Spartak Trnava, cca 2007. (photo: SITA/Peter Maďar)

Spomienky salónneho fanúšika

Vlado Kurek

Pamätám si deň keď som sa stal fanúšikom Spartaka Trnava. Bol som na trnavskom jarmoku s bratom a kamarátmi a celkom spontánne sme sa rozhodli ísť na futbalový zápas. Dobrodružstvo cestovania žigulakom z Hlohovca do Trnavy nám nestačilo a rozjarená atmosféra jarmočného mesta priam vyzývala  na to, skúsiť niečo nové.


Thomas  Mueller a  Arjen Robben. Je im do smiechu, nečudo. (photo: SITA/AP Photo/dpa, Andreas Gebert)

Víťazstvo nemeckého futbalu vo Wembley

Samo Marec

Nemci konečne dobyjú Londýn, dá sa vtipkovať, koľkokrát Marcel Merčiak použije Blitzkrieg, dá sa tipovať, Bayernu alebo Borussii dá sa držať, to všetko zajtra. A ešte sa im to dá dopriať, obaja totiž Ligu majstrov vyhrali presne raz.


Facebook, zdroj zábavy. (photo: SITA/AP Photo/Evan Vucci)

Ukradnuté z Facebooku

Denis Bohumil Schvarcz

Na Facebooku mám medzi priateľmi kadekoho. Myslím to v dobrom, pestrá skupina asi tisíc nielen Slovákov. Pridávajú statusy, fotky a čojaviemčo z každého kúta sveta. Občas si niečo zaujímavé požičiam, snáď sa pobavíte podobne, ako ja. 


 (photo: Facebook)

Revolučná taktika v malajzijskej futbalovej lige

Laco Králik

Nie, tento obrázok nie je žiadna fikcia. Ani fejk. Na Facebook ho predčasom zavesil nemenovaný (ale reálne existujúci) slovenský futbalista v nemenovanom (ale reálne existujúcom) malajzijskom klube účinkujúcom v tamojšej Premier ship. Fotka zobrazuje tabuľu po taktickej príprave pred majstrákom jeho mužstva (on číslo dresu 9), pričom unikátny je najmä herný systém 7 - 2 - 1. WTF?


Lopta v bystrickej sieti. S tým tipujúci príliš nepočítali.  (photo: SITA/Ján Viazanička)

Chvalabohu, nevyšlo

Denis Bohumil Schvarcz

Väčšinou žiaľbohu, tentokrát určite chvalabohu, kuvičie hlasy predpovedajúce dohodnuté výsledky sobotňajších zápasov Corgoňligy sa nepotvrdili. Bystrica nevyhrala so Žilinou, Trnava v Nitre. Ani Košice nepustili celé perie v Prešove, Tatran získal namiesto troch len jeden derby bod.


 (photo: )

CorgoňLigaFix?

Denis Bohumil Schvarcz

Tipovanie je ťažké. Teda pre tých, ktorí nepoznajú výsledky dopredu. Priznajme sa, takí sme všetci. Teda, skoro všetci. Niekedy sa ale stane, že výsledky sú známe vopred. A to nehovorím o odvete 1. kola Pohára Uefa 2003 Barcelona - Púchov, kde bolo jasné, že Matador si domov odnesie viac gólov, ako bežne nosí lôpt na tréning. Bol som v (najmä) košických stávkových kanceláriách v 90-tych rokoch príliš často na to, aby som sa mohol tváriť, že zaručené reči nepočujem. 


Joe Hart will go on, ale na finále FA Cupu proti Wiganu nezabudne. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Futbalová romantika FA Cupu

Samo Marec

Futbal vždy dokáže poskytnúť zero to hero príbeh, aby ukázal, že logika neplatí a každý sa môže stať hrdinom. Tým teraz nemám na mysli kamoša, nech sa volá hoci Rasťo, ktorý zažil svoj veľký prestup z Vysokých Tatier do Jelšavy, tam sa nepresadil, vrátil sa a nikdy už nehral tak, ako predtým. To nebol jeden z nich.


Som Sir Alex a končím. (photo: SITA/AP Photo/Tim Hales)

Sir Alex FergussOff

Martin Hruška

Líder, otec, víťaz, vodca, legenda, The Boss.  Sir Alex Ferguson, ktorý viedol Manchester United dlhých 26 rokov, ohlásil tento týždeň odchod z manažérskej pozície a prestupuje do tímu FC Klubové štruktúry na pozíciu športový riaditeľ. V súčasnosti je už známy aj jeho nástupca, doterajší manažér Evertonu David Moyes. A pri všetkej úcte a blablabla, myslím že zmena môže Manchestru len pomôcť.