Henrik Lundqvist by nastúpil na zápas Najlepšieho tímu sveta ako prvý brankár. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Do najlepšieho tímu sveta by sa dostali Chára s Hossom

Štefan Cebro

Včera korčuľovali v Bratislave výbery Západnej a Východnej konferencie KHL. Špekulácia s československou zostavou tiež nebola úplne mimo, rozhodli sme sa teda, že sa pokúsime o niečo väčšie. O úplne najlepší svetový tím, ktorý by ste mohli momentálne mohli vidieť


Útočník Jozef Golonka je stále vo forme. (photo: SITA/ Nina Bednáriková)

Poradňa zmäteného fanúšika: Patrí Šatan do reprezentácie?

Samo Marec

Doteraz som si myslel, že nominácia mužstva je záležitosťou trénera, avšak aktivita europoslankyne Záborskej uviedla veci na pravú mieru. Kto všetko okrem Mira Šatana by podľa vás mal byť súčasťou hokejového tímu? A je v ňom vôbec dosť miesta pre všetkých?, pýta sa zmätene a naliehavo čitateľ Milo z Pozdišoviec.


 (photo: )

Mapa olympijských odchovancov

Richard Hanzlik a Martin Cejo Bosák

Vedeli ste, že ak by nebolo Dukly Trenčín, chýbala by nám v Soči takmer polovica kádra? Pozrite si, ktoré mestá vyprodukovali hokejových olympionikov a buďte na tých svojich rodákov v diskusiách pod článkami trochu milší.


Jarda Jagr by samozrejme hral aj za ČSR, ale kapitánom by nebol. (photo: SITA/AP Photo/Gene J. Puskar)

V Československej zostave by do Soči cestovali ôsmi, možno deviati Slováci

Štefan Cebro

Slovenská aj česká nominácia na olympijské hry v Soči vyvolala viacero polemík, skôr tá česká, u nás len Šatan. Ale poďme si trošku zašpekulovať, čo keby stále existovalo Československo či Česko-slovensko, ako by vyzerala zostava spoločného tímu.


Kapitán Chára bude znova nad spoluhráčmi vyčnievať.  (photo: SITA/Marián Peiger)

Nomináciu na ZOH nám Česi môžu závidieť

Peter Vretenička

Včera bolo na programe dlho očakávané zverejnenie súpisky pre ZOH v Soči. Myšlienkove pochody v hlave trénera Vladimíra Vujtka, tak konečne uzreli svetlo sveta. A priniesli skutočne milé prekvapenie. Našu nomináciu nám dokonca závidia aj za riekou Moravou.


Predikcie na 2014 budú najmä olympijské. (photo: SITA/AP Photo/Olympictorch2014.com)

14 predikcií na 2014 od redaktorov TakUrčitee

Denis Bohumil Schvarcz

Trinásť statočných autorov TakUrčitee sa zapojilo do nebezpečnej hry s názvom Predikcie športových udalostí roka 2014. Spomedzi mnohých potenciálnych udalostí sme si vybrali štrnásť, predsa len sme nechceli byť ako vytlačená víkendová ponuka vo vašej lokálnej stávkovej kancelárii. 


Tréner slovenskej reprezentácie zverejnil svojich vyvolených pre turnaj v Soči. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Chat: Chýba niekto na súpiske trénera Vujtka?

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

Tréner Vujtek včera popoludní zverejnil 25-člennú nomináciu hráčov pre hokejový turnaj na zimnej olympiáde nabudúci mesiac v Soči. Ako obyčajne, rozbehla sa polemika. Jedna prebehla na Gtalku, zhodnotili sme ju spolu s kolegom. Čo sa dalo, je uverejnené v nasledovnom prepise: 


Erik Černák (vľavo) a Ondrej Mikula z Dukly Trenčín v slovenskej Extralige. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Pravda o Erikovi Černákovi

Peter Vretenička

„Hrá dobre, ale robí hlúpe, hlúpe chyby. Hlúpe.“ Takto sa vyjadril na Černákovu adresu počas juniorských majstrovstiev sveta jeho spoluhráč Marko Daňo. Fanúšikovia na hokejových fórach boli ešte tvrdší a adresovali mu pomenovania ako poleno, nemehlo či tragéd. Bola nominácia 16-ročného Erika Černáka na svetový šampionát faux pas?


Najbližšie by si Martin Reway mal repre dres obliecť na MS v Bielorusku. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

ZOH bez Rewaya, nie je žiaden Šatan

Peter Vretenička

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na zimnú olympiádu v Soči bude oficiálne zverejnená už v utorok. Tí ktorí v nej chceli vidieť na naše pomery výnimočne talentovaného Martina Réwaya budú ale určite sklamaní. Talentovaný 18-ročný mladík sa v nej neobjaví. So Šatanom v Lillehammeri sa porovnávať nemôže.