Na olympiáde si komentátori švédske dvojičky nepomýlia. Henrika nepustilo do dresu zranenie. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Jacques Boissinot)

Najväčšia maródka je v slovenskom tíme

Peter Vretenička

Tak, ako tvrdé strety, strely alebo góly, sú bohužiaľ neoddeliteľnou súčasťou hokeja aj zranenia. V čase olympijských nominácii tak z NHL neboli kvôli dlhodobému zraneniu nominovaní brankár Pekka Rinne, mladík Tomáš Hertl či obrancovia Joni Pitkanen a Luca Sbisa. Najviac nových menoviek na dresy oproti pôvodnej nominácii je bohužiaľ v našej kabíne. Týchto šesť hviezd NHL žiaľ v Soči neuvidíme...


Ešte im je všetkým do smiechu.... (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Adrian Wyld)

Soči 2014 Power Ranking: Nulté vydanie

Martin Petro

Hokejistom dovolenka pri Čiernom mori končí. Páni vyberajú hokejky z toaletnej misy, lepia suché zipsy na korčuliach a šnurujú výstroj. Najsledovanejšia olympijská disciplína štartuje naostro. Je to ideálny čas pre nultý Power Ranking, rebríček, ktorý vám prezradí aj to, čo ste nikdy neplánovali vedieť.


Peťo Bondra skóroval na ZOH ešte ako 38-ročný. Bol najstarším slovenským hráčom na Hrách? (photo: SITA/AP Photo/Eric Riserg)

Najstarší slovenskí hokejisti v histórii olympiád

Peter Vretenička

Najstarším hráčom vo Vůjtekovom výbere na tohtoročnej olympiáde bude 36-ročný Michal Handzuš. Avšak, oproti najstaršiemu hokejistovi v Soči (43-ročný Teemu Selänne) je o priepastných 7 rokov mladší. Aj preto ma premohla zvedavosť, ako by Mišo dopadol v porovnaní so slovenskými hráčmi, ktorí nás reprezentovali v minulosti. Nikde som ale taký rebríček nenašiel, a preto som ho pre vás sám zostavil.


Rasťo Staňa pritiahol do Steelky plno ľudí. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

HC Košice, vitajte v 21. storočí

Mišo Hudák

Chcem privítať HC Košice v dvadsiatom prvom storočí, v ktorom profesionálny hokej už viac nie je športom, ale súčasťou zábavného priemyslu, v ktorom návšteva športového podujatia už viac nie je príležitosťou pre uvoľnenie frustrácie zo sociálno-ekonomickej situácie mladých nezamestnateľných chlapcov, ale oddychom a zážitkom pre celú rodinu.


Komunikácia Ľuba Višňovského občas pripomína voľný pád. (photo: SITA/AP Photo/Paul J. Bereswill)

Hľadá sa PR manažer pre Višňovského. Zn.: Súrne

Števo Kolibár

Hokejová republika už dávno nekrvácala tak silno, ako v týchto dňoch. Žily mnohých načala už správa o neúčasti Gáborika, aby rituálne harakiri na istotami zbedačenom národe vykonal vzápätí srdciar Višňovský. Co się stało, pani ładna?


Jarda Jágr je stabilným členom českej repre aj keď vekom pomaly dobieha číslo na drese. (photo: SITA/AP Photo/Ronald Zak)

Jágr ide na olympiádu ako líder aj ako štyridsiatnik

Štefan Cebro

„Dedo ide na olympiádu,“ vtipkoval pre české média Jaromír Jágr. Postavenie legendárnej šesťdesiatosmičky je však stále obrovské. Český národný tím je na ňom postavený na piatej olympiáde, čo je unikátna vec.


Pavol Demitra a puk za Bryzgalovom. (photo: SITA/Tomáš Benedikovič)

10 Naj podľa TakUrčitee: Zápasy Slovenska na ZOH

Martin Petro

Olympijský hokejový špeciál desiatich NAJ sme načali dva dni pred zajtrajškom a načali sme ho piatimi zápasmi bez nášho zastúpenia. Na dnes sme vám sľúbili pätoro najpamätnejších zápasov Slovenskej repre na OHÁ. A pokiaľ viem, na Slovensku sa sľuby plnia do bodky.


Mark Johnson (10) takto strelil druhý gól Vladislavovi Treťjakovi v zápase, ktorý sa odvtedy volá Miracle on Ice. (photo: SITA/AP Photo)

10 Naj podľa TakUrčitee: Najvzrušujúcejšie hokejové zápasy na OH

Martin Petro

Náš seriál 10 NAJ pojednával o hokeji už vo svojom prvom dieli novoročnej série a tento trend budeme nasledovať. Venovať sa v ňom budeme 10 najlepším, najvzrušujúcejším zápasom, ktoré sa pod piatimi kruhmi odohrali od doby, čo poznáme televízor.