Najkrajšia hokejová radosť. (photo: SITA/Archív P. Demitru/itafilm.sk)

Dnes by mal 40. Najpamätnejšie momenty Pavla Demitru

Andrej Fuksa

Na Slovensku je mnoho uznávaných športovcov, ale len málo takých, ktorých fanúšikovia a celá športová verejnosť bezpodmienečne miluje. Preto hokejové srdce 7. septembra 2011 krvácalo ako nikdy. Pavol Demitra chýba všetkým, dnes by sa dožil štyridsať rokov.


Zetterbergerovci cez Montreal nepreskákali (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Red Wings vs Canadiens 1:4

Mišo Hudák

Môžete si o Detroite myslieť a vedieť čokoľvek, ale autá v tomto meste zastavujú ľuďom na prechodoch bez výnimky! Možno by sa na križovatkách predsa len mohlo dostať nejakého špeciálneho zaobchádzania ľuďom oblečeným v dresoch s malým H uprostred veľkého C.


Slovan aj Košice sa sezónou skôr potácajú.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Gólová kríza, alebo čo majú spoločné Slovan a VSŽ

Denis Bohumil Schvarcz

Polovica hokejovej sezóny, aspoň jej základnej časti, je plusmínus za nami. Dve najlepšie slovenské mužstvá, Slovan Bratislava a VSŽ Košice sužujú podobné problémy. Ani s kádrami plnými na našej pomery zvučných hokejových mien, reprezentantov so skúsenosťami z celého sveta, strieľajú málo gólov.


Symbolický obrázok, hráč Sibiru Novosibirsk na ľade.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Papierové predpoklady: This is Russia - Life in the KHL

Mišo Hudák

Poslušne si posadajte a ja vám rozpoviem príbeh o druhej najlepšej súťaži v ľadovom hokeji na planéte. Možno slovo príbeh nie je úplne presné, ale posadajte si aj tak.


Keď Pavel Datsyuk hrá, obyčajne sú podobné scénky pravidlom. (photo: SITA/AP Photo/Tom Mihalek)

Detroit Restless Wings Index

Mišo Hudák

Ktoré tímy napĺňajú svoj potenciál, alebo ďaleko prekračujú predsezónne očakávania lepšie ako Red Wings? A ktoré kluby s nabúchanými súpiskami majú problémy?


Práca pre doktora je na ceste z ľadu. (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Papierové predpoklady: Hockeytown Doc

Mišo Hudák

Boli tu už knihy od najväčších hviezd, kontroverzných hráčov, bitkárov aj priemerných hokejistov, ktorí strávili väčšiu časť kariéry v záložných tímoch. Autormi boli tréneri, novinári, analytici aj ekonómovia, ale kniha o hokeji napísaná lekárom?


Ľubomír Višňovský je späť a už zametá pred dotierajúcou hviezdou z Dallasu. (photo: SITA/AP Photo/John Minchillo)

Výstrely NHL: Od zmeny tituliek po zmenu hodiniek

Peter Vretenička

Sezóna NHL je v plnom prúde a naši hráči nesedia v kúte. Preto mám pre vás pár noviniek, ktoré sú na nudu protiliek. Nakopla ma totiž múza, aj bez vína od Francúza. Pozriem sa tak s nadhľadom, čo sa deje nad ľadom. Koniec básnického úvodu.


Radosť po game-winning góle v predĺžení zápasu s Pittsburghom. (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Detroit Re(newe)d Wings Index

Mišo Hudák

Prvé tímy NHL odohrali v novej sezóne svoje ôsme zápasy a liga ukrojila desať percent z rozpisu základnej časti 2014/15. Power rankingami sú športové a hokejové médiá preplnené, pripravili sme preto iný, samozrejme subjektívny index, ktorý bude mapovať najlepšie a najhoršie naplnenie očakávaní a potenciálu družstiev NHL. Výkony Red Wings budú základnou mernou jednotkou. Spomeňte si napríklad na Big Mac Index.