Čo najmenej beznádejných pohľadov do našej brány by mali zabezpečiť Halák s Chárom. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Soči bude o forme Haláka, Cháru a Hossu a skôr bez Šatana

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

Už len necelý týždeň a pol ostáva trénerovi Vladimírovi Vujtkovi na to, aby spísal a publikoval nomináciu pre olympijské hry v Soči. Prinášame vám po čase a ďalšom, z pohľadu ZOH však bezvýznamnom reprezentačnom turnaji aktualizovaný pohľad na mená, ktoré by sme na olympijských hrách radi videli. 


Tréner, manažer, asistent. Ustarostené výrazy na tlačovke neveštia pred turnajom vo Švajčiarsku nič dobré. (photo: SITA/Tomáš Bokor)

Na vine nie je len Slovan, no hranica popularity je tenká

Štefan Cebro

Problémom je arogancia vedenia Slovana, ktoré začalo už po necelom roku popierať svoje slová o základe reprezentácie. Áno, bratislavský klub stále bojuje o play off, ale na druhej strane februárové olympijské hry v Soči zaujímajú každého viac a z toho dôvodu mal tréner Vladimír Vůjtek vyskúšať na švajčiarskom Arosa Challenge to najlepšie, čo máme.


Trener Vujtek rozmýšľa nad nomináciou. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Hokejová nominácia na Arosa Challenge je výsmech.

Peter Vretenička

Český tréner Hadamczik pred blížiacim sa posledným turnajom českej reprezentácie povedal, že ich čaká zásadný turnaj, čo sa nominácie do Soči týka. Na turnaji sa nominovaní Česi poruvú o dresy, ktoré si na ZOH neoblečú hráči z NHL. Slovensko je na tom zjavne úplne inak. Boli ste naivní, ak ste si mysleli, že o nomináciu do Soči sa bude bojovať. 


Slávne čísla dresov VSŽ. (photo: Mišo Hudák / KSC KÓD/CODE)

Papierové predpoklady: Kód Náboženstvo.

Mišo Hudák

Kód: Náboženstvo je kapitola z knihy KSC KÓD/CODE, ktorá v piatok trinásteho prenikne na práve jeden pult práve jedného kníhkupectva Artforum v Košiciach. 


Tomáš Jurčo (vpravo) je jeden z najväčších talentov v systéme Detroitu Red Wings (photo: SITA/(AP Photo/Detroit News, David Guralnick)

Nájde sa pre Jurča miesto v zostave?

Peter Vretenička

Olympiáda v Soči sa nezadržateľne blíži a fanúšikovia našej hokejovej reprezentácie sa predbiehajú v tipoch na konečnú olympijskú zostavu. Najväčšia záhada panuje okolo nášho najväčšieho talentu posledných rokov Tomáša Jurča. Nájde sa pre neho miesto v zostave?


Dany Heatley v drese Minesotty Wild. (photo: SITA/AP Photo/Ann Heisenfelt)

Ako končí ten, čo mal byť lepší ako Marián Hossa

Štefan Cebro

Bola to jedna z najväčších výmen v histórii NHL. Klasický veľký trejd hviezdy za hviezdu. Nikto vtedy neprerobil, čo sa aj v ďalších rokoch ukázalo v číslach. Marián Hossa putoval do Atlanty, kde prežil jedinú stobodovú sezónu v kariére a Dany Heatley zas ukázal hviezdnu produktivitu v Ottawe.


Miroslava privíta na štadióne Ondreja Nepelu jasot davu. (photo: SITA/Marián Peiger)

Šatan prichádza do Slovanu po stopách Zdena Cígera

Denis Bohumil Schvarcz

V Slovane si pestujú zaujímavú tradíciu: Najväčšia tímová hviezda začne sezónu mimo ľadu, zdravá, bez zdravotných komplikácií. Len jednoducho za belasých nehráva. V priebehu ročníka sa s jej absenciou nakoniec všetci časom zmieria, teda okrem niekoľkých členov fanklubu. Tí v najťažších chvíľach, keď sa na ľade nedarí, pokrikom mena chýbajúceho hokejistu rozkričia celý štadión. Hviezda sa nakoniec na ľade za búrlivého jasotu uprostred sezóny predsa len objaví. 


Roman Kukumberg a spoluhráči sa v druhej sezóne KHL skôr trápia. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Slovanu v polovici KHL niet čo závidieť

Denis Bohumil Schvarcz

V Chanty-Mansijsku vykorčuľujú dnes hráči Slovana Bratislava na dvadsiaty siedmy zápas svojho druhého ročníka v KHL. Ukončia prvú polovicu základnej časti. Po nej sú v situácii, ktorú najlepšie vystihuje prívlastok nezávideniahodná.


Ako sa útočí, ukázala v Bratislava Astana. (photo: SITA/Ján Slovák)

Misia 10 stroskotala

Michal Gavroň

„Musíme získať desať bodov!“ bil sa do pŕs tréner Čada.  Preveriť ho mali štyri tímu z východu. Podobne ako mudrci od východu z kníh Nového zákona doniesli dary. Dary danajské- utrpenie, zrkadlo a kľúč.