Michal Sersen a vďačné davy po poslednom zápase Slovana v sezóne KHL.  (photo: SITA/Ján Slovák)

Labutia pieseň belasého orla

Michal Mácsai

Labute žijúce pri polárnom kruhu niekedy zaskočí krutý mráz a ony primŕzajúc k vznikajúcemu ľadu zomierajú. Pri svojom zúfalom skone vydávajú zvuky, ktoré sa podobajú smutnému spevu – vtedy pejú svoju labutiu pieseň. #NationalGeographic


VSŽ, gól! 
 (photo: SITA/Tibor Zmak)

VSŽ vs Zvyšok sveta 16:7

Mišo Hudák

Nie je to žiadna mágia. Neobľúbený tréner odišiel, hráči sa uvoľnili a začali napĺňať potenciál, ktorý v silných individualitách, pravidelných výplatách a hokejovom meste odpočíval väčšinu sezóny. Úplná dominancia.


Jaroslav Halák na bránkovisku Islanders. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Halákova sezóna

Denis Bohumil Schvarcz

New York Islanders majú od rána štyroch brankárov, ktorí držia spoločne lapačky na rekorde v počte vychytaných výhier v jednej sezóne NHL. Billy Smith v sezóne 1981/82, Chris Osgood v 2001/02 a Rick DiPietro v 2006/07 stáli medzi troma červenými žŕdkami 32-krát pri výhrach svojich Ostrovanov. V noci na dnes sa k nim pridal Jaroslav Halák. 


Richard Lintner, bývalý hokejista. (photo: SITA/Robert Tappert)

Musíme si pomáhať

Denis Bohumil Schvarcz

Richard Lintner prekvapil. Hokejista, ktorý mohol sezónu v pohode dohrať v obrane Trenčína, alebo možno aj voľajakého lepšieho neslovenského klubu, včera s úsmevom sebe vlastným ohlásil koniec kariéry.


Zima bola plná červených výhier. (photo: SITA/AP Photo/David Zalubowski)

Detroit Red Win(g)s Index

Mišo Hudák

Power rankingami sú športové a hokejové médiá preplnené, pripravili sme preto iný, samozrejme subjektívny index, ktorý bude mapovať najlepšie a najhoršie naplnenie očakávaní a potenciálu družstiev NHL. Výkony Red Wings sú základnou mernou jednotkou. 


Andrej Kudrna na lopatkách, Janne Jalasvaara nad ním. KHL v Bratislave. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

50 shades of Slovan

Denis Bohumil Schvarcz

Videl som premiéru dlho očakávaného filmu 50 odtieňov sivej. Ani mi nenapadlo, že keď sa nad filmom na druhý deň zamyslím, bude mi pripomínať Slovan v KHL. 


Na Slovan aj v aktuálnej sezóne ešte aj tá bránka padla.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Tretia sezóna Slovana v KHL druhej z oka vypadla

Denis Bohumil Schvarcz

HC Slovan Bratislava sa vrátil z ďalšieho tripu po klziskách KHL s batožinou plnou prehier. Nezaškodí po 54 zápasoch porovnať tri sezóny najbohatšieho slovenského klubu v druhej najbohatšej svetovej lige a pozrieť sa na trendy, ktoré sa preukázali. 


Zatiaľ poslední víťazi Svetového pohára - Kanada v roku 2004. Vo finále porazili Fínsko, krajinu rovnako veľkú ako Slovensko. (photo: SITA/AP PHOTO/CP, Frank Gunn)

Hľadá sa vinník: Kto môže za to, že Slovensko nebude hrať na Svetovom pohári 2016?

Denis Bohumil Schvarcz

Nepríjemný fakt, o ktorom sa posledných pár týždňov len mediálne šuškalo, sa minulý týždeň potvrdil. Slovensko nebude hrať na Svetovom pohári v ľadovom hokeji na jeseň budúceho roka v Kanade. Skôr, ako aktivujeme ublíženeckú bunku v našej DNA a obviníme NHL, IIHF, KHL, kapitalizmus, geopolitiku a svetovládu nevďačníkov pochybného pôvodu, skúsme pohľadať vinníka bez prehnaných emócií.


Na Svetovom pohári 2016 žiadny gól od Česka Slovensko nedostane. Ani od nikoho iného. (photo: SITA/AP Photo/Rudi Blaha)

Svetový pohár bez Slovenska? Stomiliónová exhibícia bez emócií

Peter Vretenička

Po 12 rokoch sa opäť dočkáme Svetového pohára. Stálo to nekonečné dlhé čakanie zato? ,,Tak určite,“ odvetil by vám stopercentne komisár NHL Gary Bettman, nakoľko NHL a jej hráčska asociácia očakávajú z tohto turnaja zisk vo výške 100 miliónov dolárov.


Jiří Bicek vs Brankár Popradu. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

VSŽ vs Poprad-Tatry 3:1

Mišo Hudák

Predsavzatie zvládnuť v tejto sezóne každý domáci zápas Vežet som vzdal v polovici októbra. Zmena trénera bola výborná pozvánka k návratu na sektor, môžem zodpovedne prehlásiť, že došlo k satisfakcii.