Stavíte sa, že Rooney pošle aj dnes Harta na kolená? (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Derby najfutbalovejšieho mesta na svete

Stewo Biroš

Malá perla na zozname UNESCO, najfutbalovejšie mesto planéty, v prepočte na množstvo obyvateľov, veľkosť, pýchu, a slávu svojich dvoch klubov jednoznačne. Určite. Bezkonkurenčne... Konečná. Vystupovať. Manchester, priatelia...


Výrazy v tvárach, aké skutoční futbaloví fanúšikovia zbožňujú. Hamšík to proti rossi-neri nebude mať jednoduché. (photo: SITA/AP Photo/Antonio Calanni)

Jedna z mnohých Super Sunday

Števo Kolibár

V európskych ligách býva dobrým zvykom, že najväčšie šlágre sa hrajú v nedeľnom prajmtajme. Manželky či frajerky sa vtedy utiahnu kdesi do kúta, štrikovať a tak. Muži si vyložia nohy na stôl, schmatnú rezeň, čo zostal z obeda do jednej a vychladené pivo do druhej ruky. Ovládače dočasne zmenia majiteľov. Práve taká nedeľa nás čaká zajtra, navyše bude plná skvelých zápasov. Dobrou správou je, že bude len jedna z mnohých.


 (photo: )

Zahryzne Hamšík gólové tesáky do Borussie?

Laco Bordély a Martin Capovčák

Na futbalovej strede je najlepšie, že trvá od utorka do štvrtka. Európsky polčas zaobstará ďalších osem duelov najprestížnejšieho súťaženia. Liga majstrov sa bude dnes hrať len na západ od Viedne, čo je pri postupnom dobíjaní starého kontinentu zo strany rusko-ukrajinsko-juhoeurópskych mančaftov vlastne už aj paradox.


 (photo: )

Postačí arzenál Plzne na City?

Laco Bordély a Martin Capovčák

Európsky klubový fodbal dnes večer začína nový ročník súťaže najvrchnejšieho levelu. Od Manchesteru po Istanbul sa rozzvučí známa znelka Ligy majstrov, rozobrať dvojice podľa favoritov a outsiderov bola výzva, ktorej som nemohol odolať. 


Erik Ujlaky z Dunajskej Stredy (vľavo) a Erik Pačinda  z Košíc (vpravo), dvaja Erikovia s opačnými starosťami po víkendovom kole Corgoň ligy.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Pondelkové tréneroviny - Chalani, aký je kurz?

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. 


No nezamiluj sa do takého pohľadu! (photo: SITA/Tomáš Bokor)

Poradňa zmäteného fanúšika: Ako to, že fandím reprezentácii?

Martin Petro

Dobrý deň, potreboval by som pomoc od Poradne zmäteného fanúšika. Rád by som dostal odpoveď na otázku: ako to, že som zrazu začal akoby z ničoho nič fandiť futbalovým reprezentantom, aj keď nemajú žiadnu šancu na postup? Čím to je? Ďakujem za vysvetlenie, Roland zo Sabinova.


Bol ich plný štadión. Chvalabohu. (photo: SITA/Milo Fabian)

Žilinské gestá

Denis Bohumil Schvarcz

Na štadióne MŠK v Žiline mi v utorok večer utkveli v pamäti tri gestá, o ktorých chcem dnes napísať. Boli malé, krátke, ale urobili zo zápasu nevšedný zážitok pre všetkých, ktorí sa na tribúny dostali. Čiže pre aspoň osemtisíc Bosniakov a zo dvetisíc Slovákov. 


Axel Witsel (vpravo). Ako keby ste nevedeli. (photo: SITA/AP Photo/Scott Heppell)

Belgicko, mančaft pre hipsterov

Samo Marec

Vždy tu boli – Kameruny ’82 a ’90 a Nigérie ’94. Mančafty, ktoré sa vynorili znenazdajky a väčšinou z džungle, aby očarili svet a získali si srdcia fanúšikov. Úmyselná floskula.


Na rozdiel od Zenice, v Žiline boli o krok bližšie k lopte hráči Bosny. (photo: SITA/Milo Fabian)

Chýbalo dvadsať minút

Denis Bohumil Schvarcz

V polovici druhého polčasu včerajšieho žilinského zápasu malo Slovensko postup do baráže vo svojich rukách.


Chcely by sme sa tak tešiť aj večer v Žiline. (photo: SITA/AP Photo/Amel Emric)

Je čas na veľké domáce víťazstvo

Vlado Kurek

Sme v polčase dvojzápasu s Bosnou a Hercegovinou. Skúsme s chladnou hlavou oddeliť víťazné emócie od reality a pozrieť sa, či môžeme opäť bodovať.