Aj oslavovať sa nechal, najlepší Spur včera večer. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Emmanuel Adebayor je najväčší kohút

Denis Bohumil Schvarcz

Keď sa o desiatej večer miestneho času uprostred drnu White Heart Lane objali Emmanuel Adebayor a Hugo Lloris, nič symbolickejšie sa odohrať nemohlo. Futbal je hra rovných s rovnejšími, včera večer v Londýne zariadili prekonanie ťažkej ukrajinskej prekážky najmä títo dvaja kohúti. Najväčším bol ale aj tak Adebayor, hrdina večera.


Že aká slovná hračka na drese hráča s číslom 19? (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Mancini vs. Mourinho v Carihrade a schalka kávy pre Real

Laco Bordély a Martin Petro

Turecká futbalová luminozita sa naplno prejavila už včera, keď grécky Olympiakos dokonale sterilizoval plonkový United. Podobnej dezilúzií sa bude chcieť za každú cenu vyhnúť iný ostrovný zástupca, ktorý dostal prostredníctvom svojich kolegov cenné inštrukcie, ako nepripustiť v krajine dvoch kontinentov a jedného polmesiaca podobný happening.


Žreb stále tak pekne vyzerá. A nádejne pre (skoro) každého! (photo: SITA/AP Photo/Lionel Cironneau)

Žreb UEFA EURO 2016: Kto si môže pískať?

Vlado Kurek

V nedeľu 23. Februára v Nice vyžrebovali kvalifikačné skupiny nastávajúcich majstrovstiev Európy. Tie sa podobne ako žreb odohrajú vo Francúzsku v lete 2016. Kto si po vyžrebovaní svojich súperov už môže zaplatiť kurz francúzštiny a kto bude mať povestnú skupinu smrti? Vitajte v krátkom prehľade žrebu pre futbalové ME 2016.


Budú Jendriškove góóly stačiť aspoň na tretie miesto v skupine C v kvalifikácii na Euro 2016? (photo: SITA/Marian Peiger)

Postúpi Slovensko prvýkrát na ME vo futbale?

Vlado Kurek

Majstrovstvá Európy mali vždy punc turnaja, ktorý je ťažší a vyrovnanejší  než Mundial. Šestnásť maximálne vyrovnaných mužstiev, ktoré sa výborne poznajú a majú veľmi podobné herné štýly nedávali veľmi priestor pre divoké výsledky a bezhlavý ofenzívny futbal. Žrebom v Nice sa začína nová kapitola dejín európskych šampionátov. 


Lukaku bude dnes frustrovaný. Za Everton proti Chelsea hrať nemôže. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Kto je dnes veľkým, a kto malým psom?

Stewo Biroš

Veľký pes vždy zbije malého, toľko aspoň teda pán Lešický. Nám dnes znova ostáva len vybrať ktorý je ktorý.


 (photo: )

Laco Bordély je späť!

Laco Bordély, Martin Petro a Martin Capovčák

Futbalové trávniky ani nestihli umrieť pod návalmi sňähu a ľadu a prvosienky už kedy-tedy vykúkajú, najčastejšie na Facebooku. Liga majstrov, tá prestížna vitrína klubového zápolenia európskych gigantov, prerušuje olympíjsky týždeň prvými zápasmi prvého dvojkola vyraďovacej schémy. Načim si zapredikovať.