Na Svetovom pohári 2016 žiadny gól od Česka Slovensko nedostane. Ani od nikoho iného. (photo: SITA/AP Photo/Rudi Blaha)

Svetový pohár bez Slovenska? Stomiliónová exhibícia bez emócií

Peter Vretenička

Po 12 rokoch sa opäť dočkáme Svetového pohára. Stálo to nekonečné dlhé čakanie zato? ,,Tak určite,“ odvetil by vám stopercentne komisár NHL Gary Bettman, nakoľko NHL a jej hráčska asociácia očakávajú z tohto turnaja zisk vo výške 100 miliónov dolárov.


Jiří Bicek vs Brankár Popradu. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

VSŽ vs Poprad-Tatry 3:1

Mišo Hudák

Predsavzatie zvládnuť v tejto sezóne každý domáci zápas Vežet som vzdal v polovici októbra. Zmena trénera bola výborná pozvánka k návratu na sektor, môžem zodpovedne prehlásiť, že došlo k satisfakcii.


Herecké obsadenie: Samuel Baroš a Martin Štajnoch zo Slovana a Igor Levickij z Atlantu predviedli na obrazovke 50. diel hokejovej komédie. (photo: SITA/Ján Slovák)

Belasý ementál, alebo bratislavská telenovela

Michal Mácsai

Keď som podvečer premýšľal, čo si pozriem, až sa mi nožík v kapse otváral. Znova Búrlivý Burčiak, či kde to tá Hela Pocisková hrá?! V tom som ale uvidel v programe lepší titul - Bratislavský ementál, 50. diel.


Henrich Ručkay z HK Nitra prekonal brankára Bystrice, Nitra naložila baranom včera osmičku.  (photo: SITA/Martin Havran)

Desať kôl pred koncom Extraligy nevieme nič

Denis Bohumil Schvarcz

Zdá sa, že život plynie čoraz rýchlejšie. Len toť nedávno padli prvé puky na čerstvé ľady najvyššej slovenskej hokejovej súťaže v novom ročníku Extraligy. Dnes, desať kôl pred koncom základnej časti nevieme nič o tom, ako bude vyzerať tabuľka, čo určí všetko dôležité. Prekvapivé a potešujúce zároveň.


Milan Bartovič vs Mikko Koskinen zo SKA Petrohrad.  (photo: SITA/Ján Slovák)

Postúpi ešte Slovan do playoff?

Patrik Tatranský

Hokej sa síce hrá na tretiny, no severoamerická NHL je vo svojej druhej polovici a KHL už v štvrtej štvrtine. V NHL svoj klub zatiaľ nemáme, pozrime sa teda ako je na tom belasý zástupca spod Tatier po odohratí troch štvrtín aktuálnej sezóny v oficiálne druhej najlepšej lige sveta a aké sú jeho vyhliadky na postup do play off.


Slovenskí hráči po poslednom zápase na domácich MS v roku 2011. (photo: SITA/AP Photo/Ronald Zak)

Prečo je skvelé, že na Slovensku budú MS2019

Denis Bohumil Schvarcz

Chystajte vuvuzely, rapkáče, šály a ponožky na spätné zrkadlá vašich automobilov. Ešte 1570 krát sa vyspíme (plus-mínus deň, či tri) a prvé buly na štadióne Ondreja Nepelu môže padnúť.


Ruský gólman a puk za jeho chrbtom vo finále MSJ v Kanade. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette)

Zlaté bronzové MSJ vo všetkých číslach

Michal Mácsai

Sú ľudia, ktorí sa vyžívajú v číslach a štatistikách. Pomáhajú vedcom, vláde, Bohumilovi či tipérom. Ale najmä tipérom, aby sa mohli zasa raz sťažovať, prečo ten či onen tím nevyhral, aj keď mal. Nie nadarmo sa hovorí, že štatistika je presná veda s nepresnými číslami.


Denis Godla, pán Najužitočnejší. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette)

Pán Najužitočnejší

Peter Vretenička

Naši mladí hokejoví chlapci dokonale prekvapili celý hokejový svet. Namiesto tradičnej záchrany sa z juniorských MS vracajú s cenným úlovkom. Bronzová medaila má cenu zlata, keď porovnáme hráčsku základňu a podmienky na hokejový rast u nás, s podmienkami u súperov v elitnej kategórii. Najvýraznejší podpis na medailovom ťažení mal brankár Denis Godla, predvádzal fenomenálne výkony.


Bronz! (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette)

Bronz? Zázrak z Toronta!

Denis Bohumil Schvarcz

Slovensko sa zobudilo do bronzového rána. Hokejoví reprezentanti do 20 rokov porazili v Toronte v zápase o bronz šokujúco Švédov 4:2 a spôsobili zimomriavky na kožiach verných (aj maloverných) fanúšikov pri oslavách skutočne nečakaných medailí. Čo sa vlastne v Kanade prihodilo a aký veľký je zázrak, ktorý sa zrodil v Toronte a Montreale? 


Robby Fabbri, Anthony Duclair a Sam Reinhart, traja zo skvelých Kanaďanov na MSJ v ich rodnej zemi. (photo: SITA/(AP Photo/The Canadian Press, Graham Hughes)

MSJ: Chce niekto byť v noci Godlom?

Stewo Biroš

Connor McDavid, Lawson Crouse, Sam Reinhart, Nic Petan, Max Domi, Curtis Lazar a kompletný Everest hokejovej superpower spustí v noci o druhej nášho času v Toronte na hokejové Slovensko lavínu bezbrehého talentu, nebotyčnej perfekcie, agresívnej sily a namyslenej dominancie.