David Trezeguet žiari aj na opačnej strane sveta. (photo: SITA/AP Photo/Natacha Pisarenko)

Argentína – zasnúbená krajina zlatých chlapcov

Ľubo Tuchscher

Je krajšia bledá alebo tmavá modrá? Hoci sa možno hádať, či hrajú lepšie Brazílčania alebo Argentínčania, historické štatistiky sú priaznivejšie v prospech hostiteľov blížiacich sa majstrovstiev sveta. Seriál Takurčitee o dianí v ligách účastníkov MS 2014 pokračuje v krajine úžasných steakov a vášnivého tanga.


Zlatan. Bude aj dnes večer vzývať nebesá po nepremenej šanci? (photo: SITA/(AP Photo/Scanpix Sweden/Bjorn Lindgren)

Zlatan vs. Ronaldo o Copacabanu

Števo Kolibár

Všetci, úplne všetci sa dnes budú tešiť na duel o Zlatú fňukačku, medzi Zlatanom a Cristianom. Ešte aj Francúzi, ktorých mužstvo sa ocitlo v baráži MS druhýkrát v rade a zlatou generáciou neoplýva, sa budú tešiť na svojho škandinávskeho miláčika z dresu PSG.


Jeden z najpodceňovanejších hráčov všetkých čias je aj Andrea Pirlo. (photo: SITA/AP Photo/Felipe Dana)

10 Naj podľa TakUrčitee: Najpodceňovanejší futbalisti

Martin Petro

Dnešný článok je o hráčoch, ktorí boli lepší ako ich povesť, o hráčoch, bez ktorých by niektoré mužstvá nedosiahli toľko, koľko dnes uvádzajú vo svojom CV; o najpodceňovanejších hráčoch modernej doby.


Francúz Paul Pogba (vpravo) trafil gól víkendu nielen v Serie A. Juventus 3, Neapol 0. (photo: SITA/AP Photo/Massimo Pinca)

Jedno malé catenaccio: Čas na zmenu?

Ivan Kováč

Malo to byť jedno z derby jesene. Mal to byť duel Sever proti Juhu. A to už v Taliansku niečo znamená. Nakoniec z toho bola jednoznačná záležitosť a zápas na jednu bránu.


Róbert Vittek práve vsietil víťazný gól Slovana v Ružomberku. (photo: SITA/Milo Fabian)

Pondelkové tréneroviny: Derby na severe

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné je aj obsahom tejto rubriky.


Veľké performance aj dnes v Divadle snov v Manchestri očakávame, si hovoriac: Diabli, alebo Gunneri? (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Manchester - Arsenal

Stewo Biroš

Celý svet je javisko, a my jeho hráči, majúci svoje vstupy i výstupy, pravil kedys´ veľký Shakespeare v slávnej hre As You Like It. Futbalové Divadlo Snov na ikonickom Old Trafford dnes ponúka jeho paralelu i apgrejdovanú verziu zároveň, nasadajme. Smer Manchester, amigos...


Za Fulham hrá aj nám dobre známy Georgios Karagounis. Za Fulham. Nie za Real Madrid. (photo: SITA/AP Photo/PA, Joe Giddens)

EPL: Fulham nie je Real Madrid

Stewo Biroš

Najsledovanejšia futbalová liga na svete - z odhadovaných 2.08 miliardy futbalových fanúšikov planéty ju sleduje podľa posledných výskumov 70% - ponúka cez víkend znova raz nemálo z čara svojho umenia, kupujte manželke poukážku do Tesca, dajte detváky znudenej babke, zlapajte urosený  Šariš. 11.kolo ligy líg, priatelia...


Falcao skončil po Atléticu prekvapivo v monackom drese ako prejav moci peňazí. (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Postihne League1 podobný osud, ako La Ligu?

Števo Kolibár

Bije vaše srdce pre Atlético, Valenciu, Villareal, Sevillu či Bilbao? Čo myslíte, kedy sa asi dočkáte titulu? Mysleli sme si. Tak ako si boj o čelo španielskej tabuľky uzurpovali Barcelona s Realom, tak sa o podobnú hegemóniu snažia nové Monaco s novým PSG u žabožrútov. Podľa nás však otázkou nie je či, ale kedy sa im to podarí a čo (ne)blahé to vlastne prinesie.


Na Slovane to na eskortu nebolo, zábavy si ale čiarový rozhodca užil dosť. (photo: SITA/AP Photo/Eugenio Savio)

Omyly pána postranného

Denis Bohumil Schvarcz

Keď hrajú naši s vašimi, snažím sa na štadióne nechýbať. Domáci Slovan nastúpil proti Košiciam, nešiel som s prílišnými očakávaniami. Okrem studenej klobásky som sa dočkal komédie na postrannej čiare. Pánu, čo utekal s vlajočkou po čiare pred nami som do tváre nevidel no neprekvapilo by ma, keby sa podobal účtovníkovi Fantozzimu.


Spoluhráči ho naháňajú, brankár na kolenách, lopta vykotúľaná z brány. Marek Hamšík skóroval proti Catanii. (photo: SITA/AP Photo/Salvatore Laporta)

Jedno malé catenaccio: Made in Slovakia

Ivan Kováč

Marek Hamšík a Juraj Kucka. Dvaja Stredoslováci. Dve opory svojich tímov. A po tomto víkende aj strelci dvoch gólov, ktorými nasmerovali svoje tímy k dôležitým víťazstvám.