Zápasom kola bolo záhorácke derby Senica - Myjava. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Pondelkové tréneroviny: Začalo to na dne

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné je obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola.


Medzi športové legendy, ktoré zomreli príliš skoro patrí aj Pavol Demitra. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Žili krátko, ale získali si športový svet

Andrej Fuksa

Božie cesty sú nevyspytateľné. Je čas Dušičiek, preto si zaspomínajme na športovcov, ktorý nás opustili predčasne. Na sklonku kariéry alebo v jej rozkvete.


Pozor, lobda! platilo v januári v zápase Arsenal - Liverpool, bude aj dnes. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Tri tipy na ligu v krajine Vilka Dobyvateľa

Stewo Biroš

Nemecký fyzik Helmholtz kedysi dávno povedal, že počasie sa raz bude dať vypočítať, a verte-neverte, nemýlil sa. Ako prvý sa o to pokúsil v roku 1922 anglický fyzik Richardson, počítanie predpovede počasia na 1 deň s ceruzkou a papierom v ruke mu trvalo síce 3 mesiace, no vyšlo úplne presne. Frajer. I keď  treba priznať, že v Anglicku prší za každého počasia. Vitajte na ostrovoch Vilka Dobyvateľa, priatelia...


Hráči AS Rím oslavujú výhru nad Chievom, blažené výrazy na niektorých tvárach by boli hodné aj väčších detailov. (photo: SITA/AP Photo/Andrew Medichini)

Jedno malé catenaccio: Ave Caesar

Ivan Kováč

Presne takto by sa mali v Ríme zdraviť trénerovi AS Rudimu Garcíovi. Jeho zverenci totiž dosiahli nemožné a vyhrali aj desiaty zápas sezóny, čím jednoznačne potvrdili ligovú dominanciu. V tomto kole si okrem toho jeden slovenský hráč splnil detský sen a vo Florencii sa namiesto trestania faulov jedenástkami trestalo žltými kartami za filmovanie. Viac v našom ďalšom súhrne kola.


Prázdny zostal aj štadión FC Nitra. (photo: SITA/Martin Havran)

Prázdna futbalová streda

Denis Bohumil Schvarcz

Keď sa budú futbalisti, funkcionári, diváci a novinári na konci zimi alebo na začiatku jari sťažovať na kruté poveternostné podmienky, počas ktorých museli odohrať Corgoňligové kolo, odkážte ich na stredu 30. októbra.


Tomáš Vestenický, päťgólový strelec na Majstrovstvách sveta U17 v SAE. (photo: SITA/SITA/Milo Fabian)

Najskôr na uterák, potom na potlesk

Vlado Goffa

Príjemne sa hodnotí po víťazstve, o to horšie po prehre. Subjektívne cítim, že v známkovaní výkonov jednotlivých hráčov zrejme objektívny nebudem. Sú to predsa naši a ja ako U 53 som spolu s ostatnými fanúšikmi držal U 17 palce na rukách i na nohách. Veď Laca Pecka som trénoval v Slovane, piatich šošonov z reprezentáčného kádra priebežne vídavam behať na žilinských trávnikoch a aj keď som na baby, benjamínka Špaleka som si zamiloval hneď po prvom zápase.


Na CLC má zálusk aj tím portugalského fešáka, trénera Tottenhamu Hottspur. (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Capital One League Cup nie je žiadna sláva, no vyhrať sa oplatí

Stewo Biroš

Ako kedysi pravil veľký sir Ferguson, momentálne štekliaci ostrovy za La Manche na dračku predávanými spomienkami jeho poslednej knihy, dobyť Capital One Cup nie je síce žiadnou slávou, každopádne sa ale docela oplatí vyhrať.


Výraz Javiera Mascherana tesne potom, ako mu v kvalifikačnom zápase v Ekvádore, ehm, drblo. (photo: SITA/AP Photo/Dolores Ochoa)

10 Naj... podľa TakUrčitee: Šialené skraty hviezd

Martin Petro

A sme tu opäť. Populárny rebríček 10 NAJ si na týždeň oddýchol, aby sa vrátil ešte silnejší. Verím, že máte radosť. Rebríčky sú totiž ako thajské masáže s happyendom; sú dobré na relax, príjemné už od začiatku, ale najlepšie úplne na konci (aj keď presne viete, čo vás na konci čaká).


Má ešte Massimiliano Allegri Milánu čo dať? (photo: SITA/AP Photo/Antonio Calanni)

Jedno malé catenaccio: Vyhoďte Allegriho!

Ivan Kováč

Nie a nie a nie...AC Milan v Serii A ešte vonku nevyhral a po porážke v Parme je bilancia dvoch bodov z piatich zápasov vonku skutočne alarmujúca. Natíska sa otázka, ktorú formulujeme ako provokatívne zvolanie v dnešnej titulke - má ešte Massimiliano Allegri tomuto tímu čo dať?