Thomas Gravesen a ani celý Real neskosil Thierryho Henryho a Arsenal onehdá v 2006-tom roku v Lige majstrov. (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

10 Naj podľa TakUrčitee: Dvojzápasy Ligy majstrov

Martin Petro

V marci má meniny Albín, Bohumil, prípadne Ibalgin, ktorý hltáme proti jarnej únave ako lentilky. Nedostatok síl po ťažkej zime môže pôsobiť fatálne, dajte si aj vy pozor na pranostiku, podľa ktorej sa v marci poberajú starci. Okrem toho v tomto čase roka radi čítame knihy a stúpame po snežienkach. No ale najmä, marec má každoročne na svedomí tie najlepšie zápasy Ligy Majstrov.


Sústredený Arjen Robben, bojazilvý Jack Wilshere a Arsenal na kolenách v prvom zápase osemfinále LM v Londýne. (photo: AP Photo/Alastair Grant)

Liga majstrov: Bayern je Barcelona so svalmi

Stewo Biroš

Boh nehľadá odvážnych ľudí, hľadá ľudí, ktorým by mohol dodať odvahu. Včera „tam hore“ na ňu v dlhom rade stál údajne celý Arsenal ...


Aj ViON sa vrhol pod nohy futbalistom Trenčína, no tí aj prekážku zo Zlatých Moraviec preskočili. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Utorkové tréneroviny: Titul Zábavný program kola zaslúžene do Trnavy

Richard Hanzlik

Už sme si tak trochu zvykli na to, že výsledky v našej lige sú transparentné asi tak, ako výsledky Slávika, parlamentných volieb, pofidérnych TV súťaží alebo štátnych tendrov. Prvý bez problémov prehrá doma s posledným, ktorý mu to niekedy neskôr vráti. Nikomu sa nič nedokáže, ešte si aj dobre informovaní slušne privyrobia. Tieto maškrtky sa dejú najmä v jarnej časti ligy, kedy zväčša 3 - 4 mužstvá bojujú o poháre, dve o záchranu a tie ostatné veľmi rady pustia body v prospech súpera. Nebolo to inak ani v tomto kole.


Potvrdí obrodenie španielsky kohút Soldado v derby proti Chelsea? (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

EPL: Chelsea s Tottenhamom neprehrala od Linekera

Stewo Biroš

Modrá planéta ponúka v priehrští svojej nádhery 7 svetských divov, 6 kontinentov, 5 typov hviezd, 4 ročné obdobia, 3 božské osoby, 2 konce na palici a ... 1 hru hier. Pod nami Luton, vystupujeme, priatelia...


Jaroslav Halák je na kolenách. (photo: SITA/AP Photo/Jeff Roberson)

Dôvody, ktoré znamenali Halákov odchod z elitného klubu

Štefan Cebro

Určite nie sme jediní kto smúti, že St. Louis to vzdali s Jaroslavom Halákom. Tiež sme tajne verili, že toto je ten rok, kedy si zahrá finále NHL slovenský brankár. Blues mali k tomu všetky predpoklady (stále majú, možno ešte väčšie) a Slovák bol predsa ich jednotkou. Nakoniec sa však vedenie rozhodlo, že staví na elitu a tou žiaľ náš brankár nie je. Zhrnuli sme pár dôvodov, prečo St. Louis stavilo na Američana Ryana Millera.


Jairo de Macedo z AS Trenčín sa teší a tváre futbalistov Žiliny prezrádzajú, že sa znova rozbehla Corgoňliga. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Pondelkové tréneroviny: Football is coming home!

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné je aj obsahom tejto rubriky, ktorú zo zimného spánku prebrali prvé jarné fauly na ligových ihriskách aj mimo nich.


Futbal vysokej kvality možno dnes čakať v madridskom derby. Raul Garcia bude súhlasiť. (photo: SITA/AP Photo/Gabriel Pecot)

El derbi madrileno

Stewo Biroš

Fui sobre agua edificada, mis muros de fuego son – Na vode som bol postavený, moje hradby vybudované z ohňa sú…


Aj oslavovať sa nechal, najlepší Spur včera večer. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Emmanuel Adebayor je najväčší kohút

Denis Bohumil Schvarcz

Keď sa o desiatej večer miestneho času uprostred drnu White Heart Lane objali Emmanuel Adebayor a Hugo Lloris, nič symbolickejšie sa odohrať nemohlo. Futbal je hra rovných s rovnejšími, včera večer v Londýne zariadili prekonanie ťažkej ukrajinskej prekážky najmä títo dvaja kohúti. Najväčším bol ale aj tak Adebayor, hrdina večera.


Že aká slovná hračka na drese hráča s číslom 19? (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Mancini vs. Mourinho v Carihrade a schalka kávy pre Real

Laco Bordély a Martin Petro

Turecká futbalová luminozita sa naplno prejavila už včera, keď grécky Olympiakos dokonale sterilizoval plonkový United. Podobnej dezilúzií sa bude chcieť za každú cenu vyhnúť iný ostrovný zástupca, ktorý dostal prostredníctvom svojich kolegov cenné inštrukcie, ako nepripustiť v krajine dvoch kontinentov a jedného polmesiaca podobný happening.