Dimitar-fu! (photo: SITA/AP Photo/Lionel Cironneau)

Arsenal - Monaco, dnes hrá najlepší z najlenivejších futbalistov

Stewo Biroš

Holky kde ste, Dimitar je v meste, k Temži si na tretí najväčší štadión v zemi Albionu prichádza znova zakopať obdivovateľ Marca van Bastena a neskôr i Alana Shearera, kvôli ktorému dokonca v drese Magpies ako chlapec v rodnom Bulharsku kedysi aj spal.


Wenger, Arséne Wenger. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Na Berlín! Profesor Wenger proti exzamestnávateľovi

Tomáš Kolár

Stredajší duel medzi Monackými kniežatami a londýnskymi Gunners bude špeciálny hlavne pre trénera sediaceho, či stojaceho pri lavičke Arsenalu. 


So zatajeným dychom kukáme aj dnes večer na obrazovky. (photo: SITA/AP Photo/Clint Hughes)

ManCity - Barcelona, pekuliárny pretlak hviezd

Stewo Biroš

Pred rokom mali manchesterskí Občania v nohách 18 duelov - kopali okrem ligy Capital One Cup aj FA Cup, nemali zraneného Aguera, a v čase keď ich Barcelona poslala z Ligy Šampiónov do večných lovíšť, boli belasí unavenejší ako ruské tanky pri Kursku. Nie dnes.


Lionel Messi v tradičnej a Vincent Kompany v netradičnej, priam umeleckej póze počas minuloročného zápasu Barcelony s Manchestrom City. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Na Berlín! Večer štyroch gigantov

Tomáš Kolár

Utorok skýta pre futbalového fanúšika hneď dve lahodné delikatesy. Po minulotýždňových miernych sklamaniach, keď vyčkávacia taktika väčšinou hrala prvé husle, sú utorňajší protagonisti osemfinálových zápasov LM prísľubom väčších ofenzívnych a snáď aj gólových ohňostrojov.


Už znova strieľa góly. Hoci aj za každú cenu. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Dnes na najväčšom chráme juhu Anglicka

Stewo Biroš

Keď v nedeľu na omšu, tak na tú na Britannia Road v Southamptone, kde nájdete skvostný, 32-tisícový chrám sv.Márie, najväčší v južnom Anglicku.


Jeden z posterov Busbyho detí v Mníhovskom tuneli pri hráčskych šatniach na štadióne Old Trafford. (photo: B. J. Texo)

Sága rodu Busbyovcov III. Tí, ktorí prežili

Branislav Ježík

Dnes pokračuje ďalšou časťou naše rozprávanie o krutom osude jedného z najlepších futbalových tímov. Posvietime si na tých, ktorí nezaplatili daň najvyššiu. A aj na to, čo sa vlastne na rozjazdovej dráhe mníchovského letiska stalo.


Spomienková plaketa. (photo: B.J. Texo)

Sága rodu Busbyovcov II. Červení diabli v bielom pekle

Branislav Ježík

predchádzajúcej časti ste sa mohli dočítať o nástupe Sira Matta Busbyho na post manažéra Červených diablov a o tom, ako vznikal jeho slávny tím, ktorému v polovici 50. rokov minulého storočia nehovoril nikto inak, ako Busby Babes. Dnes príbeh pokračuje rozprávaním o tom, aký krutý dokáže osud niekedy byť.


Sergio bude hrať aj dnes. A možno sa aj čudovať. (photo: SITA/AP Photo/Jon Supe)

EPL: Milióny za jeden zápas

Stewo Biroš

Mamutie televízne spoločnosti SkySport a BT Sport si konečne podelili vysielacie balíčky na prenosy anglickej Premier League v ďalšej sezóne, a už keď sme podobné peniaze v živote nevideli a tutovo ani neuvidíme, tak si o nich aspoň prečítajme. 


Edinson Cavani v čudnej polohe, Branislav Ivanovic v ešte čudnejšej počas stretu dvoch strelcov utorkového šlágra Ligy majstrov. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Liga lajstrov: Jednotky, nuly a iné čísla

Števo Kolibár

Je utorok večer, krátko pred 20:45. Otvárate prvú plechovku plzne z novej edície, zatiaľ čo v telke odznieva melódia Georga Fridericha Händela s názvom Zadok the Priest (vo voľnom preklade Zadok kňaza), s mohutným záverom podkutým slovami od Tonyho Brittena – “The Chaaampioooooons!”. Liga lajstrov je späť!


Bojan v drese Stoke. (photo: SITA/AP Photo/Jon Buckle)

Ako sa z rakety stal horúci zemiak

Tomáš Turek

Predtým, ako Frank Rijkaard opustil FC Barcelonu, vypustil na futbalovú obežnú dráhu raketu. Raketu s menom Bojan Krkič, odpálenú 16. septembra 2007.