Plač, slzy a nárek na Ikerovej rozlúčkovej tlačovke (photo: SITA/AP Photo/Oscar del Pozo)

Trpký koniec Ikerovej legendy

Richard Hanzlik

Legenda skončila v klube, v ktorom prežila celú futbalovú kariéru a prevažnú časť života. Skončila len tak, uprostred leta a fanúšikom Realu Madrid zostala v ústach opäť iba trpká pachuť. Rovnaká, ako pri odchode ešte väčšej ikony klubu - Raúla Gonzalesa, resp. pri nedávnom vyhadzove Carla Ancelottiho. Je toho dosť na klub, ktorý o sebe s hrdosťou hovorí, že je kráľovský. Ale to o sebe hovorí aj jeden plesňový syr, takže to asi bude OK.


Šance na postup mužstva okolo tohto muža sme vypočítali na 80%. (photo: SITA/Ján Slovák)

Slovenské europercentá, po druhé

Richard Hanzlik

Mesiac s mesiacom sa stretol odkedy sme naposledy tipovali šance našich futbalových nepárnokopytníkov v pohárovej Európe. Za ten čas už tri kluby stihli postúpiť a ten štvrtý si k tým trom hľadá cestu. Bohužiaľ nie postupovú, ale zostupovú do rovnakej súťaže. Mesiac je dosť času na to, aby sa dala prekonať perióda, pípla nám tá najkrajšia smska a spoznali sme nové prekážky na ceste za víťazstvom v Európskej lige. Prečo si rovno nedať tie najvyššie ciele?


V tomto drese už Bastiana neuvidíme. (photo: SITA/AP Photo/ Matthias Schrader)

Fighter, tiger, Schweinsteiger

T.M. Pabil

Rok 2015 bude známy ako koniec jednej éry, na najvyššej úrovni končia s futbalom legendy svojich klubov Cassilas, stredopoliari Gerrard a Xavi. K nim sa pridáva Bastian Schweisteiger.


Majstri! (photo: Facebook.com/BeachSoccer)

Na pláži v podunajskej Ibize

Martin Petro

Ak je to skutočná a nepredstieraná láska, tak je ti je jedno, či to robíš na tráve, na parketách, na betóne, alebo na piesku.


Oslava futbalu v Brne. (photo: facebook.com/stadionzaluzankam)

Čomu vlastne dali dobrovoľníci za Lužánkami „š(v)anci“?

Zuzana Botikova

Petr Švancara vyzval „hercařov“, ktorí snívajú o tom, že sa „fotbal vrátí za Lužánky“ aby zobrali sekery, pílky a rýle a pomohli mu v tomto jeho sne.