VSŽ vs Kärpät 1:2

Mišo Hudák

Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre nedôstojnú návštevu 6104 divákov na špičkový európsky klub! Pri vstupe som videl mnoho priateľov a známych, ktorí domov pricestovali z rôznych domácich aj zahraničných miest, len aby videli Vežet bojovať po rokoch na veľkom medzinárodnom poli, vlnu nadšenia rýchlo odplavili prázdne rohové sektory na hornom poschodí.


Tesne pred. (photo: Digisport)

Tomáš, Vinco, sestry Velďákové, ste na rade

Denis Bohumil Schvarcz

Keď som pred pár dňami písal o #IceBucketChallenge, ani mi nenapadlo, že sa jej dobrovoľne zúčastním. Predsa len, mojou snahou bolo upozorniť na fakt, že súčasťou ošiaľu nie je len nechať si na hlavu vyliať vedro s ľadom. Je to len jedna tretina celého vtipu, tá najmenej dôležitá, no zároveň najpopulárnejšia. Bez možnosti dodržať správny postup by som do toho nešiel. 


Ilustračná. (photo: SITA/AP Photo/Terry Renna)

Letný tábor NHL: Nedobrá adresa

Mišo Hudák

V realitnom svete sú adresy, kvôli ktorým sú ľudia ochotní platiť astronomické sumy za nájom či kúpu. Sú to centrá miest, pokojné bezpečné susedstvá, ekonomicky príťažlivé štvrte. Na posledných stranách katalógov realitných kancelárií sú potom miesta, ktoré nelákajú aj napriek svojej nízkej cene, nedávnej bohatej histórii, alebo, na prvý pohľad, výhodnej polohe. Práve končiace sa leto potvrdilo dlhodobejšie zmeny v trendoch dobrých a zlých adries NHL.


Hlinka ešte ako hráč. (photo: Internet)

Ivan Hlinka, navždy hviezda

Stewo Biroš

Nebyť roku 2004, mohli by sme akiste ďalej spomínať a písať o úspechoch legendárneho hokejistu a trénera. Hlavná cesta z Karlových Varov do Prahy však bola 16. augusta 2004 nemým svedkom autonehody, pri ktorej do Hlinkovho vozidla narazil nepozorný vodič nákladniaka. Ivan Hlinka už na svoj milovaný golf, kam mal namierené aj v onen osudný deň, nedošiel.


Po poslednom zápase minulej sezóny boli hráči Blackhawks smutní. Po poslednom zápase tej novej môže byť všetko inak. (photo: SITA/AP Photo/Charles Rex Arbogast)

Staviť si dnes na víťaza NHL? Dáme Chicago Blackhawks

Štefan Cebro

NHL sezóna je ešte ďaleko. Pomaly sa už dá špekulovať nad tým, ktorý tím bude najsilnejší. Pretože my sme neobjektívny web a radi špekulujeme, tak sme si dali jednu letnú o tom, koho by sme teraz z fleku zvolili za víťaza Stanleyho pohára.


Darren McCarty (vľavo) si lásku k Avalanche pestoval aj dávno po legendárnych bitkách opisovaných v knihe. (photo: SITA/AP Photo/Carlos Osorio)

Papierové predpoklady: Blood Feud

Mišo Hudák

Športová žurnalistika na úrovni vyšetrovania federálneho zločinu. Jedna z najlepších hokejových kníh mapuje sedem rokov násilného konfliktu medzi Coloradom Avalanche a Detroitom Red Wings.


Lecavalier a Timmonen, Flyers sú v komplikovanej platovej situácii. (photo: SITA/AP Photo/ Evan Vucci)

Letný tábor NHL: Predpoveď počasia

Mišo Hudák

V posledných týždňoch pred začiatkom NHL ešte niekoľko tímov balansuje na hranici platového stropu, nevyhnutné výmeny, vďaka ktorým sa dotknuté tímy dostanú do finančných limitov pre sezónu 2014/15, môžu spustiť zaujímavé reťazové reakcie v organizáciách, ktoré majú na výplatných páskach stále dostatok priestoru.


Bobby Orr (vpravo) pri odhaľovaní sochy Bobbyho Orra (vľavo) v roku 2010 v Bostone. (photo: SITA/AP Photo/Steven Senne)

Orr. Bobby Orr.

Stewo Biroš

"V každom zápase mal cenu dvoch gólov - najmenej jeden dal a aspoň jednému zabránil,“ povedal kedysi bývalý bostonský tréner Harry Sinden o jednom z najlepších hráčov v histórii ľadového hokeja. Kto nikdy nepočul o Bobbym Orrovi, takmer akoby nikdy nepočul ani o hokeji.


Mike Babcock, najlepšie platený motivačný spíker v hokejovom svete. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Jeff McIntosh)

Papierové predpoklady: Leave No Doubt

Mišo Hudák

Určite poznáte knihy Chudobný otec, bohatý otec alebo Štvorhodinový pracovný týždeň alebo akýkoľvek iný titul motivačnej literatúry, ktorá z vás má urobiť lepšieho, krajšieho, efektívnejšieho, produktívnejšieho a najmä bohatšieho človeka. Do poličky vedľa takýchto kníh si môžete uložiť aj Leave No Doubt: A Credo for chasing your dreams od trénera Detroitu Red Wings a kanadskej reprezentácie na posledných dvoch olympijských turnajoch.


Sersen a Štajnoch z Bratislavy a Kolena na kolene si dali rande v Steel Aréne. V Košiciach bolo včera hokejovo.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vs Slovan 1:3

Mišo Hudák

Slovenský superpohár, El Clásico, Súboj titanov, Rumble in the Jungle, Zápas roka máme za sebou už uprostred leta. Nádherný športový podvečer, ktorého od perfekcie oddelil len lokálny výkon lokálneho najtuhšieho jadra.