Ďalší gól treba osláviť. Iniesta a spol. to robia v poslednom čase znova často. (photo: SITA/AP Photo)

Barcelona je späť. Vyhrala desať zápasov v jednom rade

Tomáš Kolár

Po prehre Blaugranas zo začiatku januára na pôde San Sebastianu sa média predbiehali s tom, kto príde s bombastickejšou správou o kríze v tábore trénera Luisa Enriqueho.


Harry. Harry Kane. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

White Hart Kane

Michal Mácsai

Utorok bol opäť jeden z tých večerov, na ktoré sa v Anglicku bude ešte nejaký ten piatok spomínať. Minimálne v kruhoch tých najpovolanejších – Premier League. Klubom účinkujúcim pod záštitou najvyššej ostrovnej futbalovej súťaže sa podaril kapitálny úlovok. Predali trojročné vysielacie práva na ligové zápasy spoločnostiam Sky a BT za rekordných 6,92 mld. Eur.


Mario Balotelli po vyše dvoch rokoch napína sieť za brankárom v zápase Premier league. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Keď Balotelli naposledy skóroval v Premier League,...

Denis Bohumil Schvarcz

Veľká vec sa včera odohrala v Liverpoole. Na drne Anfield Road (pozdravujeme Stewa do Bardeyowa) obul po dlhom čase streleckú kopačku SuperMario. Vedeli ste, že naposledy skóroval v Premier League pred 805 dňami? 


Keď hrali naposledy, Chelsea bola v žltom. Dnes hrajú znova modrí proti modrým z Evertonu. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Súboj modrých šíkov

Stewo Biroš

Na Slovensku máme zimu, žeby človek zabil i snehuliaka, to všetko napriek tomu, že sa nám tu pod Tatrou po referende docela „oteplilo“ …


Coutinho takto prekonal prekážku Kaboula a skóroval v doteraz poslednom zápase Liverpoolu proti Tottenhamu na Anfield Road. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Ak v neho veríte, existuje

Stewo Biroš

S víťazstvom je to ako s Bohom. Ak veríte že je, potom existuje. Anfield Road, priatelia.


Oops, Iker to pustil znova. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Jednoznačné El Derbi madrileňo

Tomáš Kolár

Kto nevidel, len ťažko uverí. Vo víkendovom madridskom derby bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Hoci by asi väčšina futbalových odborníkov predpokladala, že to bude slávnejší Real, bolo ním Atlético.


Potešia svojich Downing a spol. aj dnes proti Manchestru? (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

EPL: Veríte v karmu United proti West Hamu?

Stewo Biroš

Z včerajších tipov vyšiel ten na Chelsea, Hazarda a remízu v Goodison Parku, stratových insuficientov zo City a deziluzionistických mantačkov z Arsenalu kryl aj s bonusmi ten miliónový na Slovač v referende. A vraj neúspech nemôže priniesť úspech...


Policajná helikoptéra nad štadiónom počas semifinále Afrického pohára.  (photo: SITA/AP Photo/Sunday Alamba)

Chlieb a hry, dnes a denne

Michal Mácsai

O čom ten šport vôbec dnes je? Pre koho sa hrá? A je o víťazoch už vopred rozhodnuté? Dôvody, prečo sa nad tým pozastavujem, mi behajú po mysli jeden za druhým najmä vďaka dvom šampionátom, ktoré vrcholili v ostatných dňoch a týždňoch. V dnešných pohnutých časoch je azda všetko otázkou financií a prestíže, kde slovo fair-play a zdravá súťaživosť upadajú do zabudnutia...


Theo Walcott a Danny Rose takto pred rokom súperili o lobdu v derby bitke o Londýn. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

EPL: Na severe Londýna prikúria bukovým

Stewo Biroš

S referendom sa dnes pod Tatrou veľmo párať nebudeme, Slovač si kukne bosú tetu v Novom čase, nakliká topky, prepne na prehru rewayovcov s Helvétmi a podvečer odmetie z dvora sňah. Ak ste teda chceli na 7.februára tutovku, práve ste ju dostali. Pri kurze 1.02. Za melónik.


Dnes sa na pažiť vráti Cristiano Ronaldo. V derby s Atléticom. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Derby hattrick

Tomáš Kolár

Dnes budú musieť mať manželky a priateľky so svojimi mužskými polovičkami potrebnú dávku trpezlivosti. Chystajú sa totiž hneď tri derby zápasy, a to nie hocijaké. Rozpútajú sa boje o Madrid, Londýn, ako aj Beatlesácky Liverpool.