Už ju kopnime. Brazucu. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrade)

Ave futbal, alebo FIFA World Cup 2014

Stewo Biroš

Ticho pred majestátnym športovým festivalom modrej planéty prerastá i v najskrytejších interiéroch duše v šelest a synovia a dcéry verní guľatej droge už žehlia v puky parády šat, chystajúc sa na megapárty najväčšej z hier.


Pomerne častá reč tela Zlatanových spoluhráčov. (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Chýbajúci v Brazílii: Zranení vs. Nepostúpení

Samo Marec a Vlado Kurek

Nielen tréneri tridsiatich dvoch vyvolených mančaftov museli urobiť svoje selecao. Použitím našich futbalových znalostí sme poverili dvoch expertov, aby zostavili mužstvá, ktorých hráči sa do Brazílie pozrú akurát tak v rámci organizovaného výletu, bez kopačiek.


Brazília v Mexicu 1986, pred zápasom s Poľskom (4:0). (photo: SITA/AP Photo)

Naše prvé Mundialy

Denis Bohumil Schvarcz, Samo Marec, Vlado Kurek, Mišo Hudák a Andrej Fuksa

 Napadlo nám spísať svoje spomienky na prvé majstrovstvá, na ktoré si dokážeme súvislejšie rozpamätať. Na zápasy, hráčov a emócie, ktoré sme pri záverečnom turnaji cítili po prvýkrát. Asi všetci sme ich cítili skôr, ako dievčenské stisky rúk, či pery. 


Brasil 2014 je tu. Teda takmer. (photo: SITA/AP Photo/Eraldo Peres)

17 vecí, ktoré potrebujete vedieť pred MS vo futbale

Martin Petro

Čaká nás mesiac dlhý, 32 mužstiev široký a 50 stupňov horúci mundial. Usporiada ho krajina, pre ktorú je futbal dôležitejší než kaučuk. V Brazílii je kopanie do lopty umením a toto leto o tom budú chcieť presvedčiť celý zvyšok sveta prostredníctvom turnaja, na ktorý údajne nikdy nezabudneme. Ak si chcete blížiaci sa šampionát užiť ako nikdy, niektoré fakty o ňom jednoducho musíte vedieť.


Hej, koľko si za to zobral, že tak pískaš? Ako keby sa pýtal Cristiano Ronaldo. (photo: SITA/AP Photo/Paulo Duarte)

Futbaloví rozhodcovia na detektor lži

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


 (photo: Coca-cola)

Coca-Cola Cup: Poznáme majstrov Slovenska a štyroch postupujúcich do SUPERFINÁLE

Lukáš Kendra

Ôsmy ročník futbalového turnaja Coca-Cola Cup pozná na Slovensku svojich víťazov. Šestnásť najlepších tímov bojovalo v Senci o miestenku do ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE, kde budú merať sily s najlepšími českými tímami o trojdenný zájazd do Ríma.


Anglické levy v plnej príprave na Mundial. (photo: SITA/AP Photo/Wilfredo Lee)

Ekvádor vs Albión

Stewo Biroš

Na Sunlife Stadium v Miami sa pred výkopom MS 2014 v Brazílii futbalovo rozcvičia a zopár kopancov rozdajú potomkovia Inkov a Wiliama Dobyvateľa. Exotická dvojka, akú spolu na tráve ozaj neuvidíte každý deň, ak máte záujem, BBC Sport website prosím.


Samuel Eto´o oslavoval pred prominentným divákom. (photo: SITA/AP Photo/Bogdan Maran)

Ivan Gašparovič inkognito na Chelsea!

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


 (photo: )

Pondelkové tréneroviny - ceruzka to celé ukončí

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky.


Tréner Juraj Jarábek. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Dušan Galis - Juraj Jarábek 1:1

Ivan Brezányi

Podpichovačky v rámci kamarátskeho hecovania patria k derby rovnako ako kukláči. Belasý i červenočírny kormidelník si nezostali navzájom nič dlžní.