Tréner straka a jeho smutný pohľad po zápase. V poslednom mesiaci celkom pravidelné scéna. (photo: SITA/Milo Fabián)

Päť výhovoriek, ktoré tréner Straka nepoužil

Denis Bohumil Schvarcz

Niektorých sklamali Slovanisti včera neskoro večer aj po zápase. Prehrať 0:5 a nehľadať výhovorky? To kde sme? Vynikol najmä tréner Straka, ktorý na tlačovke používal výrazivo ako "Prehra je úplne zaslúžená", "Tento výsledok ma neskutočne mrzí", "Teraz najmä musíme rýchlo nájsť príčiny" alebo "Verím, že takéto niečo sa už nebude opakovať." 


Raúl Madrid kedysi dávno v akcii Ligy majstrov. (photo: SITA/AP Photo/Masimo Pinca)

Liga lajstrov: Na čele všetkého Raúl Madrid

Števo Kolibár

Najlepšia klubová súťaž sveta ide po 60. krát v rade vypredávať utorkové a stredajšie obývačky. V našej novej rubrike Liga lajstrov zaostríme na viac či menej podstatné fakty po každom hracom dvojdní.


Liga majstrov: Aby O.K. nebolo K.O.

Stewo Biroš

Streda je jediný deň pracovného týždňa, ktorý nekončí písmenami OK, na stávkovanie preto pozor. Čo totiž nie je OK, je K.O.


Cristiano Ronaldo a Real Madrid. (photo: SITA/AP Photo/Gabriel Pecot)

Ronaldo má rád výzvy, napríklad návrat do United

Štefan Cebro

Cristiano Ronaldo síce dostal v Reale Madrid najvyšší plat a status nedotknuteľnej hviezdy. Napriek tomu ho ho pokúša. Pre britský bulvár priznal, že si túži zahrať ešte za Manchester United. 


Matej Jelič z MšK Žilina počas zápasu so Slovanom. Teší sa, zrejme z gólu. (photo: SITA/Milo Fabian)

Pondelkové tréneroviny - My nemáme lóve

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. 


Budú dnes konečne erektilne funkční? (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Vsadiť na erektilnú dysfunkciu Devils?

Stewo Biroš

Anjel, Maria, či Diabol, vsadiť na erektilnú dysfunkciu manchesterských Devils, to sa radšej ozaj „ajsbakit“ olejte fejsdubovým vedrom. Tri zápasy, dva body, 14-te miesto a spomínaný angažmán Gregory Housa na Old Trafford už mi ani neznie ako vtip.


Úspech Realu bude záležať aj od toho, ako si títo dvaja fešáci podelia priestor na ihrisku (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Milan Lasica do Realu Madrid?

Richard Hanzlik

Príslovie hovorí, že víťazná zostava sa meniť nemá. Platiť by to malo aj v prípade, že vyhráte Ligu Majstrov a v nej zosmiešnite napríklad aj taký Bayern Smíchov. Áno, mám na mysli Real Madrid a zisk La Décimy. K tomu pridajte aj víťazstvo v domácom pohári Copa Lana Del Rey proti Barcelone a o sezóne sa dá povedať, že stálo za to vstávať na tréningy o desiatej ráno, potom nasadnúť do Bentley, prísť si zakopať so spoluhráčmi a nikdy nepoznať chuť KFC a coly.


Robo Mak sa musel na chvíľu zamyslieť, či dal niekedy dôležitejší gól v kariére (photo: SITA/AP Photo/Sergei Chuzavkov)

Naše známky slovenskej družine

Martin Petro

Nový kvalifikačný cyklus sme začali ako z rozprávky O troch bodoch pre Kozáka. Z Kyjeva si nesieme mienkotvornú výhru, po ktorej sú naši futbalisti pre národ opäť raz Nedotknuteľní ako hanbaté fotky celebrít na icloude. V našej vitamínovej skupine C sme vytvorili konšteláciu, za ktorej bude (pri súčasnom postupovom kľúči) sklamaním čokoľvek iné než priamy postup z druhého miesta.


Rooney a Hodgson - otec a syn momentálneho výberu Albionu (photo: SITA/AP Photo/Keystone, Walter Bieri)

Tri anglické levy v Parku

Stewo Biroš

Čas svoje kúzla nikdy neopakuje, uvidíme čo vytiahnu večer v Parku sv. Jakuba v Bazileji z klobúka tri anglické levy. Už len vzhľadom na skutočnosť, že v poslednej dobe ani polomŕtveho zajka nie.