Pruhovaní práve skórovali. Rolando Aarons šokoval Manchesterské City. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Newcastle!

Stewo Biroš

Tím, ktorý sa nedávno plazil po dne tabuľky Premier League, a stále je v nej relatívne hlboko, tím ktorého hlavu trénera pýtajú domáci fans na klát už i rok a viac, v poslednej dobe priam urgentne, tím, ktorý nevyhral žiadnu trofej hladných 45 rokov, tím ktorého jedenástka v 4.kole Capital One Cupu na Etihad Stadium koštovala dohromady i dokopy i spolu 20milónov libier. Desaťkrát menej, ako domáca ekipa pána Pellegriniho. Obyčajný Newcastle.


CR7, hlavný favorit Zlatej lobdy. (photo: SITA/AP Photo/Alberto Saiz)

Koho FIFA nominovala na Zlatú lobdu a prečo väčšina z nich nemá šancu

Richard Hanzlik

FIFA vybrala podľa najlepšieho vedomia, kľúč je supertajný, hodný Enigmy a nám neostáva nič iné, len držať palce a šúchať tiketmi s menom víťaza. Aj tak sa prvého decembra tento zoznam zúži na trojicu Ronaldo, Neuer, a niekto tretí. Budú mať letné Majstrovstvá sveta rozhodujúce slovo vo výbere?


Edin v polohe ležiaceho strelca. (photo: SITA/AP Photo/Frank Franklin II)

Edin Džeko, pán ligových prsteňov

Stewo Biroš

Football League Cup, známy aj ako Capital One Cup, kope 92 najlepších futbalových klubov Anglicka a Walesu, a sezóna 2014/2015 je už 54-tým ročníkom tejto vyraďovacej súťaže.


Kam to ideme hrať? Ako keby sa pýtali hráči Chelsea pred dnešným pohárovým zápasom. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Najväčšia noc v histórii Shrewsbury

Stewo Biroš

Sedemdesiattisícové Shrewsbury dýcha tou najpravejšou anglickou históriou a nájdete  ho vo West Midlands na rieke Severn. Miestni borci tu kopú Football League Two, niečo ako tretiu ostrovnú ligu.


Benteke. Christian Benteke. (photo: SITA/AP Photo/PA, Nick Potts)

EPL: Na Bentekeho!

Stewo Biroš

Pondelková dohrávka na hrude posledného tímu Premier League je po víkendových hodoch El Clasica a Super Sunday jak smutné poldecko na Prednej Hore po dvojdňovom žúre, ktorý futbalový alkoholik by už ale odmietol. Nazdravie, kamaraci.


Vlasko z Trnavy pred Lobotkom z Trenčína, Spartak vyhral 1:0 a je u nás tento týždeň TOP.  (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Pondelkové tréneroviny - Návrat belasého rytiera

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. 


Chelsea pred zatiaľ posledným zápasom, v strede týždňa v Lige majstrov. (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

EPL: Kto porazí borcov z Chelsea?

Stewo Biroš

Menežovať futbalový tím je ako milovať sa s morskou pannou. Zamerať sa treba vždy na hornú polovicu.


Real Barcu prekonal ako Ronaldo Piqueho. (photo: SITA/AP Photo/Paul White)

El Clásico: ReálNe zničiť Barcelonu

Andrej Fuksa

Tímy Uefalony a Penalda si na (ako inak) posvätnom madridskom drne skrížili kopačky, azda neexistuje futbalová partia, v ktorej by nefigurovalo podpichovanie a prekáračky, ktorý zo španielskych klubov je lepší. Ak ste Real 3, FCB 1 nevideli, hlavu máte a tam je stena alebo strom. Poslúžte si.


Aj Bony /v bielom/ má oči len pre lobdu. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Mikroprelet nad sobotkou

Stewo Biroš

Mikroprelet nad sobotnými duelmi začíname v krajine, kde je snooker záľubou, rugby tradíciou, a futbal náboženstvom. Cymru am byth - Wales for ever.