Martunis je 8-ročný chlapec z Indonézie, prežil tsunami v roku 2004 v portugalskom futbalovom drese. Našli ho na pláži a priviezli do Portugalska, kde sa odfotil so slávnym futbalistom pred zápasom domácich so Slovenskom. True zvečnená story. (photo: SITA/AP Photo/Armando Franca)

Deň, kedy Eusébio prišiel na Štrbské Pleso

Samo Marec

Zo dňa, kedy sa stala tá nepravdepodobná udalosť a Eusébio naozaj navštívil Štrbské Pleso, neexistuje žiadna dokumentácia, len matné spomienky siedmaka, ktoré si môžem prifarbiť podľa najlepšieho svedomia a vkusu. Čiže si to pamätám takto:


Športový svet očakáva, či sa po mundiale budú tešit Pelé s Neymarom, obhajcovia zo Španielska alebo niekto celkom iný. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Saibun-Santos)

Očakávania svetového fanúšika

Martin Petro

Tému očakávania pre rok 2014 sme rozdelili na dve podobné polovičky. Včera sme mysleli národne, dnes budeme globálne. Nový rok totiž podľa najnovších správ zasiahol aj ostatné krajiny. Za ostnatým drôtom, ktorý nás delí od zvyšku sveta, sa takisto víria sny, fantázie a nádeje.


Od Petra Sagana očakávame všetci v roku 2014 veľké veci. Teda všetci, okrem ministra financií a jeho štátneho rozpočtu. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Očakávania slovenského fanúšika

Martin Petro

Športovo bohatý rok 2014 vyvoláva množstvo očakávaní, a to na globálnej aj regionálnej úrovni. My pod Karpatmi máme naše vlastné problémy, o ktoré zvyšok sveta ani nezakopne. Je to tak odjakživa a je to logické. Buďme logickí aj my a rozdeľme si teda túto tému na dve podobné polovičky. Dnes sa venujme tomu, čo od roku 2014 môže očakávať slovenský fanúšik. 


Fernandinho a the Citizens budú naháňať guľatú aj na Nový rok. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Ako na Nový rok,...

Stewo Biroš

Vitajte v roku 2014, amigos ! A vitajte znova v Premier League !


Presadí sa Adebayor v zápase Tottenhamu proti Stoke? (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

EPL: The Blues vs. The Reds a iné zákusky

Stewo Biroš

Rozrežte ma napoly a vykrvácam vo farbách klubu… Dnes zatnú do mäsa fanúšikom Tottenhamu a Stoke, Newcastle a Arsenalu a aj Chelsea a Liverpoolu.