Bude Daniel Sturridge oslavovať aj dnes? Ak áno a ak Anglicko porazí Poľsko, bukuje si letenky do Ria.  (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

Finále skupiny H vo Wembley

Stewo Biroš

Chrám dizajnovaný tak, aby sa v období medzi májom a júnom, a 15-tou a 17-tou hodinou jeho pažiť kúpala v slnku, bo sa tu hrá FA Cup i zápasy majstrovstiev sveta. 90-tisícový chrám svetového futbalu, a 105-tisícový, ak pripočítate i miesta na státie. Druhý najväčší v celej Európe. Borough of Brent. Londýn. Jeho výsosť Wembley, bratia a sestry. Že znova raz vitajme…


Mladý talent si môže vybrať z piatich  reprezentačných dresov. Alebo šiestich? (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Ľud vs. Adnan Januzaj

Richard Fandral

...lenže ktorý ľud? Nedávny hype okolo hráča Manchesteru United vyvolal debatu o tom, kde bol doteraz ukrytý a ktorá futbalová asociácia na ňom postaví svoju budúcnosť. 


Držte ma, bo ho za...em!!! (photo: SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Slovenské futbalové Sakra...

Stewo Biroš

Dlhodobé sledovanie slovenskej futbalovej repre je pre srdciara mojej kubatúry výsostne bolestivé, depresívne, skľučujúce, bezmocné, zneschopňujúce, zoslabujúce, i megasmutné. A vy, poslední bohomobdarovaní optimisti,  neskúšajte ma už nikdy zdvihnúť z pomyselnej podlahy ringu nateraz večného skeptika.


Smutný Mucha na scéne. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Ako (ne)zabiť Muchu

Denis Bohumil Schvarcz a Andrej Fuksa

Všetci máme ešte v živej pamäti zasnežený Chorzow a nášho hrdinu v bráne Janka Muchu. Vtedy na neho nedal dopustiť azda nikto, Ľuboš Hlavena mu bozkával rukavice, celé Slovensko vynášalo nášho hrdinu do nebies. Dnes znie otázka inak: Zabiť, alebo nezabiť Muchu?


Klub dôchodcov? Gambíjčan Kekuta sa tento týždeň stal v 18. rokoch najmladším hráčom MLS s hetrikom. (photo: SITA/AP Photo/Ted S. Warren)

Aj keď s Henrym, americká liga nie je (len) klubom európskych dôchodcov

Ľubo Tuchscher / PR

S blížiacimi sa Majstrovstvami sveta vo futbale spúšťame špeciálny seriál o ligách krajín, ktoré sa už do Brazílie kvalifikovali. Začíname USA. Nehľadajte za tým žiaden špeciálny dôvod, prečo začíname Američanmi. Jednoducho sa nám tak chcelo.


 (photo: )

Angličania odvrátia karmický hazard

Laco Bordély

Voľných miesteniek na Coppacabana je málo ako mojich dobrých známok z matiky na strednej, bojovať sa bude tvrdo až do konca. Dnes si už môžu niektoré tímy rovno baliť plavky a opaľovacie krémy do Brazílie, iné zase ísť plakať do kúta a zapáliť si sviečku na znak smútku. 


Na ktorom mieste leží prestup Torresa? A ide o transfer do, alebo z dresu Liverpoolu? (photo: SITA/AP Photo/Alessandra Tarantino)

10 Naj...podľa TakUrčitee. Hlúpe futbalové prestupy II.

Martin Petro

Prvá kategória, ktorej sa venujeme v novom seriáli na našom webe, sú hlúpe futbalové prestupy modernej éry. Včera sme ocenili  prestupy Robbieho Keana, Zlatana, či Kaká, dnes téma rozdelená na dve časti finišuje. Päť najhlúpejších transferov začíname v Aston Ville.


Raul Gonzales Blanco bol Real Madrid. (photo: SITA/AP Photo/Sergio Torres)

El Angel El Madrid

Richard Hanzlik

Svoje idoly si človek nevyberá zámerne. Nejako si k nim nájde cestu a vryjú sa mu hlboko do srdca. Tak to bolo aj v prípade môjho futbalového vzoru. Je ním Raúl Gonzáles Blanco, legenda Realu Madrid.


Zlatan v Barcelone nebol príliš dobrý nápad. Dodnes si vyhadzujú veci na oči, ako správni ohrdnutí frajeri. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

10 Naj....podľa TakUrčitee. Dnes, hlúpe futbalové prestupy.

Martin Petro

Seriály sú ako príbehy v erotických filmoch. Každý ich má rád. Zrejme pre to napätie z očakávania, čo príde ďalej. Keďže na našom neobjektívnom webe chceme robiť veci, ktoré majú ľudia radi, štartujeme nový seriál. A keďže naším hlavným trademarkom je prísna subjektivita, volíme populárnu formu neľútostného rebríčku. Rebríčky sú totiž ako obložené chlebíčky. Každý ich má rád, lebo sú dobré.