Jano Kozák sa na tlačovke snažil vysvetliť prečo tak málo (photo: SITA/AP Photo/Milo Fabian)

Slovensko - Malta, post coitum

Stewo Biroš

„Tvoriť a ísť do plných, to chce v súčasnosti veľkú kvalitu. A tú ešte nemáme“...Dobre si dal, Jano...


Andrei Agius a Jonathan Caruana (Malta, v červenom) a Tomáš Hubočan (Slovensko, v bielom) v nasadení prípravného medzištátneho futbalového zápasu. (photo: SITA/Milo Fabian)

Dovolenková Malta a futbalový nudbal

Vlado Goffa

Píše sa november 1989. Dva týždne do nežnej revolúcie v ČSSR. 00:03 hod. v noci. Čakám v Žiline pred pobočkou vtedajšej Cestovnej kancelárie mládeže (CKM). S manželkou snívame o dovolenke na Malte. Dostal som echo, že pre stredné Slovensko komunisti vyčlenili jeden jediný zájazd na august 1990. No nekúp to. 


Zadumaný Ján Kozák (v popredí). Statický člen múru (v pozadí). Počas tréningu pred prípravným zápasom SR - Malta. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Malta nemá na viac, ako na betón

Stewo Biroš

Kozákova krátka odysea v trénerskom kresle Slovenska zanecháva pod Tatrou celkom slušnú futbalovú stopu, k trom prípravným zápasom v tomto roku /víťazstvo 3:1 v Izraeli, 2:0 doma s Čiernou Horou a prehra v Rusku 0:1/ má dnes pribudnúť víťazný skalp chlapcov zo 400-tisícového ostrova v Stredozemí.


Wayne Rooney, anglický kapitán. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Rooneyho kapitánska premiéra

Stewo Biroš

Ak posvätnému drnu vo Wembley futbalovo čosi chýba, tak stopercentná atmosféra. Za veľa peňazí menej muziky, presne opačne ako u Vietnamca v kráme. Ale raz darmo - Wembley je Wembley.


Kričí Laco Molnár. (photo: SITA/Dušan Hein)

Minúta po minúte: Šialená exhibícia

Martin Petro

TOP URČITEE je výber najlepších článkov roka 2014.

Vítame vás z Leopoldova. Miestna Crazybitch City Aréna bude dejiskom možno najbláznivejšieho zápasu v dejinách tohto športu. Postavia sa proti sebe dva celkom neštandardné výbery - jeden svetový a jeden československý.  Užite si tento legendárny zápas minútu po minúte.


Balotelli pózuje už v Standard Chartered drese. (photo: SITA/AP Photo/Bogdan Maran)

Poradňa zmäteného fanúšika: Top 09 posíl Liverpoolu

Daniel Feranec

"Nikto sa nepýta, mne sa ale web a články väčšinou mimoriadne páčia a majú pre mňa veľkú výpovednú hodnotu, takže by som sa rád opýtal presne to, čo už dvakrát predtým. Liverpool FC a sezóna 2014/2015???," napísal nám čitateľ Martin a dal nám zámienku venovať sa v Poradni novej sezóne The Reds. 


Radamel Falcao prichádza do Manchestru. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Falcao asi vytlačí Rooneyho z útoku United

Štefan Cebro

„Keď nemôžete brániť, tak ich prestrieľajte!,“ reagoval na angažovanie Radamela Falcao niekdajší líder anglickej reprezentácie Gary Lineker. Potvrdil tak rozpačité reakcie, ktoré panujú po najnovšej posile Manchestru United.


Hoci by to mohlo vyzerať, že hráči a brankár v zápase Trnava - Senica nevedia, kde je lopta, momentka skôr vystihuje nasadenie a bojovnosť dobrého zápasu najvyššej futbalovej súťaže.  (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Pondelkové tréneroviny - ticho pred kvalifikáciou

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.


Sobotný podvečer v Trenčíne. (photo: Bohumil Stejskal)

Náhodný zápas na vlastné oči: Trenčín - Myjava

Denis Bohumil Schvarcz

Nepravidelná rubrika Náhodný zápas na vlastné oči pokračuje ďalším zážitkom. Tentokrát ma osud zavial do Trenčína, na prvoligový futbal. Včera podvečer som na vlastné buľvy na štadióne Pod lízatkami odsledoval duel Fortunaligy AS Trenčín - Spartak Myjava. Na trenčianskom štadióne som ešte nebol, vždy doteraz som ho len nostalgicky obdivoval cez okno vlakovej súpravy, ktorou som cestoval okolo a zo dvakrát z hradu nad ním. 


Adebayor vs Balotelli, ktorý kohút bude silnejšie kikiríkať? (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

EPL: Super Sunday na White Hart Lane

Stewo Biroš

Mario Balotelli je kabinetný liverpoolsky kiks a i keby dal ex-milanista v Premier League 15 gólov v ďalších 9-ich kolách, je iba otázkou času kedy sa v jeho džungli zobudí Gerrardom, Rodgersom i všetkými svätými krotené zvieratko. A s tým číslom môže ísť tiež skôr na hokej.