Jonathan Quick sa hanbí po trapase, ktorý práve vyrobil. (photo: SITA/AP Photo/Gus Ruelas)

Hlod týždňa v NHL

Števo Kolibár

Druhý. október, streda ráno. Závislá mlaď s narýchlo pretretými očami a plným mechúrom stepuje pred monitorom a do vyhľadávača ťuká slávnu skratku „nhl“. Klasik si však dopraje čas a pohodu. K praženici a rannej kávičke si navolí teletextovú stranu 261 a okrem jedla zvláda prehĺtať aj výsledky. Našli ste sa?


Jágr novej generácie sa volá Tomáš Hertl. (photo: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Porovnávať Hertla s Jágrom je úplne na mieste

Štefan Cebro

Jágrmánia ustúpila a nahradila ju jeho oveľa mladšia kópia. Meno Tomáš Hertl ste už určite zachytili. Jeho fantastické štvorgólové predstavenie v treťom kariérnom zápase obletelo svet.


Našli sme kopu sena v senníku a Mira Šatana na brigáde. (photo: SITA/AP Photo/Keith Srakocic)

Poradňa zmäteného fanúšika: Našli sme Šatana!

Martin Petro

„Dobrý deň! Veľmi by ma zaujali akékoľvek informácie o Miroslavovi Šatanovi. Čo sa s ním deje, o jeho prípadnom návrate do NHL, nakoľko sú informácie okolo neho v tajnosti. Vopred ďakujem! Števo P.“ Nie síce vopred, ale za otázku ďakujeme aj my.


Puky v NHL bude naháňať možno až pätnásť Slovákov, vrátane Tomáša Tatara v Detroite. (photo: SITA/AP Photo/Charles Krupa)

V NHL možno až 15 Slovákov, prečítajte si ktorých

Štefan Cebro

Preview na novú sezónu NHL je mnoho. Hovoria o súboji o najlepšieho hokejistu sveta, favoritoch, Jágrovi a hlavne olympiáde. Tá najviac zaujíma aj nás, preto sme sa rozhodli, že prinesieme vizitky našich hráčov v zámorí. Všetkých stálic NHL, ale aj tých, ktorí majú na ňu v začánajúcej sezóne šancu.


Štefan Ružička sa vždy najlepšie cítil v tesnej blízkosti súperovho brankára.  (photo: SITA/AP Photo/Misha Japaridze)

Poradňa zmäteného fanúšika: Štefan Ružička

Števo Kolibár

“Dobrý deň, určite ste zachytili správu, že Štefan Ružička bol preradený vedením Ufy do farmárskeho tímu, a teda, či by ste nemohli napísať niečo o prípade Štefan Ružička – pády a vzostupy jedného hokejistu. Ďakujem, s pozdravom, Tomáš." Ďakujeme, radi vyhovieme. 


Fanúšikovia vymierajú. (photo: SITA/Radoslav Maťaš)

Ľudia, gde ste?!

Denis Bohumil Schvarcz

Rapuje Vec: Ľudia gde ste? Gde ste? Gde ste? Futbal a hokej vo vašom meste. A vy tu furt nie ste. Tak k***a gde ste? No dobre, namiesto futbalu a hokeja ako správny rapper meno svoje a kolegu rappera. Ale rozumieme si. 


Zamračené obočie Rostislava Čadu je pochopiteľné. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Slovan nesmie odvolať Čadu

Denis Bohumil Schvarcz

Keď pred čosi vyše polrokom podpisoval HC Slovan nový, päťročný kontrakt s trénerom Rostislavom Čadom, všetko bolo v najlepšom poriadku. Premiérová sezóna belasých v KHL vrcholila ako parádny úspech napriek jasnej prehre v prvom kole playoff s Dinamom Moskva. Pohľad na Slovan bol závideniahodný. Natrieskaný štadión, sympatický tím, s ktorým identifikovali aj fanúšikovia v slovenskej lige Slovan z duše nenávidiaci. Z podpisu dlhej zmluvy so sympatickým trénerom bola veľká sláva.


Slovanu sa v KHL zatiaľ nedarí. (photo: SITA/Ján Slovák)

Kedy svitne belasým?

Peter Vretenička

Dejiny slovenskej hokejovej mytológie hovoria, že Slovan Bratislava bol za trest vyhostený do zahraničnej hokejovej ligy, aby v nej jeho fanúšikovia už nikdy nepocítili radosť zo zisku titulu. Naplní sa toto proroctvo alebo začne svitať na belasé zajtrajšky? Aktuálne je v kabíne belasých zo dňa na deň černejšie.