Kam Chancellor, obranca Seattle Seahawks, takto skóroval v zápase playoff proti Caroline. (photo: SITA/AP Photo/John Froschauer)

NFL Playoff preview: Finále konferencií SEA - GB, NE - IND

Denis Bohumil Schvarcz

Posledné tri zápasy zostávajú odohrať americkým futbalistom a za sezónou 2014 sa zatiahne v Arizone opona. Dnes spoznáme zostavu pre SuperBowl XLIX, šancu majú štyri najlepšie tímy. Tri očakávané, jedno príliš nečakané.


V decembri roku 1967 sa na Lambeau Field odohral

NFL Playoff Preview: GB - DAL, DEN - IND

Denis Bohumil Schvarcz

Bolo ich dvanásť, je ich len poltucet. Tých, ktorí majú stále šancu snívať o tom, že skraja februára zdvihnú nad hlavy slávnu Lombardiho trofej pre víťaza NFL.


Gronkowski v endzóne. V nej je nezastaviteľný. (photo: SITA/AP Photo/Bill Kostroun)

NFL Playoff Preview: NE - BAL, SEA - CAR

Denis Bohumil Schvarcz

Osem najlepších klubov NFL je stále v hre, počet sa zúži na polovicu niekedy v pondelok nad ránom. Dnes nastúpia nasadené jednotky oboch konferencií, práve týmto zápasoch sa v nasledujúcich riadkoch načim venovať.


 (photo: )

NFL Playoff preview: IND:CIN, DAL:DET

Vlado Kurek a Denis Bohumil Schvarcz

O prehre tímu Arizona Cardinals na ihrisku Carolina Panthers, a o prvej výhre Baltimore Ravens proti Pittsburgh Steelers vo vyraďovačkách ste si mohli prečítať včera. Dokonca ak ste tipovali podľa Bohumila, mohli ste mať pri sledovaní zápasov dvojnásobnú radosť. Wild Card víkend dnes pokračuje dvoma zaujímavými zápasmi.


Majiteľ klubu spolu s hráčmi dvíhajú nad hlavy Lombardiho trofej po februárovom triumfe nad Broncos. (photo: SITA/AP Photo/Elaine Thompson)

NFL: Playoff predikcie

Denis Bohumil Schvarcz a Vlado Kurek

Americký futbal vstupuje do playoff a to je pre všetkých fanúšikov obrovský sviatok. Zároveň je to skvelá príležitosť aj pre nováčikov takpovediac pričuchnúť k futbalu, pretože o intenzívne zápasy a veľké výkony nebude núdza.


Le´Von Bell šiel dolu a bude dnes Pittsburghu chýbať. (photo: SITA/AP Photo/Don Wright)

NFL Playoff Preview - CAR:ARI, PIT:BAL

Denis Bohumil Schvarcz

Dvanásti najlepší začínajú večer dnes turnaj, ktorý vyvrcholí SuperBowlom v prvý februárový víkend. Ak chcete v práci, na Facebooku či hocikde inde urobiť dojem znalca amerického futbalu, pokračujte v sledovaní TakUrčitee a o mesiac budete o zúčastnených v celosvetovo najsledovanejšom športovom zápase roka vedieť všetko potrebné. 


Russell Wilson dobehol pre touchdown, arizonský Cardinal nestihol priletieť včas. (photo: SITA/AP Photo/Rick Scuteri)

Euríčko na NFL - Week 17

Denis Bohumil Schvarcz

Ach, jaj. Sedemnáste Euríčko na NFL znamená jediné. Základná časť najlepšej ligy na svete sa dnes v noci skončí. Znova utiekla rýchlejšie, ako nevesta Julia Roberts spred oltára v romantickej komédii. Dnes je posledná šanca položiť na jeden hutný tiket večerné zápasy a skončiť starý rok v zisku. 


Ako na podnose doniesol loptu do endzóny TY Hilton z Indianapolisu. Až pritom črievičku stratil... (photo: SITA/AP Photo/David Richard)

Euríčko na NFL - Week 15

Denis Bohumil Schvarcz

Už len tri príležitosti poriadne si namastiť účet máme v základnej časti aktuálneho ročníka NFL. Výhodou dnešného kola je, že eventuálna výhra stihne prísť na účet ešte v čase vhodnom pre Ježiška. Áno, ak to dnes výjde, Vianoce budú biele. Chcel som napísať štedré. 


Aaron Rodgers, možný MVP ligy. (photo: SITA/AP Photo/Ann Heisenfelt)

NFL Power Ranking: Tri, dva, jeden.. bye!

Vlado Kurek

Pred nami sú posledné tri týždne základnej časti. Žiadny tím už nemá bye week, ale viacero z nich už dávno urobilo bye-bye postupovým šanciam. Čím lepšia forma v decembri, tým väčšie šance hrať dlho v januári.