Jarda Jágr a český Národný tím si našli cestu do článkov o hokejových stereotypoch. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Štyri stereotypy potvrdené vo štvrťfinále MS2014

Denis Bohumil Schvarcz

Šport je plný klišé, stereotypov a predsudkov. Presne, ako život sám. Hokej nevynímajúc. Včerajšie udalosti v Minsku to len potvrdili. Zas a znova sa potvrdili najmenej štyri stereotypy, čo sprevádzajú veľké hokejové turnaje. 


To Slovénskó naše... (photo: SITA/Ján Viazanička)

Infografika MS2014: Deviate miesto v historickom kontexte

Denis Bohumil Schvarcz

Aké bolo deviate miesto reprezentácie Slovenska na MS 2014 v Bielorusku, ak sa naňho pozeráme v historickom kontexte? V A-kategórii sa snažíme o medaily devätnásť rokov, koľkokrát sme skončili ešte horšie?


Peter Budaj (vľavo, v maske), večný náhradník v NHL. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Ryan Remiorz)

Peter Budaj, večná dvojka

Denis Bohumil Schvarcz

Pred troma rokmi sa slovenský brankár zmieril s faktom, že bude už len poslúchajúca dvojka a to doslova. Pokým bol Carey Price zdravý, nič sa nedialo. 


Jirko Hudler mu ho tam nezasunul. (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

MS2014 Power Ranking: Galský kohút kikiríka

Martin Petro

Čerstvý Power Ranking - to je ako privoňať si k práve upečenému chlebu, zaboriť doňho úsmev, začuť ten neopakovateľný zvuk praskajúcej kôrky a dosýta si natrúsiť si pod bradu. Dobrý deň.


Vysmiaty Oleg. (photo: SITA/AP Photo/Denis Tyrin)

Tréner Zbornej nie je Rus, alebo príbeh Olega Znaroka

Stewo Biroš

V krajine, kde aj poslednú skrutku na štadióne pre olympiádu v Soči musela vyrobiť ruská firma, je to pozoruhodná vec. Oleg Znarok (*2.1.1963) bol za trénera ruskej hokejovej reprezentácie menovaný 28. marca 2014, splniac si tak svoj obrovský sen. 


Sme dali góóóól! Gesto Ďalogovo hovorí jasne: dobre si mi prihral, Karol Sloboda.  (photo: SITA/Ján Viazanička)

Minská Postreháreň: Zachránili sme sa, stačí?

Andrej Fuksa

Talianske raviolli sme si dali na večeru a chutili. Po menej atraktívnom zápase sme si vybojovali hokejový máj aj o rok v Česku. Záchranárske práce, ktoré boli z núdze cnosť, teda máme za sebou a teraz stojí pred Slovenskom ďalšia výzva. Lepšie povedané pred ostatnými členmi našej skupiny. 


Martin St. Louis vo vytržení po góle do siete Canadiens. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Ryan Remiorz)

Na ktoré súboje o finále NHL sa najviac tešíme?

Štefan Cebro

Dá sa predpokladať, že sledovanosť finále konferencií NHL bude tento rok vyššie ako v minulosti. Nielen preto, že sa medzi štyroch najlepších dostal Montreal, ktorý má milióny fanúšikov, ale hlavne preto, že medzi najlepšími sú tímy z najsilnejších trhov a okrem toho aj tri zo štyroch klubov patria medzi originálnu zámorskú hokejovú šestku.


Kde je puk? Tam je puk. V našej bránke. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Minská Postreháreň: Tri korunky za kolotoč

Denis Bohumil Schvarcz

Ešte, že sme ten zápas vyhrať nemuseli. Na prehru Slovenska so Švédskom 1:3 by sme sa pozerali inak, ako sa na ňu pozeráme teraz. Šanca zahrať ši štvrťfinále proti rozbehnutému Ovečkinovi a spol. žije stále v rovine praktickej teórie. Aj počas piatkového duelu do očí udrelo niekoľko udalostí, hodných zaznamenania. 


Nagu hrá tak dobre, že ani Miro Šatan nešetrí úsmevom. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Keby sa Ladislavovi Nagyovi chcelo stále

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

„Škoda, čakal som, že by pozvánka mohla prísť,“ povzdychol si na začiatku prípravu pred majstrovstvami sveta Ladislav Nagy, keď sa ho spýtali na to, či nečakal, že ho zoberú na olympiádu do Soči. Možno by tím nevytrhol, ale možno by aj s Miroslavom Šatanom vytvorili alternatívu k Mariánovi Hossovi s Tomášom Tatarom. To sa už nikdy nedozvieme.