Robiť futbal ako Borussia.  (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Dvakrát päť spôsobov, ako robiť futbal

Martin Petro

Tento článok je prvým z dvoch o desiatich spôsoboch, akými sa to najčastejšie robí dnes; ako sa naháňa úspech, po ktorom každý zdravý muž túži; ako sa naháňa práve vo fotbale. Niektoré spôsoby vám budú istotne sympatickejšie, niektoré menej.


Ronaldo vystrieľal okrem iného aj postup Portugalska na MS 2014 do Brazílie. (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Zlatá lopta? Ak existuje spravodlivosť, tak Ronaldo

Štefan Cebro

Nagelované vlasy, namakaný frajírek, nesympatický simulant, ale v neposlednom rade fantastický futbalista. Len málo hráčov dokáže mať takú prevahu ako Cristiano Ronaldo. Portugalský krídelník sa vypracoval do takých výšin, že najslávnejší futbalový klub histórie je na ňom závislý ako slovenskí športovci na slovnom spojení „tak určite“.


Jonjo Shelvey a Maarten Stekelenburg, hrdinovia z Craven Cottage (photo: SITA/AP Photo/Bogdan Maran)

Bol som na Premier League.

Samo Marec

Je to trochu mätúce. Štadión Chelsea nie je v Chelsea ale stojí na Fulham Broadway, Fulham má Craven Cottage takmer vo Wimbledone (teda nie úplne, ale hyperbola, chápete) a Wimbledon hrá v Milton Keynes, čo už pre zmenu nie je Londýn vôbec. 


Sú majstri. Jesenní. Šk Slovanisti. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Pondelkové tréneroviny: Liga? Ešte?

Richard Hanzlik

Tentokrát zmením perex. V úzadí druhého kola župných volieb, hattricku Ronalda v baráži o MS, protestov v Bratislave, liverpoolskeho derby alebo Rezešovej 6-ročného domáceho väzenia, sa ticho chúli predposledné kolo jesennej časti našej ligy. Ak ste si ho nevšimli, patríte do mainstreamu. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate všetko podstatné a nepodstatné


Budú sa aj dnes tak spokojne držať za rúčky hráči Manchester City? (photo: SITA/AP Photo/Clint Hughes)

EPL: Manchester City - Tottenham

Stewo Biroš

Nepriateľom treba odpúšťať, nikdy však neradno zabúdať ich mená. Vo futbale gentlemanov nepriateľstvo neexistuje - a možno i preto sa o to viac pamätajú. Spýtajte sa Adebayora... A vitajte v Manchestri.


V jesennom derby sa tešil z gólu aj Suarez. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Derby na východe Merseyskej zátoky

Stewo Biroš

Po reprezentačnej prestávke prichádza liečiť pokročilú gangrénu milovníka špičkového futbalu na ostrovoch 12.kolo Premier League. Že konečne...


My sme Gibraltar a my sme tu v Portugalsku doma. (photo: AP Photo/Francisco Seco)

Keď mesto vyzve štát

Peter Vretenička

Hrať s futbalovými ,,trpaslíkmi“ - krajinami, ktoré počtom obyvateľov dosahujú veľkosť miest -  vyrovnaný zápas je také slovenské.


Branislav Niňaj, Lukáš Pauschek a kolektív U21 si robí aktuálne dobré meno medzi fanúšikmi. (photo: SITA/Tomáš Bokor)

Futbalová U-21 v Gruzínsku zabodovala

Vlado Goffa

A nielen tým, že na ihrisku odviedli hráči fantastickú robotu a domácim dali 1:3 na frak. Presnejšie na dres. Priznávam, po zhliadnutí priloženého videa som zostal normálne namäkko. Mimoriadne emotívny moment.


Gibraltar vs. Slovensko. Komu to bolo načo dobré? (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Načo nám bol dobrý zápas s Gibraltárom?

Martin Ivanko

Keďže som vždy fandil a aj vždy budem fandiť našej repre, potrebujem čosi napísať: Celá tá vec týkajúca sa utorkového zápasu mi lezie na nervy. 


Didier Deschamps skončil. Nad hlavami svojich hráčov, samozrejme. Výhra 3:0 nad Ukrajinou posunula Francúzov do Brazílie. (photo: SITA/AP Photo/Michel Euler)

Baráž v bare

Števo Kolibár

Po piatkovom zápase som si nemohol pomôcť. Nielen na kyjevskom ihrisku, ale i v tunajších pohostinstvách odovzdali Les Bleus krčovitý výkon. Včerajšie nastavenie v hlavách však bolo od úvodu iné.