Ako sa útočí, ukázala v Bratislava Astana. (photo: SITA/Ján Slovák)

Misia 10 stroskotala

Michal Gavroň

„Musíme získať desať bodov!“ bil sa do pŕs tréner Čada.  Preveriť ho mali štyri tímu z východu. Podobne ako mudrci od východu z kníh Nového zákona doniesli dary. Dary danajské- utrpenie, zrkadlo a kľúč.


HC Slovan na čele s Janusom (na kolenách) dnes prehre zabráni. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Ľadová predpoveď : Slovan dnes neprehrá!

Peter Vretenička

Ľadová predpoveď vám prinesie takpovediac zajtrajšie noviny o deň vopred. Samozrejme za predpokladu, že sa všetky tri hokejové zápasy skončia tak, ako ich vidím v tom plátku so zajtrajším dňom vydania.


Wayne Gretzky vlastní samozrejme aj tento rekord (photo: SITA/AP Photo/Mark Terrill)

50 gólov v 50 zápasoch? V histórii NHL zatiaľ len piati.

Števo Kolibár

Je niekto v NHL schopný nasúkať 50 gólov v prvých 50 zápasoch. Už sú to však viac ako dve dekády, čo sa exkluzívny spolok piatich šťastlivcov naposledy rozšíril. Máme šancu vidieť v tejto sezóne niečo podobné, navyše so Stamkosom v sadre?


Erik Černák (vľavo), jeden z najväčších talentov slovenského hokeja. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Sedem hokejových talentov, ktoré ešte nepoznáte

Peter Vretenička

Na mnohých hokejových fórach sa často ozývajú kuvičie hlasy o tom, že slovenský hokej má z roka na rok menej talentov. V dnešnom článku sa zameriame na hráčov, ktorých juniorská reprezentácia ešte len čaká. Naše najväčšie talenty do budúcna totiž nájdeme v ročníkoch 1997 až 1999.


Bude to mať ťažké, náš tréner. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

Hokejový hlavolam: zostava, ktorá nebude v Soči len do počtu.

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

S blížiacou sa Olympiádou v Soči sa bude kryštalizovať zostava pre najsledovanejší šport ZOH - ľadový hokej. Nemecký pohár nám ukázal to, čo si nechce stále nikto priznať, teda okrem Jozefa Golonku. Slovenský hokej je v rozklade a cesta späť bude veľmi ťažká. Trénera Vůjtka čakajú možno najdôležitejšie mesiace v jeho bohatej kariére.


 (photo: Internet)

Do NHL sa derú synovia legiend

Tomáš Hudák

V drese s levom na hrudi boli ich mená zaklínadlom. Československý hokej by bez nich skrátka vyzeral inak. Teraz ožívajú opäť v najlepšej lige sveta. Kým syn Petra Šťastného Paul patrí už roky k oporám Colorada, táto sezóna môže byť prelomová pre ďalších nositeľov mien, ktoré mali v hokejovom ČSSR slušný cveng.


Klub bitkárov v NHL už nie je, čo býval. (photo: SITA/AP Photo/Paul Vernon)

Papierové predpoklady: The Instigator + The Code

Mišo Hudák

Rozvinuté téorie o defintívnej zmene charakteru hokeja v NHL sú rozpísané v knihách The Code: Unwritten Rules of Fighting and Retaliation in the NHL a The Instigator: How Gary Bettman Remade the NHL and Changed the Game Forever.


Brankár Zane Kalemba ohrozený Marekom Svatošom v zápase Extraligy Banská Bystrica - Košice. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Svatoš je ako slovenský hokej, postupne klesá dole

Štefan Cebro

Nadpis je asi prisilný, ale netreba si ani navrávať aké je všetko super, keď hrá Slovan Bratislava v KHL. Nikdy sa asi nestane, že by náš hokej klesol na úroveň Rakúska, Maďarska a podobných krajín, ale jeho sila tiež už nie je tam, kde bola na začiatku tisícročia. Malá reč čísiel. Pred desiatimi rokmi hralo v NHL rekordných 38 Slovákov, dnes ich je len dvanásť, o dve tretiny menej.


Jonathan Toews. (photo: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh)

Nie Crosby, Toews musí byť olympijským kapitánom Kanady

Štefan Cebro

Áno Sidney Crosby je momentálne najlepším hokejistom na svete. Takisto pre neho hovorí, že vo Vancouvri rozhodol zlatým gólom finále proti USA. Napriek tomu by bolo pre Kanadu najlepšie, keby kapitánske céčko nedala svojmu miláčikovi.