins


Záber je znova ilustračný! Zobrazený fanúšik sa teší z gólu Slovenska v zápase proti Kanade, nie z vyhranej stávky po našej prehre. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Ja, Judáš II.

Stewo Biroš

Lyrický seriál o stávkovaní na nevýhru Slovenska v hokeji pokračuje. Judášovi groše takto získané nesmrdia, hlási sa po druhé.


Kanada bola zrelá na prehru, škoda, že tie puky prepadli za Laca. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Jacques Boissinot)

Minská Postreháreň: Ako stráviť prvé dva zápasy

Denis Bohumil Schvarcz

Začiatok šampionátu naplnil Hokejovú republiku zmiešanými pocitmi. Dva zápasy, na ktoré sa dalo pozerať, no v najdôležitejšej kolonke Body len jednotka. Pri troche šťastia tam mohli byť štyri a fanúšikovia od Bratislavy po Poprad v tranze. Čo sme videli v zápase proti Kanade a čo je dôležité pred kľúčovým zápasom s Francúzmi?


Martin Reway skončil v bráne a dnes proti Kanade bude jeho rýchlosť chýbať. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Minská Postreháreň: 5 vecí, ktoré nám padli do oka

Vlado Kurek

Máme za sebou veľmi zaujímavú premiéru. Mnohým sa teraz jeden bod máli a vzhľadom na posledné minúty zápasu je to pochopiteľné. Menej pochopiteľné je, ako rýchlo sme zabudli na priebeh zápasu. 


 (photo: )

Marcel a Yxo: 7 hokejových odpovedí

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Áno, Ten Marcel a Ten Yxo. Populárny moderátor a populárny spevák - v civilnom živote fanúšikovia hokeja - sa podujali na zodpovedanie siedmich hokejových otázok pred majstrovstvami sveta v Minsku. 


Mike Richter, Adam Graves, Brian Leetch aj Mark Messier zostarli, odkedy naposledy získali pre Rangers Stanley Cup. (photo: SITA/AP Photo/Kathy Willens)

NHL najviac zbohatne, ak finále Stanley Cupu rozhodne siedmy zápas NYR vs LAK

Mišo Hudák

Možno sa ráno zobudíte a zistíte, že Pittsburgh vyradil Rangers rýchlo v piatich zápasoch. Možno si to aj nad ránom pozriete naživo. Nie je to dôležité, ideálne finále Stanley Cupu neodráža vaše osobné preferencie. Nezahŕňa ani športové výkony tímov. Dôležitá je veľkosť trhov, na ktorých sa tímy zúčastňujú podnikateľskej súťaže a hodnota, ktorú vďaka sile týchto trhov kluby majú.


Ten moment pred zápasom a turnajom, keď je ešte možné všetko.  (photo: SITA/Radoslav Maťaš)

Scenáre národneho šialenstva

Denis Bohumil Schvarcz, Samo Marec, Mišo Hudák, Peter Vretenička a Vlado Kurek

Ani tentokrát, niekoľko desiatok minút pred prvým buly v Minsku nevynecháme príležitosť upriamiť pozornosť čitateľov na naše predikcie. Čo čakáme od našich? Aké na to máme dôvody? A aká je teplota na teplomeri národného šialenstva každoročne pomenovaného Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji? 


Už len pár hodín a tréningové dresy vymenia tie naozajstné. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Najviac sa bojíme obrany, ale veríme Réwaovi, Nagyovi a Lacovi

Štefan Cebro

Keďže máme radi predpovede - aj keď nám nie vždy vychádzajú - máme ich niekoľko aj pred začiatkom svetového šampionátu. Jeho začiatok je pre nás veľkou neznámou. Nikto nevie odhadnúť, či budú hrať Slováci aspoň o štvrťfinále, alebo dopadne veľkým sklamaním.


Alexander Ovečkin, nevyplazuj na mňa to svoje jazyčisko! (photo: SITA/AP Photo/Julie Jacobson)

MS2014: Power ranking, občianska povinnosť

Martin Petro

Je tu máj, mesiac Panny Márie, nechráneného sexu, požiarnej ochrany a hokejových MS. My si plníme našu občiansku povinnosť a spúšťame Power Ranking, rebríček, v ktorom budeme najbližšie dva týždne prezliekať kabáty, prepierať špinu, popierať logiku aj samých seba, prehadzovať poradie mužstiev podľa vyfabulovaných argumentov a naháňať čítanosť za každú cenu.