Lopta v bystrickej sieti. S tým tipujúci príliš nepočítali.  (photo: SITA/Ján Viazanička)

Chvalabohu, nevyšlo

Denis Bohumil Schvarcz

Väčšinou žiaľbohu, tentokrát určite chvalabohu, kuvičie hlasy predpovedajúce dohodnuté výsledky sobotňajších zápasov Corgoňligy sa nepotvrdili. Bystrica nevyhrala so Žilinou, Trnava v Nitre. Ani Košice nepustili celé perie v Prešove, Tatran získal namiesto troch len jeden derby bod.


 (photo: )

CorgoňLigaFix?

Denis Bohumil Schvarcz

Tipovanie je ťažké. Teda pre tých, ktorí nepoznajú výsledky dopredu. Priznajme sa, takí sme všetci. Teda, skoro všetci. Niekedy sa ale stane, že výsledky sú známe vopred. A to nehovorím o odvete 1. kola Pohára Uefa 2003 Barcelona - Púchov, kde bolo jasné, že Matador si domov odnesie viac gólov, ako bežne nosí lôpt na tréning. Bol som v (najmä) košických stávkových kanceláriách v 90-tych rokoch príliš často na to, aby som sa mohol tváriť, že zaručené reči nepočujem. 


Joe Hart will go on, ale na finále FA Cupu proti Wiganu nezabudne. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Futbalová romantika FA Cupu

Samo Marec

Futbal vždy dokáže poskytnúť zero to hero príbeh, aby ukázal, že logika neplatí a každý sa môže stať hrdinom. Tým teraz nemám na mysli kamoša, nech sa volá hoci Rasťo, ktorý zažil svoj veľký prestup z Vysokých Tatier do Jelšavy, tam sa nepresadil, vrátil sa a nikdy už nehral tak, ako predtým. To nebol jeden z nich.


Som Sir Alex a končím. (photo: SITA/AP Photo/Tim Hales)

Sir Alex FergussOff

Martin Hruška

Líder, otec, víťaz, vodca, legenda, The Boss.  Sir Alex Ferguson, ktorý viedol Manchester United dlhých 26 rokov, ohlásil tento týždeň odchod z manažérskej pozície a prestupuje do tímu FC Klubové štruktúry na pozíciu športový riaditeľ. V súčasnosti je už známy aj jeho nástupca, doterajší manažér Evertonu David Moyes. A pri všetkej úcte a blablabla, myslím že zmena môže Manchestru len pomôcť.


David Villa a Gerard Pique na obrázku reprezentujú pokorenú Barcu.  (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Absolútne pokorená Barca

Samo Marec

Je škoda, že deň po tom, čo sa Borussii Dortmund podarila veľká vec, sa Bayernu Mníchov podarila ešte väčšia.


Slovenskí futbalisti sa v behu po strelení gólu vyrovnajú najlepším na svete. Alebo nie?  (photo: SITA/Martin Havran)

Čo by mal futbalista v Corgoň lige urobiť pre lepší plat

Dušan Ivan

Nedávno boli zverejnené platy hráčov v niektorých futbalových kluboch slovenskej najvyššej súťaže. Povedzme si otvorene, zaslúžia si ligisti pridať? Tak určitee!


Slovan - Senica, pár okamihov pred výkopom. (photo: Bohumil Stejskal)

Dement, čo sa čuduješ

Denis Bohumil Schvarcz

"Futbal je dobrý, ale nerád chodím na zápasy na štadión, lebo veľmi veľa nadávajú," povedalo moje deväťročné dieťa cestou dole schodmi smerom k stánku s občerstvením počas prestávky včerajšieho šlágra Corgoň ligy. Slovan hral so Senicou, ako slepé kura k zrnu som sa dostal k lístku na krytú tribúnu štadióna na Pasienkoch. 


Louis Dracula Suarez (photo: SITA/AP Photo/ PA,Peter Byrne)

Suárez ako Dracula

Laco Králik

Luis Suárez uhryzol do ramena obrancu FC Chelsea Branislava Ivanoviča.