Ján Mucha, nový interný hovorca reprezentácie. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Šok na zraze futbalovej reprezentácie pred zápasom v Rumunsku

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


Leandre Tawamba z MFK Ružomberok (s loptou, keby ste ho náhodou nepoznali), prvý hrdina Pondelkových trénerovín. (photo: SITA/Martin Havran)

Pondelkové tréneroviny: Nový pravidelný futbalový Corgoňseriál

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť, alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.


William de Alves Oliveira so spoluhráčmi z Trenčína, ani žiadne iné slovenské mužstvo cez prekážky tretieho predkola Eurolíg nepreskočilo. (photo: SITA/Tomáš Somr)

A je to!

Richard Hanzlik

Euroligy už budeme pozerať iba s komentárom Laca Hudeca, alebo Laca Borbélyho. Na domácich trávnikoch sa už konfrontáciou s cudzojazyčnými mužstvami nenabažíme. Ale asi nikto z nás nečakal, že si naše mužstvá zahrajú skupinu. Ja teda určite nie. V ohni sme mali 4 železá, želiezka, želiezočká.... A takto si počínali. Každý podľa svojho gusta.


Kozák a Tarkovič po prvý krát nominovali.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Čo hovorí Kozákova nominácia

Denis Bohumil Schvarcz

Netrpezlivo som čakal prvú nomináciu Jána Kozáka st. čoby reprezentačného trénera. Je na svete, našiel som v nej tri odkazy, ktoré si futbalový fanúšik môže prečítať medzi menami. Ani jeden z nich nie je najpopulárnejší názor včerajška: Nominácia bez Slovanistov. 


Obrázok za všetky: Samuel Slovák na tlačovke pred jarnou časťou sezóny 2012/2013. Takto sa neusmieva človek, ktorý sa cíti dobre tam, kde je. (photo: SITA/Marián Peiger)

Slovák

Richard Fandral

“Ako tréner Realu Madrid nikdy nemáte naozajstnú radosť – sú len momenty, v ktorých z vás mierne opadne tlak.” Bernd Schuster

Asi takto by sa dalo zosumarizovať pôsobenie ľubovoľného trénera bez veľkého mena v Slovane Bratislava. Ale pekne po poriadku.


Filip v reprezentačnom drese. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Nebulvárny článok o Filipovi Šebovi

Denis Bohumil Schvarcz

Filip Šebo bude mať vo februári 30 rokov. Vyše pol roka nehráva, aktuálne nemá po vyše dvoch rokoch v Slovane klubovú príslušnosť. Naozaj majú všetky ligové tímy od USA po Thajsko (nepíšem náhodne) útočníkov pre nové sezóny vyriešených? A prečo je Filip takým polarizujúcim hráčom? Buď ho milujete, alebo ho nemôžete vystáť. Často ani keď hrá za váš klub.


Erik pózuje pre fotografa. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Poradňa zmäteného fanúšika: Erik Grendel

Denis Bohumil Schvarcz

V Poradni zmäteného fanúšika budeme reagovať na otázky fanúšikov týkajúce sa ich obľúbených, prípadne neobľúbených hráčov, tímov, súťaží a tak ďalej, a tak podobne. Začíname odpoveďou na prosbu z Facebooku.


Lester Peltier a Junior Caicara! Horúčka predkola Ligy majstov! (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Show must go on...

Richard Hanzlik

...show must go oooon, si podla mňa môžu spievať minimálne dva zo štyroch tímov, ktoré sa predstavili v stredu a vo štvrtok v európskych predkolách. “Keby mi to niekto povedal pred prvými zápasmi, považoval by som ho za blázna,” pousmial sa fanúšik.


Neymar a Pique, v júni protihráči, od júla spoluhráči. (photo: SITA/AP Photo/Andre Penner)

Tri dôvody, prečo je Neymar pre Barcelonu úplne zbytočný

Samo Marec

Brazílski hráči odchádzajú z krajiny v húfoch ako osemnásťroční, často bez jediného odohratého seniorského zápasu, ich schopnosti odvodené iba od toho, že sú predsa z Brazílie a tam, ako vieme, je každý geniálnym futbalistom.