Gibraltar vs. Slovensko. Komu to bolo načo dobré? (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Načo nám bol dobrý zápas s Gibraltárom?

Martin Ivanko

Keďže som vždy fandil a aj vždy budem fandiť našej repre, potrebujem čosi napísať: Celá tá vec týkajúca sa utorkového zápasu mi lezie na nervy. 


Didier Deschamps skončil. Nad hlavami svojich hráčov, samozrejme. Výhra 3:0 nad Ukrajinou posunula Francúzov do Brazílie. (photo: SITA/AP Photo/Michel Euler)

Baráž v bare

Števo Kolibár

Po piatkovom zápase som si nemohol pomôcť. Nielen na kyjevskom ihrisku, ale i v tunajších pohostinstvách odovzdali Les Bleus krčovitý výkon. Včerajšie nastavenie v hlavách však bolo od úvodu iné.


Muž, ktorý nikdy nestál v ofsajde a aj preto ho všetci fanúšikovia tak milovali. (photo: SITA/AP Photo/Ivan Sekretar)

10 Naj podľa TakUrčitee: Päť najpreceňovanejších

Martin Petro

Pri prvej polovici aktuálneho rebríčku iskrili vášne. Ale áno, dalo sa to očakávať. Borci, ktorých sme si vzali na paškál sú populárni hráči populárnych klubov. Ak by sme hľadali prototyp najcitlivejšieho človeka, futbalový fanúšik by bol určite niekde úplne v popredí. Aj preto sme upozornili hneď v úvode: vyzbrojte sa nadhľadom. Sme predsa Neobjektívny portál. 


Ukrajinci držia galského kohúta pod krkom. (photo: SITA/AP Photo/Andrey Lukatsky)

Brazília, alebo nič

Števo Kolibár

Len málokedy sa prvá časť hollywoodskeho filmu prekoná tou druhou. Našťastie, v prípade barážových stretnutí to býva presne naopak a to, na čo sa všetci od vylosovania inkriminovaných dvojíc tešíme je práve dnešné vyvrcholenie. Zlatan vs Ronaldo o Copacabanu, part deux.


Cristiano Ronaldo, gól! (photo: SITA/AP Photo/Armando Franca)

Tipujte toho, čo by vám v Brazílii viac chýbal

Stewo Biroš

Risk so šestkou na Švédsku ruletu v prvom dueli na portugalskej pôde nevyšiel, ona spása  v severanov veriaceho ale pri ich troch tutovkách v prvom polčase bola viac než nadosah. Druhý polčas priniesol už len plazivý žltý lekvár, ktorý Ronaldove Portugalsko s chuťou zlízlo.


Victor Valdes je brankárom výberu Najpreceňovanejších. (photo: SITA/AP Photo/Emilio Morenatti)

10 Naj podľa TakUrčitee: Najpreceňovanejší futbalisti

Martin Petro

Náš minulotýždňový článok z edície 10 NAJ (podceňovaní fotbalisti) je ako odhalené ňadro nádhernej ženy. Kým neuvidíte jeho súmerný protipól - druhý vnad, ktorý ho kompletizuje a odlišuje sa iba v detaile - tak vášmu životu bude chýbať rovnováha. Čaká vás článok o desiatich najpreceňovanejších. 


Lewandowského a spol. posadili Kucka a ostatní v modrom pekne krásne na zadok. (photo: SITA/AP Photo/Czarek Sokolowski)

Chorzow, Wroclaw, všetko jedno. V Poľsku sme doma.

Denis Bohumil Schvarcz

Veľmi veľa dobrého budete dnes čítať o včerajšom futbale Poľsko - Slovensko (0:2). Vo Wroclawi sme zdvojnásobili legendárnu výhru z Chorzowa, síce zďaleka nie významom, len počtom strelených gólov pri žiadnom inkasovanom. Tri postrehy zo zápasu som si odniesol aj ja, rád sa s nimi podelím.


Arsenal a Arsene Wenger. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Lopta plná peňazí: Arsenal Londýn

Tomáš Egry

Už dlhšie som sa chystal napísať blog o financiách vo futbale. Nebudem sa okúňať a rovno sa priznám, že ma k tomu inšpiroval vynikajúci bloger The Swiss Ramble. Ten detailne rozoberá financie futbalových klubov z Európy už niekoľko rokov. A kým iným by som mal začať ako klubom, ktorý je mne osobne najmilší, Arsenal FC?


David Trezeguet žiari aj na opačnej strane sveta. (photo: SITA/AP Photo/Natacha Pisarenko)

Argentína – zasnúbená krajina zlatých chlapcov

Ľubo Tuchscher

Je krajšia bledá alebo tmavá modrá? Hoci sa možno hádať, či hrajú lepšie Brazílčania alebo Argentínčania, historické štatistiky sú priaznivejšie v prospech hostiteľov blížiacich sa majstrovstiev sveta. Seriál Takurčitee o dianí v ligách účastníkov MS 2014 pokračuje v krajine úžasných steakov a vášnivého tanga.


Zlatan. Bude aj dnes večer vzývať nebesá po nepremenej šanci? (photo: SITA/(AP Photo/Scanpix Sweden/Bjorn Lindgren)

Zlatan vs. Ronaldo o Copacabanu

Števo Kolibár

Všetci, úplne všetci sa dnes budú tešiť na duel o Zlatú fňukačku, medzi Zlatanom a Cristianom. Ešte aj Francúzi, ktorých mužstvo sa ocitlo v baráži MS druhýkrát v rade a zlatou generáciou neoplýva, sa budú tešiť na svojho škandinávskeho miláčika z dresu PSG.