Ryan Giggs, legenda Manchestru. (photo: SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky)

Ryan Giggs - muž, ktorý sa vysmial fyzike

Štefan Cebro

Vždy sa však nájdu príklady športovcov, ktorí oklamú fyziku. Dlhodobo sa to darí Ryanovi Giggsovi, waleskému gigantovi, na ktorého musí Gareth Bale ešte veľa trénovať, aby sa mu priblížil.


Dotiahne to útočník Tomáš Vestenický ďalej, ako Šebo s Halenárom dohromady? (photo: SITA/Martin Havran)

Kto to dotiahne ďalej? Polákova U20 vs. Peckova U17

Števo Kolibár

V roku 2003 v SAE Polákov výber dvadsaťročných postúpil na Majstrovsvách sveta zo skupiny, sedemnástka už teraz dosiahla na rovnakú métu, v utorok si v prvom kole vyraďovacieho pavúka podajú Peckovci Uruguaj. Alebo naopak. Pozreli sme sa, kam to dotiahli talenty minulosti a kde možno skončia tie súčasné. Súboj Polákovci vs. Peckovci môže začať.


Ian Holloway už nie je trénerom Crystal Palace. (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

Riadiť ligový klub je ako milovať sa s morskou pannou

Stewo Biroš

Riadiť ligový klub je ako milovať sa s morskou pannou – vždy sa musíte zamerať na vrchnú polovicu. Aj o tom by vám taký Ian Holloway dozaista že povyprával…


 (photo: )

El Clásico – už v sobotu môžete vidieť Barcelonu s Realom.

Ľubo Tuchscher / PR

Futbal pozná menej dôležité zápasy, ale aj dôležité. Také sú aj derby. Kráľom tejto kategórie je bezosporu El Clásico, zápas medzi dvomi najvýznamnejšími tímami španielskej ligy. Zápas s najväčšími hviezdami svetových trávnikov je určite atraktívny aj pre „sviatočných“ fanúšikov futbalu.


Dedé je ten vľavo, v peknom drese Vasco de Gama. (photo: SITA/AP Photo/Victor R. Caivano)

Brazília: Kto bude nový Neymar a kde hrá Dedé?

Ľubo Tuchscher / PR

Brazílčania boli účastníkmi všetkých futbalových šampionátov od roka 1930. Podľa oficiálnych údajov FIFA hrá v tejto juhoamerickej krajine futbal viac ako 13 miliónov obyvateľov, ale my všetci vieme, že tu sa s loptou už rodia. Len niektorí namiesto futbalu začnú hrať plážový volejbal. Seriál TakUrčitee o ligách v krajinách účastníkov MS 2014 pokračuje v mieste usporiadateľa turnaja.


Moyes a Van Persie. Čo vyhútajú na Španielov? (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Na Old Trafford premiéra belgického klenotu v Lige Majstrov

Stewo Biroš

Svoje telá ruinujú pre potešenie iných iba prostitútky a futbalisti, ak u vás teda a náhodou dominuje skôr pudová tendencia akokoľvek penetrovať trudné osudy dekadentných dám, skúste južnú výpadovku z Detvy, my ostatní otočme ale tipérske kanóny na Manchester. Hlási sa starý Trafford, boys... Bordély je furt na dovolenke a v stĺpci vpravo.


Krásny futbalový deň na podporu boja proti rasizmu a intolerancii sa podaril v nedeľu v Bratislave.  (photo: Tomáš Benedikovič)

Dali sme červenú rasizmu a stopku favoritovi turnaja

Denis Bohumil Schvarcz

Súťažnú premiéru máme za sebou. V rámci celoeurópskej iniciatívy Akčné týždne FARE sa uskutočnil už VI. ročník Turnaja Bratislavskej ligy v malom futbale proti rasizmu a intolerancii. Postavili sme futbalový tím TakUrčitee a dostali možnosť zahrať. 


Klopp-Klopp. Držíme prsty, ak si dnes podáte na Borussiu. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Súboj ľahkých váh a ťažkých kopov

Stewo Biroš

Je tu konečne a znova Liga majstrov, liga, ktorá v tomto štádiu svojej súťaže viac ako naplno nasýti odvekovečný futbalový hlad jeho /p/oddaného ľudu. Futbal, toť totiž vážna choroba, a akýkoľvek pokus liečiť ju, ju jednoznačne, iba a len zhorší… Bordély si zobral neplatené voľno, tipy poslal v smske.


Robert Vittek, smutný hrdina kola. Do pozornosti ponúkame aj krásne dresy Trenčína! (photo: SITA/Ján Slovák)

Pondelkové tréneroviny: Čo to bolo za kolo?

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. Aj dnes sa pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola.