Bostonské Béčka nie sú žiadne béčka. Nikoho neprekvapí, ak budú na ľade aj v júni, vo finále Stanley cupu. (photo: SITA/AP Photo/Michael Dwyer)

Prečo sú hokejisti Bostonu najväčším favoritom NHL

Štefan Cebro

Na zisk Stanleyho poháru je viacero adeptov, hlavne v Západnej konferencii sa všetko ešte viac vyrovnalo. Na východe okolností ukazujú minimálne na finalistu. Všetky predpoklady majú na to hokejisti Bostonu Bruins. Tím okolo kapitána Zdena Cháru je na play off skvele pripravený, mali sme ho aj včera na čele Power rankingového rebríčka


Obhajca z Chicaga, alebo víťaz základnej časti Boston? Kto je prvý v našom Power rankingu? (photo: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh)

NHL Power Ranking: Vychádza to na Boston, alebo prekvapí Los Angeles

Štefan Cebro

Vytvárať Power ranking pred play off NHL je vždy ošemetná a neistá vec. Nie raz sa stalo, že titul vyhral tím, s ktorým sa podľa postavenia až tak nepočítalo. Príkladom je Los Angeles, ktoré to pred dvoma rokmi dotiahlo z ôsmeho miesta k Stanleyho poháru. 


Lukaku nemôžete zastaviť. Môžete len dúfať, že Lukaku spomalíte. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: O frajeroch

Stewo Biroš

Niečo vyše sto kilometrov juhozápadne od Londýna nájdete jeden z hlavných prístavov Spojeného kráľovstva s údajne najväčšími výletnými loďami na svete. Na sútoku riek Test a Itchen leží oblasť obývaná už od doby kamennej, dnes mesto v Anglicku známe ako „Soton“, oficiálne Southampton. Vitajte v 34.kole Premier League, priatelia.


Brankár Robert Kristan (v bielom) vytancoval Nitranom jeden finálový bod po výhre v druhom zápase na košickom ľade. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vs. Plastika 1:1

Mišo Hudák

Po Trenčíne, Bratislave, Skalici, Poprade a Zvolene, si do Košíc prišla zahrať finále aj Nitra. Jej zástupcovia na ľade aj mimo neho si zaslúžia úctu z viacerých dôvodov.


Brankár Slovana hypnotizuje puk v zápase KHL s Mytišči. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Jarovi Janusovi sa NHL vzďaľuje

Peter Vretenička

Pamätáte si juniorské majstrovstvá sveta v roku 2009, kde Jaroslav Janus predviedol viac kúziel, než môžete vidieť v telenovele Harry Potter? Už vtedy som nepochyboval, že z toho chlapca niečo bude. Sen o pôsobení v najlepšej lige sveta, sa mu ale vzďaľuje, rovnako ako jeho výplata v Slovane. 


Datsyuk je späť! (photo: SITA/AP Photo/Duane Burleson)

Detroit R(estor)ed Wings

Mišo Hudák

Pavel Datsyuk a.k.a. Magic Man a.k.a. Pasha je späť. Po zranení kolena, ktoré ho obralo o celý marcový program zápasov, nastúpil proti Buffalu Sabres, v dvoch odohraných zápasoch strelil gól a odkorčuľoval priemerne 17:43 minút. Red Wings s Datsyukom v zostave sú tažšie zdolateľným tímom.


Patrik Pavelka (vľavo) a Bohumil (vpravo). (photo: Damian Alex Schvarcz)

Ako som o komentátorský venček prišiel

Denis Bohumil Schvarcz

Aktuálne prebieha voľné pokračovanie seriálu Prišiel na psa mráz. Po rozhovore, ktorý som spáchal s Jozefom Golonkom na ľadovom klzisku uprostred Bratislavy som v sobotu večer prišiel v štúdiu Slovak Šport TV o komentátorský venček. 


Anthony Brodeur, syn Martina, počas nováčikovského kempu po drafte NHL v minulom roku. V drese New Jersey Devils, ako inak. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Rodinkárstvo v NHL

Peter Vretenička

Korupcia a rodinkárstvo je problém celosvetovej spoločnosti, nielen tej slovenskej. Aj v NHL pôsobí veľa hráčov z hokejových rodín a dobrými známosťami. Jedná sa len o hokejové gény prenášané z generácie na generáciu alebo je za tým rodinkárstvo?


Kto bude skackať okolo vlastného brankára po poslednom zápase sezóny? (photo: Martin Cejo Bosák)

Tri nudné otázky playoff hokejovej Extraligy

Denis Bohumil Schvarcz

VSŽ Košice versus Plastika Nitra. Alebo, presnejšie povedané, ich súčasné ekvivalenty HC Košice, s.r.o., resp. Hokejový klub Nitra, a.s. skrížia čepele a bekhendy vo finálovej sérii Playoff hokejovej Extraligy. Tešme sa, súboj o majstra bude nepochybne dramatickým vyvrcholením sezóny.


No počkaj, Travis! (photo: SITA/AP Photo/Luis M. Alvarez)

Najvtipnejšie mená hráčov NHL

Peter Vretenička

Aj hráči NHL sú len ľudia a preto majú na dresoch tie najrôznejšie mená. Určite každý z vás pozná niekoho s vtipným menom. Napríklad aj to moje už pobavilo veľa ľudí a vyslúžilo mi prezývky ako vretenica, hadík, lasička či jašterička. V dnešnom článku si preto posvietim na mená hráčov najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.