Brankár Godla a kapitán Réway, dvaja strojcovia výhry nad Fínmi. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Paul Chiasson)

Denis Godla, nová modla

Peter Vretenička

,,Oh my Godla“, skonštatoval nejeden kanadskoamerický komentátor po kúzelných zákrokoch Denisa Godlu, oficiálna stránka MSJ výrok napchala do titulku správy o prekvapení dňa.


He shoots, he scores! Ďalší Kanaďan strelil puk do slovenskej brány. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Graham Hughes)

Slovenský hokej vs Favoriti KHL a MSJ 1:14 (0:6, 0:6, 1:2)

Denis Bohumil Schvarcz

26.12.2014, BRATISLAVA/MONTREAL. Najlepší slovenský hokejový klub hrajúci v KHL a výber najlepších mladých slovenských hokejistov obliekajúcich reprezentačný dres na MSJ v Kanade odohrali na Štefana svoje zápasy proti favoritom súťaží, ktorých sa aktuálne zúčastňujú. Deň, ktorý sa vo svete označuje ako Boxing day priniesol dvojnásobné K.O. pre to najlepšie z nášho hokeja. 


Ernest Bokroš s hráčmi pred odletom na MS do Kanady. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

MS U-20: Vianoce na ľade

Peter Vretenička

Neviem ako vy, ale ja si už neviem predstaviť vianočné sviatky bez hokejových majstrovstiev sveta do 20 rokov. V mojom vianočnom televíznom programe majú nenahraditeľné miesto podobne ako Mrázik, Sám doma a Tri oriešky pre Popolušku.


Július Hudáček na čele oslavného sprievodu po víťaznom zápase. Obrázok známy divákom od Košíc po Orebro. (photo: SITA/Ivan Fleischer            )

#HudaShow, alebo ako si východniar podmanil Švédsko

Michal Mácsai

„Tiež som zažil ťažké chvíle v Novosibirsku, kde som rýchlo skončil. Treba myslieť pozitívne." Takto reagoval 26-ročný Július Hudáček na prevelenie brata Libora zo Slovana pod Urpín.


Fred Shero (vpravo, ten vysoký strieborný) už má vo Philadelphii aj sochu. (photo: SITA/AP Photo/Tom Mihalek)

Volali ho "Hmla"

Stewo Biroš

Scotty Bowman o ňom povedal, že raz je človekom, ktorý nerozozná stredu od štvrtka, inokedy géniom, čo okabáti kompletne všetkých. Frederick Alexander Shero ."The Fog".


Peter Sojčík vzal obrancu Popradu a svoj tím na plecia a dvoma gólmi vrátil VSŽ do hry v nedeľnom zápase slovenskej ligy. (photo: SITA/Radoslav Maťaš)

Žeby?

Denis Bohumil Schvarcz

Výraz "žeby" sa podľa Slovníka slovenského jazyka používa vo vetách, v ktorých sa vo forme otázky vyslovuje pochybovanie, neistota, obava. Pred ani nie dvoma týždňami som na tomto mieste usvedčil číslami košických hokejistov z biedy. Vyjadril som dokonca nádej myšlienku, že by dni trénera Tomka na striedačke VSŽ mohli byť spočítané. 


Jurčo, gól! (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Detroit Re(incarnate)d Wings Index

Mišo Hudák

Power rankingami sú športové a hokejové médiá preplnené, pripravili sme preto iný, samozrejme subjektívny index, ktorý bude mapovať najlepšie a najhoršie naplnenie očakávaní a potenciálu družstiev NHL. Výkony Red Wings sú základnou mernou jednotkou. Tímy odohrali v novej sezóne už tridsať percent z rozpisu základnej časti 2014/15.


 (photo: )

Najväčšou športovou hviezdou New Yorku je dnes Slovák

Denis Bohumil Schvarcz

Najlepším profesionálnym športovým tímom New Yorku sú dnes hokejoví Islanders. Vzácna chvíľa pre najmenší klub na území najväčšej americkej metropoly. Ešte vzácnejšia pre slovenský šport. Kedy naposledy bol najväčšou hviezdou na území Big Apple rodák zo Slovenska? Možno nikdy.


Tréner Tomkou kaučuje. Asi obranu. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Čísla, ktoré svedčia proti Tomkovi

Denis Bohumil Schvarcz

Situácia v košickom hokeji je aktuálne neutešená. K hlasom o svojom odvolaní sa vyjadril na poslednej tlačovke aj Anton Tomko, tréner aktuálneho tabuľkového lídra.