Nehovorte, že vás nezaujíma, akú formu má Ľubomír Višňovský (photo: SITA/AP Photo/Kathy Willens)

Výbornú formu majú len Hossa, Sekera, Halák, Chára a Tatar

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

Mená, ktoré v našom tíme figurujú, sme rozdelili podľa aktuálnej formy. V prvej kategórii sú hráči, ktorí ju majú výbornú, v druhej sú tí s dobrou a v tretej hokejisti bez formy. Snažili sme sa brať do úvahy celú sezónu, najviac sme ale prihliadali na to, čo predvádzajú v poslednom čase.


Sústredený Robert prichádza na ľad. (photo: Archív Roberta Lancošiho.)

Nádejný rozhovor: Robert Lantoši

Peter Vretenička

Nádejné rozhovory budú - ako ich názov predznamenáva - z času na čas predstavovať mladých talentovaných športovcov. V prvom hokejovom rozhovore sa vám dnes predstaví jedna z našich najväčších nádejí pre tohtoročný draft NHL – Róbert Lantoši. 


Naši chlapci počas zatiaľ posledného zápasu hviezd NHL. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Fred Chartrand)

Poradňa zmäteného fanúšika: Ktorá konferencia NHL je atraktívnejšia?

Števo Kolibár

„Dobrý deň, pre účely volebnej kampane som sa len prednedávnom začala živo zaujímať o hokejové dianie. Pomocou systému Google sa mi podarilo dopátrať až k pojmu NHL, no s kolegom Petrom sa prieme na tom, s ktorou konferenciou spojiť naše meno v predvolebnom čase. Vedeli by ste poradiť? Ďakujem, Anna, Brusel.“


Kolena (chrbtom) a Griger (čelom) sú dvaja najlepšie hodnotení Slováci v preddraftových rebríčkoch NHL. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

Bude draft NHL 2014 bez Slovákov?

Peter Vretenička

Pred týždňom uzrel svetlo sveta tradičný zoznam od skautskej organizácie CSS, ktorá vytvára oficiálny rebríček talentov pre draft NHL. Bohužiaľ nevyzerá z nášho pohľadu priaznivo. S najväčšou pravdepodobnosťou sa zopakuje scenár z draftov 2008 a 2012, keď kluby NHL nesiahli ani po jednom hráčovi spod Tatier.


Mark Messier nesmie v rebríčku najlegendárnejších kapitánov chýbať. (photo: SITA/AP PHOTO/CP, Jimmy Jeong)

10 Naj podľa TakUrčitee: Najlepší kapitáni všetkých čias

Martin Petro

Včera sme načali seriál 10 NAJ, edícia 2014, kapitola Hokej, podkapitola Kapitánske legendy. Dnes pokračujeme najlepšou päťkou a je nepravdepodobné, že pre vás budú nasledujúce mená nové.


Sidney Crosby, najlepší hokejista na svete. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Darryl Dyck))

V otázke najlepšieho hráča na svete máme jasno: Sidney Crosby

Štefan Cebro

Môžete ho nenávidieť, môže vám byť nesympatický. Je povýšenecký, arogantný, miestami zákerný, ale v prvom rade je momentálne najlepším hokejistom na svete. To, že Sidneyho Crosbyho menovali za kapitána Kanady nevyvolalo u nikoho prekvapenie.