Cesc, ta co ši porobel? (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Hanba porazeným

Stewo Biroš

Po ôsmich rokoch kvalifikačných bojov padli španielske hradby a zvalilo ich futbalovo priemerné, obyčajné Slovensko. Sláva víťazom, hanba porazeným.


Krásavci v mužnom súboji. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek))

Zázrak v Žiline: kto má najviac hviezdičiek?

Andrej Fuksa a Denis Bohumil Schvarcz

„Veríte na zázraky?“ kričal do mikrofónu Marcel a s ním aj celé Slovensko. Žilinu sme odkliali aj v kvalifikácií a tá séria zlých výsledkov skoro aj stála za to. Skoro. Dnes je všetko zabudnuté, môžme sa právom všetci chváliť, že sme tí, ktorí zdolali Španielov.


Vtedy v Južnej Afrike sa pred nami sklonili aj veľkí Taliani. (photo: SITA/Michal Burza)

Déja vu

Vlado Kurek

Budeme sa snažiť byť stále lepší a futbalovejší, alebo to nejako ukopeme a uvidíme?


Andres Iniesta a Raul Albiol, španielski reprezentanti. (photo: SITA/Milo Fabian)

Futbalová omša a výplata na víťaza

Stewo Biroš

Futbalová omša La Furia Roja na štadióne MŠK Žilina spustila masový odpust ortodoxných, maloverných i agnostikov, vidieť naživo siedme mužstvo futbalovej tabuľky sveta /FIFA Rankings/ sa nepodarí veru hneď tak furt.


Diego Costa a The Blues nemilosrdne valcujú. (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Chelsea si ide svoje

Andrej Fuksa

Pred začiatkom novej sezóny sa londýnski fanúšikovia hrdo prsili, že José Mourinho má pripravenú najlepšiu Chelsea za posledné roky. Po piatich sezónach suchôt, kedy na ostrovoch nedokázali Modrí získať ani jednu trofej a v lige sledovali červené, či bledomodré oslavy titulu len obývačky, majú konečne dôvod na pozitívne prognózy.


Futbalový osud zaveje trénera Straku zas o dom ďalej. (photo: SITA/Ján Slovák )

Pondelkové tréneroviny - Franto, pojď domú

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.


Ak budú spoluhráči dnes blahoželať Fabregasovi, bude to zázrak. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

EPL: Dá Fabregas gól "svojim"?

Stewo Biroš

S kapacitou 75 635 divákov druhý najväčší štadión v UK, deviaty v Európe. Nedeľnú futbalovú mikroturistiku /pre tipérov/ dnes začíname na Old Trafford.


Ruud Gullit a Steve McManaman v Bratislave. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

Tlačenica pri ušatej a Chúlio, on neviem čo

Maroš Fabianek

Bývalý hráč Realu Madrid a Liverpoolu Steve McManaman a už aj krásne ostrihaný a čerstvo oholený Ruud Gullit prišli do Bratislavy. Ako to vyzeralo počas futbalového víkendu na nábreží nákupného centra Eurovea? Ponúkam objektívny názor subjektívneho charakteru, nech sa páči.