Datsyuk je späť! (photo: SITA/AP Photo/Duane Burleson)

Detroit R(estor)ed Wings

Mišo Hudák

Pavel Datsyuk a.k.a. Magic Man a.k.a. Pasha je späť. Po zranení kolena, ktoré ho obralo o celý marcový program zápasov, nastúpil proti Buffalu Sabres, v dvoch odohraných zápasoch strelil gól a odkorčuľoval priemerne 17:43 minút. Red Wings s Datsyukom v zostave sú tažšie zdolateľným tímom.


Patrik Pavelka (vľavo) a Bohumil (vpravo). (photo: Damian Alex Schvarcz)

Ako som o komentátorský venček prišiel

Denis Bohumil Schvarcz

Aktuálne prebieha voľné pokračovanie seriálu Prišiel na psa mráz. Po rozhovore, ktorý som spáchal s Jozefom Golonkom na ľadovom klzisku uprostred Bratislavy som v sobotu večer prišiel v štúdiu Slovak Šport TV o komentátorský venček. 


Anthony Brodeur, syn Martina, počas nováčikovského kempu po drafte NHL v minulom roku. V drese New Jersey Devils, ako inak. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Rodinkárstvo v NHL

Peter Vretenička

Korupcia a rodinkárstvo je problém celosvetovej spoločnosti, nielen tej slovenskej. Aj v NHL pôsobí veľa hráčov z hokejových rodín a dobrými známosťami. Jedná sa len o hokejové gény prenášané z generácie na generáciu alebo je za tým rodinkárstvo?


Kto bude skackať okolo vlastného brankára po poslednom zápase sezóny? (photo: Martin Cejo Bosák)

Tri nudné otázky playoff hokejovej Extraligy

Denis Bohumil Schvarcz

VSŽ Košice versus Plastika Nitra. Alebo, presnejšie povedané, ich súčasné ekvivalenty HC Košice, s.r.o., resp. Hokejový klub Nitra, a.s. skrížia čepele a bekhendy vo finálovej sérii Playoff hokejovej Extraligy. Tešme sa, súboj o majstra bude nepochybne dramatickým vyvrcholením sezóny.


No počkaj, Travis! (photo: SITA/AP Photo/Luis M. Alvarez)

Najvtipnejšie mená hráčov NHL

Peter Vretenička

Aj hráči NHL sú len ľudia a preto majú na dresoch tie najrôznejšie mená. Určite každý z vás pozná niekoho s vtipným menom. Napríklad aj to moje už pobavilo veľa ľudí a vyslúžilo mi prezývky ako vretenica, hadík, lasička či jašterička. V dnešnom článku si preto posvietim na mená hráčov najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.


Pokoj, vážení, zachovajme pokoj. Ako keby hovoril ustarosteným fanúšikom Tomáš Tatar. (photo: SITA/AP PHOTO / LEHTIKUVA, Martti Kainulainen)

Z Tatara Tatár

Peter Vretenička

Mať za suseda hráča NHL? To je niečo, o čom môže 99,9% Slovákov iba potajme snívať. Pre susedov Tomáša Tatara to ale nie je žiadna výhra. Tri mesiace stará kauza o žalobe na jeho osobu, konečne dorazila aj na Slovensko a vyvolala rôznorodé reakcie hokejového osadenstva.


Gusto Nyquist ťahá Detroit. (photo: SITA/AP Photo/Frank Franklin II)

Detroit R(efresh)ed Wings

Mišo Hudák

Frontálny útok detí v červených dresoch neustáva. V posledných siedmych zápasoch len dvakrát nebodovali, získali deväť bodov a vo Východnej konferencii si vytvorili drobný náskok pred súpermi bojujúcimi o postup do playoff, z miest vyhradených pre divokú kartu


 (photo: Martin Cejo Bosák)

Dovolené uvoľnenie - s kožou na televíznom trhu

Denis Bohumil Schvarcz

Tak. A som s televíznou kožou na trhu. Zatiaľ len na relatívne maličkom, ale začať niekde treba. Desiaty rok píšem na Medialne.sk o tých, na ktorých sa pozeráme keď máme zapnuté televízory. Porekadlo, že došiel na psa mráz, sa práve naplnilo.


Daniel v akcii (photo: Archív Daniela Gibla.)

Nádejný rozhovor: Daniel Gibl

Peter Vretenička

Po rozhovore s Róbertom Lantošim, pokračuje rubrika Nádejný rozhovor ďalším interview. Tentoraz som vyspovedal brankára Daniela Gibla, ktorý v tejto sezóne úspešne kryje bránu Barrie Colts. Tento klub pôsobí v OHL (Ontario Hockey League), ktorá je súčasťou jednej z troch profesionálnych zámorských juniorských líg, združených v organizácii pod označením - Canadian Hockey League (Kanadská hokejová liga, skrátene aj CHL).