Ten, čo na dnes sľubuje žúrku. Pamätníci holandskej kopanej vedia, že Ronald Koeman. (photo: SITA/AP Photo/Chris Ison, PA Wire)

EPL: Mala to byť pokojná nedeľa

Stewo Biroš

Za sedem dní stvoril Boh svet, a keď videl, že mu stále čosi chýba, na ôsmy pridal futbal. Dnes kopeme na štadióne sv. Márie, priatelia.


Chelsea a jej tréneris. V súčasnosti sa klepú kolená pred nimi všetkým, čo im prídu do cesty. (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

EPL: Postrach na sedem? Chelsea

Stewo Biroš

Dominujúci líder ligy, šesť bodov pred tým druhým v slede, v sezóne nateraz neporazený čoby v jedinej súťaži. 


Ján Vlasko, bielohlavý loptový virtuóz. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Slovenské ligové klenoty

Mischo Mácsai

V súčasnom svete, kedy sa dookola - a priznajme si, aj právom – rieši otázka,  či počas roka skóruje viac krát Messi, Ronaldo alebo Robert Rosenberg,  a či má horšiu formu futbalový alebo hokejový Slovan, dovoľte upriamiť pozornosť na naše zelené pažite. Pozrime sa na troch hráčov, ktorí sú ozdobou našej údajne najvyššej súťaže.


 (photo: )

Prečo ľudia nemajú radi Lionela Messiho?

Samo Marec

Byť tým úplne najpriemernejším z priemerných svetových futbalistov čisto teoreticky nie je to najhoršie, čo sa vám v živote môže stať – stále ste mohli skončiť aj ako autistický argentínsky trpaslík.


Klasický obrázok pri centroch. Páry sa našli a tancujú pevne zakliesnení do seba.  (photo: AP Photo/Martin Meissner)

Futbal sa bude hrať bez rúk

Stewo Biroš

Hands Off In The Box je nový projekt novinárov spoločnosti Sportsmail, ktorý bojuje proti „zápaseniu“ futbalistov v 16-ke, hlavne pri štandardných situáciách za cieľom získať výhodu držania lopty, resp. eliminovať protihráča.


Tréner na pozápasovej tlačovke. (photo: SITA/Milo Fabian)

Adrián Guardiguľa

Richard Hanzlik

Venované šeckým v zelených károvaných košeliach, jak keby boli manažérmi príjmu čerstvej zeleniny.


Bodaj by ho neľúbili, spoluhráči Messiho. Aj Ronaldo sa možno dočká, keď prekoná veľký rekord. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Pyrenejské gólostroje: Messiáš vs Ronaldo

Maroš Fabianek a Denis Bohumil Schvarcz

Spasiteľ Barcelony po výkonoch na úrovni našej Fortuna ligy zo začiatku sezóny zrejme už chytil slinu a tromi gólmi do siete Sevilly vyrovnal a hneď aj prekonal počet kopnutých lôpt Telma Zarru do siete v La Lige.


Ciro Immobile takto strelil gól v septembrovom zápase dnešných súperov v Dortmunde.  (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Jack Ripper bez noža vs Dr. Jekyll / Mr. Hyde

Tomáš Turek

Možno najväčšie prekvapenie žrebu základných skupín Ligy majstrov bolo nevyžrebovanie Olympiakosu Pireus do skupiny s Arsenalom. Ale to, že los priradí do tejto skupiny Dortmund, bolo takmer isté. Murphyho zákony platia všade rovnako.


 (photo: )

LM: Arsenal - BVB

Stewo Biroš

Tipovať a vsadiť groše na duel, kde jeden musí a druhý nie je planou hrou roztopašných, súčasný Arsenal a Dortmund sú navyše tímy cítiace pád impéria vlastného manažmentu.