Kapitán Chára bude znova nad spoluhráčmi vyčnievať.  (photo: SITA/Marián Peiger)

Nomináciu na ZOH nám Česi môžu závidieť

Peter Vretenička

Včera bolo na programe dlho očakávané zverejnenie súpisky pre ZOH v Soči. Myšlienkove pochody v hlave trénera Vladimíra Vujtka, tak konečne uzreli svetlo sveta. A priniesli skutočne milé prekvapenie. Našu nomináciu nám dokonca závidia aj za riekou Moravou.


Predikcie na 2014 budú najmä olympijské. (photo: SITA/AP Photo/Olympictorch2014.com)

14 predikcií na 2014 od redaktorov TakUrčitee

Denis Bohumil Schvarcz

Trinásť statočných autorov TakUrčitee sa zapojilo do nebezpečnej hry s názvom Predikcie športových udalostí roka 2014. Spomedzi mnohých potenciálnych udalostí sme si vybrali štrnásť, predsa len sme nechceli byť ako vytlačená víkendová ponuka vo vašej lokálnej stávkovej kancelárii. 


Tréner slovenskej reprezentácie zverejnil svojich vyvolených pre turnaj v Soči. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Chat: Chýba niekto na súpiske trénera Vujtka?

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

Tréner Vujtek včera popoludní zverejnil 25-člennú nomináciu hráčov pre hokejový turnaj na zimnej olympiáde nabudúci mesiac v Soči. Ako obyčajne, rozbehla sa polemika. Jedna prebehla na Gtalku, zhodnotili sme ju spolu s kolegom. Čo sa dalo, je uverejnené v nasledovnom prepise: 


Erik Černák (vľavo) a Ondrej Mikula z Dukly Trenčín v slovenskej Extralige. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Pravda o Erikovi Černákovi

Peter Vretenička

„Hrá dobre, ale robí hlúpe, hlúpe chyby. Hlúpe.“ Takto sa vyjadril na Černákovu adresu počas juniorských majstrovstiev sveta jeho spoluhráč Marko Daňo. Fanúšikovia na hokejových fórach boli ešte tvrdší a adresovali mu pomenovania ako poleno, nemehlo či tragéd. Bola nominácia 16-ročného Erika Černáka na svetový šampionát faux pas?


Najbližšie by si Martin Reway mal repre dres obliecť na MS v Bielorusku. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

ZOH bez Rewaya, nie je žiaden Šatan

Peter Vretenička

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na zimnú olympiádu v Soči bude oficiálne zverejnená už v utorok. Tí ktorí v nej chceli vidieť na naše pomery výnimočne talentovaného Martina Réwaya budú ale určite sklamaní. Talentovaný 18-ročný mladík sa v nej neobjaví. So Šatanom v Lillehammeri sa porovnávať nemôže.


Plní projekt Orange20 účel, za akým vznikol? (photo: SITA/Tomáš Somr)

Zrušme projekt Orange20

Ivan Kováč

TOP URČITEE 2014: Rok sme začali úvahou o zrušení špeciálneho tímu 20-ročných reprezentantov, pôsobiaceho v Extralige. Za rok sa toho veľa nezmenilo, U20 hrala v lige a na MS sa ide zachrániť v zápase s Nemeckom. 


Marko Daňo si na majstrovstvách sveta do 20 rokov príliš nepomohol. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

Hokejoví juniori musia ešte veľa pracovať, Daňo, aj Reway

Štefan Cebro

Keby sme hodnotili reprezentáciu do dvadsať rokov podľa štvrtkového výkonu proti Švédom, pozitíva by tam neboli žiadne. Ale my sa s nimi nemôžeme porovnávať, majú v tíme hotových hráčov. Napriek tomu sa však stále dajú nájsť pozitíva na hre slovenského tímu do dvadsať rokov.


Športový svet očakáva, či sa po mundiale budú tešit Pelé s Neymarom, obhajcovia zo Španielska alebo niekto celkom iný. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Saibun-Santos)

Očakávania svetového fanúšika

Martin Petro

Tému očakávania pre rok 2014 sme rozdelili na dve podobné polovičky. Včera sme mysleli národne, dnes budeme globálne. Nový rok totiž podľa najnovších správ zasiahol aj ostatné krajiny. Za ostnatým drôtom, ktorý nás delí od zvyšku sveta, sa takisto víria sny, fantázie a nádeje.


Slovenská dvadsiatka. (photo: SITA/AP Photo / TT News Agency, Ludvig Thunman)

Prečo dvadsiatka neuspela?

Peter Vretenička

O tohtoročnom slovenskom výbere sa pred majstrovstvami sveta do 20 rokov hovorilo ako o najsilnejšom za posledné roky. Veď v tejto sezóne nazbieral  až 19 extraligových bodov. Niečo také sa nepodarilo žiadnemu inému ročníku od spustenia projektu HK VSR SR 20. Na samotných majstrovstvách sveta však dieru do sveta neurobil. Kde sa stala chyba?


Od Petra Sagana očakávame všetci v roku 2014 veľké veci. Teda všetci, okrem ministra financií a jeho štátneho rozpočtu. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Očakávania slovenského fanúšika

Martin Petro

Športovo bohatý rok 2014 vyvoláva množstvo očakávaní, a to na globálnej aj regionálnej úrovni. My pod Karpatmi máme naše vlastné problémy, o ktoré zvyšok sveta ani nezakopne. Je to tak odjakživa a je to logické. Buďme logickí aj my a rozdeľme si teda túto tému na dve podobné polovičky. Dnes sa venujme tomu, čo od roku 2014 môže očakávať slovenský fanúšik.