Pirlo, Andrea Pirlo. (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Taktické manévre: Céčko a Déčko

T.M. Pabil

Seriál pre priaznivcov futbalovej taktiky pokračuje dnes rozborom diania v skupinách C a D. Je prinajmenšom rovnako zaujímavý, ako kravaty pána Lešického v televízii!


Červenú si na MS v Brazílii zaslúžia aj rozhodcovia. (photo: SITA/AP Photo/Shuji Kajiyama)

Naši rozhodcovia na MS do Brazílie!

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


Ako Fellainiho afro vyrovnávajúci gól strelilo. (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

Veľká šanca pre Belgicko

Samo Marec

Klimatické rozdiely môžu byť v Brazílii mätúce. Spolukomentátori môžu pätnásť minút rozvíjať myšlienku o tom, ako toto prílišné teplo mužstvu nesvedčí, lebo nemôže naplno aplikovať svoj ofenzívny pressing a všetko to znie pekne a múdro až do momentu, kedy ich komentátor neopraví. Oznámi im, že v Porto Alegre je nie veľmi teplých 17 stupňov. Toto sa naozaj stalo.


Dva zápasy, osem gólov. Holanďania zatiaľ valcujú. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Taktické manévre: Čo povedali skupiny A a B?

T.M. Pabil

Väčšina tímov odohrala svoje prvé dva na zápasy, je čas na taktické zaujímavosti a prekvapenia, ktorých je dosť. Začíname výberom zo skupín A a B.


Peter Odemwingie, Jalal Hosseini, ani Amirhossein Sadeghi nie sú mená, ktoré si ešte o mesiac budete pamätať, zostane po nich aspoň táto fotografia zo zabudnuteľného duelu Nigérie s Iránom. (photo: SITA/AP Photo/Michael Sohn)

V skupine F zatiaľ bez uvoľnenia sa a radosti

Mišo Hudák

Zápolenie (slovo zápas nepoužijem zámerne) Nigérie s Iránom neprinieslo na šampionát len dosiaľ najnepozerateľnejší a najslabší fodbal, ale aj niekoľko otázok a argumentov.


Generálka nemekcého tímu na dnešné večerné predstavenie. Úlohu labute alternujú Thomas Muller a Julian Draxler. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Nemecko, hotový tím šampiónov

Andrej Fuksa

Majstrovstvá plynú rýchlo ako piatkový večer a skupina G má pred sebou druhú sériu zápasov. Nemecko by malo potvrdiť úlohu favorita proti Ghane a rozbehnutí Američania sa budú snažiť umlčať nezrealizované chúťky Cristiana Ronalda. 


Miro Klose. (photo: SITA/AP Photo/Michael Probst)

Najlepší strelec histórie MS? Klose enough

Števo Kolibár

Kto je najlepší, kto môže byť najlepší, kto bol najlepší na jednom šampionáte a kto z najlepších má najväčšiu efektivitu? Prehľad top kanonierov histórie MS vysiela propagačnú strelu, nieže jej uhnete.


Chytaj ma, kto môžeš.  (photo: SITA/AP Photo/Michael Sohn)

MS2014 Power ranking: Hamba, samba a Suarezova profilovka

Martin Petro

Druhý diel brazílskeho Powerrankingu bude mať trochu inú podobu. Koniec koncov, vraveli sme to už na začiatku, aby ste si na pôvodnú formu príliš nezvykali. 


Lídrom Francúzov je prekvapivo Evra. (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Francúzi sa musia sústrediť

Štefan Cebro

Prvý tip na Francúzov nám vyšiel. V zápase proti Hondurasu boli jasne lepší a zaslúžene vyhrali 3:0. V praxi to však stále neznamená nič, Francúzi splnili povinnosť vyhrať nad možno najslabším tímom na majstrovstvách sveta.


Celebración. (photo: SITA/AP Photo/Fernando Vergara)

La Venganza, odplata po kolumbijsky

Denis Bohumil Schvarcz

Je to príbeh dvoch žien. Helena je krásna, bohatá, ale nešťastná žena v zrelom veku. Od narodenia trpí srdcovou chorobou. O druhej žene, Valentíne, si každý myslí, že sa živí prostitúciou. Nikto netuší, že v skutočnosti sa ako boxerka venuje nelegálnym zápasom. Telenovela sa volá La Venganza, Odplata. Menej súvisiaci názov s dianím v skupine C som nenašiel, aj keď som sa snažil.