Ľubomír Višňovský je späť a už zametá pred dotierajúcou hviezdou z Dallasu. (photo: SITA/AP Photo/John Minchillo)

Výstrely NHL: Od zmeny tituliek po zmenu hodiniek

Peter Vretenička

Sezóna NHL je v plnom prúde a naši hráči nesedia v kúte. Preto mám pre vás pár noviniek, ktoré sú na nudu protiliek. Nakopla ma totiž múza, aj bez vína od Francúza. Pozriem sa tak s nadhľadom, čo sa deje nad ľadom. Koniec básnického úvodu.


Radosť po game-winning góle v predĺžení zápasu s Pittsburghom. (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Detroit Re(newe)d Wings Index

Mišo Hudák

Prvé tímy NHL odohrali v novej sezóne svoje ôsme zápasy a liga ukrojila desať percent z rozpisu základnej časti 2014/15. Power rankingami sú športové a hokejové médiá preplnené, pripravili sme preto iný, samozrejme subjektívny index, ktorý bude mapovať najlepšie a najhoršie naplnenie očakávaní a potenciálu družstiev NHL. Výkony Red Wings budú základnou mernou jednotkou. Spomeňte si napríklad na Big Mac Index.


Richard Panik leží na ľade ešte v drese Tampy. Fotka v drese Toronta ešte nie je k dispozícii. (photo: SITA/AP Photo/Mark Humphrey)

Poradňa zmäteného fanúšika: Nečakané prestupy

Peter Vretenička

"Dobrý deň, mám jeden delikátny problém. Posledné dni chodím po svete s otvorenými ústami. No nie preto, že by som bol hladný alebo trénoval k zubárke. Jednoducho ma zaskočili pohyby Slovákov v NHL, ktoré boli nečakané ako štvrtková prehra Španielov. Tú som síce už pochopil, ale hokejové prestupy nie. Mohol by mi ich prosím niekto zrozumiteľne objasniť? Veď to Budajovi v drese Montrealu pristalo, podobne aj Pánikovi v Tampe.


Marko Daňo (vpravo) oslavuje prvý gól v NHL. (photo: SITA/AP Photo/Jay LaPrete)

Daňo ukazuje, že NHL mu vyhovuje

Štefan Cebro

Bolo to rečí aký to je premárnený talent a namyslený mladík, ktorý zahodil svoju perspektívu. Marko Daňo však nič nepremárnil, skrátka jeho prechod do KHL bol priskorý a široké klziská mu až tak nesedeli. Napriek tomu mu dva roky v kontinentálnej lige pomohli k väčšiemu snu.


 (photo: )

Gáborík bude atakovať 40 gólov, Halák potiahne do play off a Chára pomôže na MS

Štefan Cebro

Znova raz použijeme našu obľúbenú formulku, v ktorej si radi zašpekulujeme, keďže sme ten neobjektívny portál. V noci na včera sa rozbehol nový ročník NHL, radi prinášame pár vecí, ktoré by sa mohli (ale jasne, že aj nemuseli) v novej sezóne udiať.


Philip Riefers naháňa Gabriela Spilara z VSŽ Košice v TOP dresoch Ligy majstrov.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vs Kolner Haie 4:3

Mišo Hudák

Ľudia, ste hlúpi! Nechali ste si ujsť výborný útočný hokej.


Detroitu a Torontu sa venujú posledné Letné tábory pred začiatkom sezóny NHL. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Aaron Vincent Elkaim)

Letný tábor NHL: Osobné problémy

Mišo Hudák

Letné tábory sa skončili, niet viac sentimentu pre teplé dni plné prirodzeného slnka. Ostávajú už len dlhé mesiace klimatizovaných štadiónov a umelého osvetlenia. Pred tridsiatimi tímami stoja veľké spoločné výzvy.


Marko Daňo pritlačil a výkonmi sa dostal do prvého tímu v Columbuse. (photo: SITA/AP Photo/Mark Humphrey)

Čo prezradili o Slovákoch prípravné zápasy NHL?

Peter Vretenička

Predkrm v podobe prípravných zápasov NHL máme úspešne za sebou a otvárací zápas sezóny 2014/15 už netrpezlivo klope na dvere. Predtým než mu otvoríte svoje srdce je načase si zrekapitulovať, čo v uplynulých dňoch prezradili o niektorých Slovákoch prípravné zápasy.


Hrdinovi s číslom 43 patrí ľad v Košiciach a fotografie na TakUrčitee. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

VSŽ vs Dukla Trenčín 1:0

Mišo Hudák

V deväťdesiatych rokoch, v počiatkoch slovenskej najvyššej súťaže, boli najdramatickejšími zápasmi série medzi Vežet a Duklou. Je radostnou správou, že po rokoch strádania sa Trenčín snaží pracovať na návrate medzi najlepšie tímy ligy. Bez silnej a zdravej konkurencie to jednoducho nejde.