Laco, chytaj, ušiel mi! (photo: SITA/Ján Slovák)

Čo tam zasa robí ten XXX?

Andrej Fuksa

„Čo tam zas robí ten Mihálik?“ Toto si povedal určite nejeden slovenský hokejový tréner fanúšik po tom, čo zbadal Vujtkovu nomináciu na MS 2014 v Bielorusku. "Ďalší trénerov kôň, ktorý jednoducho na šampionát ísť musí. Keby som tam bol ja, NIKDY takého dreváka nevezmem," brní hlavou sentiment trénera z ľudu.


Halák vs. puk. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Halák a kočovníci

Peter Vretenička

Viete čo má spoločné Jaroslav Halák s mongolským chánom Džingischánom? Pravda je taká, že oboch spája vášeň ku kočovaniu. Jaroslav Halák vytvoril v tejto sezóne slovenský kočovnícky rekord NHL, keď ako prvý hráč spod Tatier zmenil dres 4-krát počas jednej sezóny.


Hokejisti Lukašenko a Putin, v jednom nebezpečnom útoku. (photo: SITA/AP Photo/RIA-Novosti, Alexei Nikolsky)

17 vecí, ktoré si zaslúžite vedieť pred MS v hokeji

Martin Petro

Blížia sa májové majstrovstvá sveta v hokeji. Čo to znamená? To, že je pravý čas navliecť spätné zrkadlá do ponožiek s motívom slovenskej hymny a zajednať si v obľúbenej pivárni rezervačku na 25.mája priamo pod veľkoplošnú obrazovku, ktorú v najhorčom prípade po neúspešnom štvrťfinále smskou zrušíme.


Marek Viedenský (vľavo) sa teší z gólu so spoluhráčom Skokanom. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

Pôjde do Minska 11 hráčov z MSJ 2009?

Peter Vretenička

Naša reprezentácia, ktorá prechádza vzhľadom na 22 ospravedlneniek generačnou obmenou, zaznamenala včera víťazný zápas, aj keď nebol Laco v bráne.


Vasilij Košečkin z Metallurgu Magnitogorsk môže dnes získať Gagarinov pohár. (photo: SITA/Ján Slovák)

KHL môže vyhrať jeden útok, v NHL ani zďaleka

Štefan Cebro

Porovnávania medzi NHL a KHL je veľa. Dá sa narážať na všetko. Záujem, ceny lístkov, marketing, kvalitu zázemia, televízne a mediálne pokrytie, počet fanúšikov v halách (je super, že aj KHL už má 17 tisíc na jednom zápase, Montreal má mimochodom 22 tisíc na 300 zápasoch). Vzhľadom k tradícii je pochopiteľné, že ruská súťaž za americkou vo všetkom zaostáva.


Brankár Red Wings v symbolickej polohe, tesne po góle od Bruins. (photo: SITA/AP Photo/Michael Dwyer)

De(s)troyed Red Wings

Mišo Hudák

Boston Bruins vyhral Atlantickú divíziu, Boston Bruins vyhral Presidents Trophy, Boston Bruins je najväčší favorit na zisk Stanley Cupu, Boston Brum Brum Brum. 


Amíci pretlačili všetkých, aj vo finále Čechov. (photo: SITA/AP Photo/Martti Kainulainen)

Tri oriešky pre osemnástku

Peter Vretenička

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna osemnástka, reprezentačnej orientácie. Hneď po príchode do krajiny, v ktorej je Doba bronzová ich uvítal Scratch a znie to až neuveriteľne, ale podelil sa o oriešok. Dokonca ich dal našej osemnástke rovno tri. Naši 18-roční hokejisti s nimi ihneď zamierili na ľad. A tu sa začal príbeh zamotávať...


Johan Cruyff je okrem iného aj čestným prezidentom FC Barcelona. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Gelukkig birthdat, Johan Cruyff

Stewo Biroš

„Futbal je jednoduchý, ale najťažšou vecou je hrať ho jednoducho,“ povedal svojho času lietajúci Holanďan a táto okrídlená veta ho sprevádzala celou jeho futbalovou kariérou. Johan Cruyff bol jedným z hráčov, ktorí vzišli zo slávneho Ajaxu na konci šesťdesiatych rokov, aby sa začiatkom tých sedemdesiatych stali pánmi futbalu v Európe. Dnes má 60.


Keď sa k vám blíži Sopel, je lepšie mať na hlave masku. (photo: SITA/AP Photo)

Najvtipnejšie mená hráčov všetkých čias v NHL

Peter Vretenička

Peter Vretenička: Aby som teda v tomto článku nebol jediný s hlúpym menom, prinášam vám rebríček 10 najvtipnejších mien hráčov v dejinách NHL. A poviem vám, že popri nich moje meno vyzerá ako trabant medzi luxusnými športiakmi. 


Majstri a slovenský Stanley Cup. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

Košickí majstri: Najsilnejší káder sa musel konečne prejaviť

Denis Bohumil Schvarcz

Pred rozhodujúcim finále sa mohlo zdať, že nastal čas, aby sa hokejového titulu dočkala aj Nitra. V sobotu hrala nebojácne a zaslúžene vyhrala, ale v pondelok už nemali Nitrania silu na to, aby zodvihli nad hlavu slovenský Stanley Cup. Nepochopím, prečo sa naša trofej tak výrazne podobá na najslávnejšiu trofej hokejového sveta, ale budiš.