Canadiens sú  hot a to sa im do brány postaví Jesus Price. (photo: SITA/AP Photo/Gerry Broome)

Tri ňaj a tri niňaj doterajšej sezóny NHL – časť I., Teamy

Števo Kolibár

NHL konzoly môžu ísť späť do kúta, po olympijskej pauze sa rozbieha najlepšia svetová hokejová súťaž. Pozrime sa, ako sa ich kolegom darilo v profilige doposiaľ. Odpoveď dáme vo viacerých častiach za sebou, pričom v tej dnešnej sa pozrieme na tri ňaj a tri niňaj družstvá v doterajšom priebehu severoamerického kolotoča.


Bye bye, Teemu and thank you! (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

V Soči bol najstarší, ale aj tak odchádzal ako najlepší

Štefan Cebro

Fínsky blesk sa ani na piatej olympiáde triumfu nedočkal. Nepoložilo ho to, namotivoval sa do boja o bronz a dopísal svoj skvelý príbeh. Ten ešte môže podložiť Stanley Cupom, Anaheim je jedným z najväčších kandidátov na titul v NHL.


No nevyhrávajte, keď máte takých fanúšikov... (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Doba bronzová na fínsky spôsob

Peter Vretenička

Hokejisti z krajiny tisícich vodiek majú nevídaný aperitív apetít. Z posledných 6 olympijských štartov majú 5 cenných placiek, z toho 4 bronzové. Tú poslednú si pridali do vitrínky včera, po výhre nad družinou Šťastného potomka.


Fíni zmačkali Rusov presne tak neľútostne, ako na fotke demonštrujú s Radulovom.  (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Soči 2014 Power ranking: Posledný výkrik

Martin Petro

Dve tretiny zo všetkých mužstiev už poznajú svoje vysvedčenia. Naši sa odčekovali z hotela aj so svojím triednym učiteľom. Prepadli sme zo všetkých predmetov. Zemeguľa sa avšak točí aj naďalej, čakajú nás ešte posledné štyri zápasy, z ktorých vzíde jeden zemiakový a traja ovešaní. Je čas naposledy rekapitulovať.


Šajba (puk po rusky) letí na Laca. Póza v vystihuje, čo zažívali fanúšikovia pri obrazovkách počas ZOH v Soči.  (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

10 dôvodov prečo sme skončili v Soči jedenásti

Štefan Cebro a Denis Bohumil Schvarcz

Je to tu. Reprezentácia pohorela a dali by sa vešať hlavy. Najviac asi manažérova, keďže tréner Vladimír Vůjtek naznačil, že s nomináciou hokejového tímu na olympijské hry nemal veľa spoločného. Fanúšikovia očakávali štvrťfinále. My tiež, hlavne z pohľadu skupiny a možných súperov. Jedna tretina s Českom a výborný defenzívny výkon proti trápiacim sa Rusom je však veľmi málo. Zhrnuli sme preto naše pocity v desiatich bodoch.


Takto sme si olympiádu nepredstavovali. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Hokejová republika po Soči

Denis Bohumil Schvarcz

Hokejový turnaj sa včera v dramatickej koncovke večerného zápasu skončil. Najmä pre Slovensko a jeho fanúšikov, prehra 3:5 s Čechmi v osemfinále zastavila spanilé potácanie sa  reprezentačného výberu na ľade v Soči. Turnaj samotný a čo znamená pre Hokejovú republiku zhodnotili naši redaktori. Každý dostal maximálne päť viet. No dobre, päť súvetí. Emócie v nasledujúcich riadkoch sú skutočné.


Zopakujú dnes Česi skormútený odchod do kabíny po zápase v Soči? (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Malé nehysterické zamyslenie

Stewo Biroš

Stret tímov druhého sledu svetového hokeja má aj v Soči svoj už takmer pradávny podtón boja brata proti bratovi, rozmazávaný predovšetkým médiami, najčastejšie tými nie vždy v hokeji úplne doma.


Slovenskóó dnes hrá o všetko.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Štvrtý zápas, no stále nič nevieme

Denis Bohumil Schvarcz

Tri tréningové zápasy na hokejovom olympijskom turnaji máme za sebou. Neviem, ako vy, ja som spokojný. Pohár vidím vždy napoly plný, horšie to byť nemohlo. Ak sme sa výkonmi a výsledkami v skupine chceli vyhnúť v osemfinále Rakúšanom, Lotyšom a Nórom, podarilo sa.