Tomáš Tatar, slovenské červené krídlo. (photo: SITA/AP Photo/Keith Srakocic)

VyVolení, alebo Farma?

Peter Vretenička

Nová sezóna NHL sa pomaly blíži a predsezónne kempy sú v plnom prúde. Tímy skúšajú desiatky hráčov, ale vyvolených môže byť len 23! Toľko mien sa totiž zmestí na súpisku. Ostatní budú poslaní späť do junioriek, prípadne na farmu.


Počas stredoslovenského derby sa občas lieta nielen hore-dole po ľade. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Neľahká obhajoba Zvolena a zaujímavý káder Bystričanov

Martin Cejo Bosák

Peter Mikula sa veľkou mierou postaral o to, že prvý titul v nebratislavskej hokejovej Extralige získali hráči, realizačný tím a majitelia HKM Zvolen. V duchu príslovečnej slovenskej vďačnosti ho po sezóne vyhodili. Obhája aj bez neho zvolenčania výhru v Tipsport extralige? A akú sezónu majú pred dverami ich lokálni susedia, barani z Banskej Bystrice? 


Košice a Poprad hrali proti sebe štvrťfinále minulého ročníka. Môžu si dať pokojne repete. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vyhrajú Tipsport Extraligu, Poprad semifinále nedá.

Denis Bohumil Schvarcz

V závetrí reprezentácie Slovenska zamaskovanej za Slovan Bratislava v KHL hodia zebry na slovenský extraligový ľad v nedeľu prvé puky v novej sezóne Tipsportligy. Desať tímov od Skalice po Košice bude znova súperiť o mediálnu pozornosť a zbierať posmešky, akí sú slabí, za nič nestoja a vôbec, načo?


Takto pred rokom hral Medveščak zápas proti Olympii Ľubľana v rímskom amfiteátri v Pule. Dnes hrá KHL. (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Medveščak Záhreb, kandidát na playoff KHL

Peter Vretenička

Chorvátsko a hokej. Slovné spojenie, ktoré mnohým ľuďom vyčarí úsmev na tvári. Je to niečo ako spojiť Keňu a golf či Somálsko a sumo. Avšak predsa v najbližších mesiacoch hrozí, že najlepší slovenský klub bude oskalpovaný súperom z Chorvátska, ktorý poskladal konkurencie schopné mužstvo. 


Rastislav Špirko sa presadil aj vo včerajšom zápase proti Slovanu.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Tichý štart

Denis Bohumil Schvarcz

Dva zápasy, dve prehry, skóre 2:9. Taký bol prvý víkend hokejistov Slovana Bratislava v ich druhom ročníku KHL. Donbass Doneck rozhodol o svojej výhre v závere otváracieho zápasu sezóny, Spartak Moskva o tretinu skôr, už v prostrednej časti hry. Belasí chceli priviezť domov zo štyroch zápasov šesť bodov, pred druhou polovicou tripu tak majú prvý malý nožík na krku. 


Najväčšia tiaha očakávaní bude v novom ročníku KHL ležať na Jaroslavovi Janusovi. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Zopakovať play off bude pre Slovan oveľa ťažšia úloha

Štefan Cebro

Pesimizmus po optimizme je na Slovensku tak príznačný, že sa tomu nemôže čudovať ani najlepší športový funkcionár Kolesík. Žiaľ mnohokrát je založený na reálnych faktoch. A tými je aj druhá sezóna hokejového Slovana Bratislava v KHL.


Malý vs. veľký. (photo: SITA/AP Photo/Winslow Townson)

Martin? Alebo St. Louis?

Peter Vretenička

St.Louis je tak malý, že ho občas na ľade nevidno. Presvedčil sa o tom aj Zdeno Chára, ktorý o neho nechtiac zakopol. 


Je, alebo nie je Ovečkin Supermanom? (photo: Internet)

Je Ovečkin Supermanom?

Peter Vretenička

Najlepší kanonier uplynulej sezóny NHL a najlepšie platený hokejista planéty (9,5 mil. USD) Rus Alexander Ovečkin prejavuje v poslednom období symptómy superhrdinu. Na drese nosí číslo 8 a presne toľko supermanovských symptómov v poslednej dobe vykazuje. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.


Lev nemá s prilákaním veľkých mien problém. Aj preto je v poriadku ho nemať rád.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Prečo môžeme Lev Praha bez výčitiek nenávidieť

Štefan Cebro

Lev Praha môžeme v prvom rade nenávidieť - športovo, podotýkam - preto, lebo je český. Ale nie, stačilo blbých lacných vtipov. Skrátka je to klub, ktorý je z roka na rok nesympatickejší.


 (photo: )

Reportáž: Stanley Cup v Trenčíne

Denis Bohumil Schvarcz

I poslúchol som v sobotu volanie srdca. Šepkalo mi: sadni do auta a príď do Trenčína. Marian Hossa prinesie Stanley Cup. Pri troche šťastia a/alebo veľkej trpezlivosti by som sa bájnej trofeje mohol aj dotknúť. Bolo rozhodnuté. Foťák na krk, TakUrčitee tričko na seba a ide sa.