Milan Bartovič sa ukazuje ako správny líder Slovana. (photo: SITA/Ján Slovák)

Čada začína v Slovane znova fungovať

Štefan Cebro

Bolo to po prvých troch zápasoch pochovávania. Tak ako sme nechceli bratislavský klub zhodiť, tak ho nechceme teraz prechváliť. Vyhral štyri domáce stretnutia za sebou s ďaleko bohatšími klubmi a dokopy zvíťazil v piatich zo šiestich a vrátil sa v tabuľke na dohľad play off.


Marko Daňo v zápase minulej sezóny proti Levu Praha. Dnes je v KHL na programe ďalšie derby proti českému rivalovi.  (photo: SITA/Diana Černáková)

Ako sledovať derby Slovan - Lev

Ľubo Tuchscher / PR

Fanúšikovská priazeň bratislavským hokejistom opäť rastie a to aj vďaka aktuálnej sérii, ktorú HC Slovan drží. 


V piatok sme v Piraeu padli výkonom ako sa hovorí tvárou napred. (photo: SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Bez Hamšíka len dedinský tím?

Vlado Kurek

Piatkový zápas v Grécku bol veľmi dôležitý. Napriek tomu, že v spevácko-futbalovom štúdiu sme si asi desaťkrát vypočuli, „Zdalo by sa, že o nič nejde, ale...“ Také zdanie sa môže mariť iba futbalovému analfabetovi. O čo všetko išlo?


Marcel Hossa má dnes narodeniny. Blahoželáme článkom. (photo: SITA/Gabriel Lipták)

Marcel Hossa nemal z Rigy nikdy odísť

Štefan Cebro

Medzi slovenskými fanúšikmi by ste ťažko hľadali meno hráča, z ktorého si robia v poslednom čase viac posmeškov. Marcel Hossa. Útočník, ktorého často neprávom pranierujú slovenskí diváci, diskutéri a takmer všetci, čo si myslia, že hokeju rozumejú.


Jonathan Quick sa hanbí po trapase, ktorý práve vyrobil. (photo: SITA/AP Photo/Gus Ruelas)

Hlod týždňa v NHL

Števo Kolibár

Druhý. október, streda ráno. Závislá mlaď s narýchlo pretretými očami a plným mechúrom stepuje pred monitorom a do vyhľadávača ťuká slávnu skratku „nhl“. Klasik si však dopraje čas a pohodu. K praženici a rannej kávičke si navolí teletextovú stranu 261 a okrem jedla zvláda prehĺtať aj výsledky. Našli ste sa?


Jágr novej generácie sa volá Tomáš Hertl. (photo: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Porovnávať Hertla s Jágrom je úplne na mieste

Štefan Cebro

Jágrmánia ustúpila a nahradila ju jeho oveľa mladšia kópia. Meno Tomáš Hertl ste už určite zachytili. Jeho fantastické štvorgólové predstavenie v treťom kariérnom zápase obletelo svet.


Našli sme kopu sena v senníku a Mira Šatana na brigáde. (photo: SITA/AP Photo/Keith Srakocic)

Poradňa zmäteného fanúšika: Našli sme Šatana!

Martin Petro

„Dobrý deň! Veľmi by ma zaujali akékoľvek informácie o Miroslavovi Šatanovi. Čo sa s ním deje, o jeho prípadnom návrate do NHL, nakoľko sú informácie okolo neho v tajnosti. Vopred ďakujem! Števo P.“ Nie síce vopred, ale za otázku ďakujeme aj my.