Zápas sa začal 0:0 pred 0 divákmi. O jedinú jednotku sa postaral útočník Slovana Fořt a domáci vyhrali 1:0. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Bergerove tabuľky sú zlé

Félix Fín

Pasienky včera nemuseli byť bez divákov. Zatvorené mohlo byť na Zlaté Moravce, alebo Dunajskú Stredu a nie na Senicu, jedno z lepších mužstiev Corgoňligy a reálneho konkurenta belasých. Kto za to môže? Napríklad aj pán Berger, ale nie ten oranžový z biznisu stávkových kancelárií. Johann Nepomuk Berger hral na začiatku minulého storočia šach a popri tom vynašiel systém nasadzovania tímov do podobných súťaží. Odkedy má naša liga 12 účastníkov, predsezónny žreb sa nekoná


Theodor Gebre Selassie a spoluhráči z Werderu Brémy budú bojovať. O udržanie v Bundeslige. (photo: SITA/AP Photo/dapd/ Joerg Sarbach)

Samo o Bundeslige: Víťaz jasný, liga dobrá

Samo Marec

Ako svojho času Steaua, ako Bartošová na titulke bulváru a ako Desmod v Exprese – titul v Nemecku je istotou už dávno a čokoľvek iné by bolo obrovským prekvapením.


Ružomberok síce nemá najviac fanúšikov v lige, je ale nutné ich eliminovať delobuchmi? (photo: SITA/Martin Havran)

Čo by sa stalo vo vyspelej futbalovej krajine

Denis Bohumil Schvarcz

Radi a často sa hráme hru s názvom "Vo vyspelej krajine by sa to určite nestalo," respektíve "Vo vyspelej krajine by sa udialo toto." Väčšinou sa týka politiky, či iného celospoločenského fenoménu. Šport našťastie nie je výnimkou. Dnes sa teda zahrajme spolu: Čo by sa stalo vo vyspelej futbalovej krajine, keby fanúšik domácich hodil do sektora hostí delobuch, ktorý by zranil piatich ľudí?


Šieste kolo Corgoňligy prinieslo zaujímavé tanečné kreácie. Na zábere prekladá nohami Grabež z Trnavy, krepčí Mihalík zo Žiliny. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Pondelkové tréneroviny: Tréner kola? Laco Hudec.

Richard Hanzlik

Neexistuje ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné je obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Hralo sa šieste Corgoňkolo.


Prvý gól Realu v novej sezóne dal Karim Benzema. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Samo Marec: La Ligu vyhrá Real! Prípadne Barcelona.

Samo Marec

Absolútna väčšina španielskych klubov je na tom ekonomicky horšie než veľmi zle, rozdiel medzi prvými dvoma a všetkými ostatnými sa navyše každý rok prehlbuje. Real a Barcelona sú globálnymi značkami s obrovskými príjmami z reklamy a vysielacích práv, všetci ostatní sú len futbalovými klubmi.


Zuzana Hejnová, atlétka, akú nemáme. (photo: SITA/AP Photo/David J. Phillip)

Dva bratské rozdiely

Denis Bohumil Schvarcz

Za posledný asi mesiac mi udreli do očí dva rozdiely medzi kedysi bratskými, dnes sotva príbuznými športovými národmi. Jeden futbalový, druhý atletický.


Miroslav Karhan náhle skončil s aktívnou kariérou. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Koniec jednej dvojky

Richard Hanzlik

Keď som začal ako malý chodiť na Spartak, babka mi uštrikovala môj prvý futbalový dres. Nebol to ani tak dres, ako sveter. Na chrbte som mal číslo 2 a meno Karhan. V tom čase pravý obranca Trnavy a nádejný futbalový talent. Písala sa slávna Peczeho éra, hra Spartaka bavila divákov a deptala súperov. Zápasy boli vypredané, na lístky sa čakalo od rána alebo bolo treba dať dvacku usporiadateľovi pri vstupe na tribúnu.


Asi posledný hral za reprezentáciu proti Rumunom obranca Pekarík (vzadu), v drese 21-tky v roku 2007.                (photo: SITA/Tomáš Benedikovič   )

Len aby hanba nebola

Denis Bohumil Schvarcz

O 20:00 vybehnú v Bukuresti na futbalový trávnik jedenásti najlepší hráči krajiny prvýkrát pod vedením Jána Kozáka staršieho. Proti Rumunsku nevyhrali Slováci ani keď ich trénovali Vengloš, Jankech, Adamec (trikrát), Jurkemik ani Galis. Pokúsim sa zhrnúť všetky dôležité očakávania fanúšikov nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie pred dnešným - a každým ďalším - zápasom. O výsledok až tak neide, hlavné bude, aby hanba nebola.


Ján Mucha, nový interný hovorca reprezentácie. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Šok na zraze futbalovej reprezentácie pred zápasom v Rumunsku

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


Leandre Tawamba z MFK Ružomberok (s loptou, keby ste ho náhodou nepoznali), prvý hrdina Pondelkových trénerovín. (photo: SITA/Martin Havran)

Pondelkové tréneroviny: Nový pravidelný futbalový Corgoňseriál

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť, alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.