Vyhrá Ferrari dvoje preteky po sebe? (photo: SITA/AP Photo/Mark Schiefelbein)

V Číne sa skončil rok koňa ešte vo februári

Branislav Ježík

Formula 1 ukončí svoje jarné potulky po východnej Ázii už tento víkend. To je dobrá správa pre všetkých nočných vtákov, ktorí budú musieť ďalšie ranné vstávanie absolvovať až v posledný septembrový víkend.


Ferrari a Kimi Raikkonen v Sepangu.  (photo: SITA/AP Photo/Andy Wong)

O ohrdnutej neveste a neschopnom ženíchovi

Branislav Ježík

Sezóna padajúcich lietadiel je v plnom prúde, čo je neklamné znamenie, že je čas keď v F1 prichádza na rad Veľká cena Malajzie. 


Mercedes Lewisa Hamiltona vyráža do novej sezóny F1. (photo: SITA/AP Photo/Mark Dadswell)

Začínajú sa majstrovstvá Mercedesu

Branislav Ježík

Niektorí sa už nevedia dočkať letných teplôt, aby mohli na ne nadávať. A sú aj takí, ktorí sa nevedia dočkať nového ročníka majstrovstiev sveta F1. Tí, ktorí sú v prieniku týchto dvoch skupín, by mali byť teraz v austrálskom Melbourne, kde práve vrcholí leto.


Juan Pablo Montoya v kombinéze McLarenu Mercedes v sezóne 2005. (photo: SITA/AP Photo/Christian Lutz)

10 Naj podľa TakUrčitee: Jazdci F1, ktorí sa nestali majstrami

Branislav Ježík

V minuloročnej prestávke medzi dvoma sezónami formuly 1 sme vám priniesli rebríček jazdcov, ktorí sa podľa nášho neobjektívneho názoru nemali stať majstrami sveta. Tento rok je čas na to, aby sme sa na celú vec pozreli z opačného konca. Prinášame vám TOP 10 najlepších jazdcov, ktorí sa z rôznych príčin majstrami sveta nikdy nestali.


Sebastian Vettel počas prvého dňa v kokpite Ferrari. (photo: SITA/AP Photo/Marco Vasini)

10 naj podľa TakUrčitee: Motochart Post Season

B.J. Texo

Tri oriešky pre polpolušku, Mrázik, Sám doma a podobné filmy sa vysielajú vždy na Vianoce. Ak by sme mali vybrať jeden z nich, tak formula 1 je taký Nekonečný príbeh. 


Hodiny sezóny 2014 dotikajú dnes v Abú Zabí. Ktorý z jazdcov Mercedesu sa stane majstrom sveta? (photo: SITA/AP Photo/Luca Bruno)

Rosbergovi pomôže len vyššia moc

Branislav Ježík

Naťahovačka o korunu kráľovnej motoršportu dospela do záverečného dejstva. Hneď od začiatku bolo jasné, že sa o ňu budú uchádzať dvaja jazdci. Ak vyhrá hocikto z nich, bude sa v súvislosti s históriou spomínať aj meno inej britskej legendy tohto športu.


Lewis Hamilton vs Nico Rosberg. Už dnes v Brazílii. (photo: SITA/AP Photo/Felipe Dana)

Rosberg sa nevzdáva

Branislav Ježík

Berniemu Ecclestoneovi stratégia dvojnásobných bodov v posledných pretekoch vyšla. Nebyť tohto nezmyselného pravidla, o titule by sa pravdepodobne rozhodovalo už v Brazílskom São Paule.


Nico Rosberg a americké hviezdy na Okruhu Amerík. (photo: SITA/AP Photo/Eric Gay)

Ochudobnené preteky v bohatom štáte

Branislav Ježík

Takto pred niekoľkými rokmi sa už tímy formuly 1 zvykli ukladať na zimný spánok po sezóne. Dve zo súčasných zoskupení tak nostalgicky spravili tento rok tiež. Dokonca sa dá povedať, že jedno z nich s pravdepodobnosťou rovnajúcej sa takmer istote odišlo na spánok večný.