Tomáš Vestenický, päťgólový strelec na Majstrovstvách sveta U17 v SAE. (photo: SITA/SITA/Milo Fabian)

Najskôr na uterák, potom na potlesk

Vlado Goffa

Príjemne sa hodnotí po víťazstve, o to horšie po prehre. Subjektívne cítim, že v známkovaní výkonov jednotlivých hráčov zrejme objektívny nebudem. Sú to predsa naši a ja ako U 53 som spolu s ostatnými fanúšikmi držal U 17 palce na rukách i na nohách. Veď Laca Pecka som trénoval v Slovane, piatich šošonov z reprezentáčného kádra priebežne vídavam behať na žilinských trávnikoch a aj keď som na baby, benjamínka Špaleka som si zamiloval hneď po prvom zápase.


Na CLC má zálusk aj tím portugalského fešáka, trénera Tottenhamu Hottspur. (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Capital One League Cup nie je žiadna sláva, no vyhrať sa oplatí

Stewo Biroš

Ako kedysi pravil veľký sir Ferguson, momentálne štekliaci ostrovy za La Manche na dračku predávanými spomienkami jeho poslednej knihy, dobyť Capital One Cup nie je síce žiadnou slávou, každopádne sa ale docela oplatí vyhrať.


Výraz Javiera Mascherana tesne potom, ako mu v kvalifikačnom zápase v Ekvádore, ehm, drblo. (photo: SITA/AP Photo/Dolores Ochoa)

10 Naj... podľa TakUrčitee: Šialené skraty hviezd

Martin Petro

A sme tu opäť. Populárny rebríček 10 NAJ si na týždeň oddýchol, aby sa vrátil ešte silnejší. Verím, že máte radosť. Rebríčky sú totiž ako thajské masáže s happyendom; sú dobré na relax, príjemné už od začiatku, ale najlepšie úplne na konci (aj keď presne viete, čo vás na konci čaká).


Má ešte Massimiliano Allegri Milánu čo dať? (photo: SITA/AP Photo/Antonio Calanni)

Jedno malé catenaccio: Vyhoďte Allegriho!

Ivan Kováč

Nie a nie a nie...AC Milan v Serii A ešte vonku nevyhral a po porážke v Parme je bilancia dvoch bodov z piatich zápasov vonku skutočne alarmujúca. Natíska sa otázka, ktorú formulujeme ako provokatívne zvolanie v dnešnej titulke - má ešte Massimiliano Allegri tomuto tímu čo dať?


Priznávame, fotografiu sme zaradili najmä kvôli pózam, ktoré predviedli Matej Siva zo Spartak Myjava a najmä Nicolas Ezequiel zo Slovan Bratislava. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Pondelkové tréneroviny: Bojkot?!

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné je aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola.


Hoci to tak nevyzerá, brankár Sunderlandu šancu Cissého v dosiaľ poslednom Tyne-Wear derby v apríli chytil. (photo: SITA/AP Photo / Owen Humphreys)

Tyne-Wear derby a El Cashico

Števo Kolibár

Mediálny magnát Rupert Murdoch si už mädlí ruky, dnes totiž opäť potečú libry na jeho účty v daňových rajoch. A to ešte Amerikou inšpirovaný cyklus Super Sunday na obrazovkách jeho športového kolosu Sky neponúkne najlepší možný obsah, no aj tak sa bude načo pozerať.


Hráči Atlética vyčnievali nad súpermi z Viedne o hlavu počas celého zápasu, ktorý autor sledoval z domáceho kotla. (photo: SITA/AP Photo/Hans Punz)

Cesta do hlbín fanúšikovej duše

Samo Marec

Tu je jedno coelhovské múdro na úvod: najlacnejšie lístky sú najlacnejšie. A tu je realita: ak si kúpite najlacnejšie lístky na zápas Austria – Atlético, ocitnete sa medzi skalnými za bránou.


Sergio Aguero, možná hlavná postava šlágra EPL. (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

820 miliónov libier pokope a v živom mäse

Stewo Biroš

Scientológia verí, že človek je nesmrteľná bytosť, jeho schopnosti sú neobmedzené, len o tom nevie, a jeho skúsenosti siahajú ďaleko za jeden praobyčajný život. Ak tomu rozumiete a veríte asi ako ja, a viete si zároveň trávenie nedeľného popoludnia, stvoreného na kratochvíľu a relax predstaviť aj inak, ako katakombickým vŕtaním sa v sektárskych mimózach, pozývam vás do krajiny ruže, duba, 3 levov, a kríža svätého Juraja...Rovno na Stamford Bridge.


Ryan Giggs, legenda Manchestru. (photo: SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky)

Ryan Giggs - muž, ktorý sa vysmial fyzike

Štefan Cebro

Vždy sa však nájdu príklady športovcov, ktorí oklamú fyziku. Dlhodobo sa to darí Ryanovi Giggsovi, waleskému gigantovi, na ktorého musí Gareth Bale ešte veľa trénovať, aby sa mu priblížil.


Dotiahne to útočník Tomáš Vestenický ďalej, ako Šebo s Halenárom dohromady? (photo: SITA/Martin Havran)

Kto to dotiahne ďalej? Polákova U20 vs. Peckova U17

Števo Kolibár

V roku 2003 v SAE Polákov výber dvadsaťročných postúpil na Majstrovsvách sveta zo skupiny, sedemnástka už teraz dosiahla na rovnakú métu, v utorok si v prvom kole vyraďovacieho pavúka podajú Peckovci Uruguaj. Alebo naopak. Pozreli sme sa, kam to dotiahli talenty minulosti a kde možno skončia tie súčasné. Súboj Polákovci vs. Peckovci môže začať.